Köpek Cinsleri kategorisinde 21629 ilan bulundu.

Köpek Cinsleri

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Köpek Fiyatları ve İlanları

Sevgisiyle bizlere her daim yoldaş olan ve her daim yanı başımızda bulunan, mutsuz anlarımızda bizleri terk etmeyen aksine patileri ile sarıp sarmalayan can dostunu kim istemez ki!

Köpekler sosyal canlılardır. Bu nedenle insanlarla ya da diğer köpeklerle birlikte yaşamayı yalnız yaşamaya tercih ederler. Uzmanlara göre köpek, atası kurt gibi bir sürü hayvanıdır.

Binlerce yıldır insanların seçici çiftleştirmesi sonucu insanlarla birlikte yaşamaya alışmış oldukları halde, 1950 ve 60'larda yapılan bazı seminal çalışmalara göre küçük yaştan itibaren insanlarla teması kesilen köpekler, köpeklerle bir arada olmayı insanlarla bir arada olmaya tercih ederler.

Köpekler de kurtlar gibi hakimiyet bölgesi bilincine sahip hayvanlardır. Kurtlar, yabani ve avcı hayvanlar oldukları için çok büyük bölgelerde hakimiyet iddia edebilirler. Köpeklerin hakimiyet alanı ise genellikle sahibinin yaşadığı çevre ile sınırlıdır.

Köpek Cinsleri Nasıl Anlaşılır?

Köpek ırkları ilk görüşte anlaşılması kolay özellikler değildir. Konuya yabancıların dışardan bakışlarıyla çok basit gibi görülse bile köpek ırkı nasıl anlaşılır diye soran birisinin yüzlerce ırk arasından bir köpeği tanımaya çalışmasından bahsettiğini unutmamak gerekir. Gerek doğal ortamlarındaki çeşitlenmeleriyle gerek biz insanların tıbbi olarak çoğalttığı türleriyle köpek ırkları sayıca çok fazladır.

Bu fazlalık özellik ve görünüş farkları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimi köpek ırklarının kulakları daha küçükken kimilerinin büyük kulakları vardır. Oyun oynamaktan hoşlanan köpek türleri olduğu gibi oyunculukla alakası olmayan köpekler de vardır. Çok ufak farklarla listelenen edilen köpek türlerinin nasıl birbirinden kolay ayırt edilebileceğine göz atalım, köpek ırkı nasıl anlaşılır;

  • Fiziksel Özellikleriyle
  • Davranışlarıyla

Listemizde gördüğünüz gibi köpeklerin hangi türe ait olduklarını anlamanın iki farklı yolu vardır. Bu yöntemlerden birisi tamamen dış görünüşle alakalıyken diğeri tam tersi şekilde karakteristik özelliklerle alakalıdır. Daha fazla uzatmadan listemizden faydalanarak nasıl ırklar arasında ayrım yapabileceğinize geçelim.

Hangi Köpek Irkları Size Uygun?

Köpek sahiplenmek olabildiğinde özel bir şey ancak size uygun köpeği sahiplendiğinizde. Bu sayede hayat çok daha kolay ve eğlenceli bir hal almaktadır.

Sayısız cinse sahip olan köpekler kendi arasında farklı özelliklere ayrılmaktadır. Küçük Köpek Cinsleri gibi Büyük Köpek Cinsleri sahiplenmek için fazlasıyla ilgi bulmaktadır. Burada önemli olan etken, size en uygun köpek cinsinin hangi olduğudur.

Evcil Köpek Cinsleri ve İlanları içerisinden sizlere en uygun olan köpek ırklarını kolayca belirleyebilirsiniz. Köpekler ve sahip olduğu tüm detaylar bu özel ilanlar üzerinde yer almaktadır. Sahiplenmek istediğiniz köpek ile ilgili tüm özellikleri eski sahibinden kolayca öğrenebilirsiniz.

 Size en uygun olan köpek ırkını belirledikten sonra ise Yavru Köpek Cinsleri arasından bir tercihte bulunmanız tavsiye edebiliriz.

 Daha yavruluk döneminden itibaren eğitilen köpekler sizlere karşın çok daha itaatkâr ve komutlara uyumlu davranışlar sergileyebilir.

Cins Köpek Fiyatları

Cins köpek grubunun elemanları, kendilerine has farklı görünüşlere ve karakterlere sahiptirler. Bu nedenle süs köpekleri, en çok farklı ırkı barındıran kategoridir. Tüysüz Çin köpeğinden (Chinese crested) aşırı tüylü Pekinezlere ve Şitsulara kadar çok çeşitli kürklere sahip süs köpekleri vardır. Örneğin Minyatür pinscher, Doberman pinschera benzer ancak oldukça farklı bir özelliği vardır. Bu neşeli ve hareketli köpek, başka hiçbir ırkta görülmeyen kendine has bir yürüyüşe sahiptir. Bu köpeğin yürüyüşü atların tırıs yürüyüşüne benzer.

Cins köpekler genellikle dikkatli ve enerji dolu hayvanlardır. Kemik yapıları güçlü, vücutları dengelidir. 2022 Yılında ortalama köpek fiyatları 2.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Bu nedenle genellikle "zarif" olarak tasvir edilirler. Cins köpekler apartman dairelerinde ve küçük evlerde beslemek için de uygun köpeklerdir ancak bu egzersize ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmez ve düzenli olarak yürütülmeleri gerekir. 

Hangi Köpek Irkı Size Uygun?

Köpekler ve sahipleri genellikle sadece birbirine benzemekle kalmaz, aynı zamanda çok benzer kişilikleri de paylaşırlar. Çoğu zaman, bu sadece köpek cinsine değil, köpeğin kendisine de bağlıdır.

  • Bu yüzden bir köpek seçerken akıllıca seçin.
  • Bu test, hangi köpek türünün sizin için muhtemelen en iyisi olduğunu söyleyebilir.
  • 15 hızlı soruyla hayallerinizdeki köpek ırkını kısa sürede bulacaksınız!
  • Eğer sonucunuzdan memnun değilseniz veya daha fazla öneri istiyorsanız, sadece testi yeniden yapın!
  • Sizin için harika olacak tüm farklı köpek türlerini bilmenin bir zararı olmaz!

Bir köpek ırkı, ancak resmen bir ırk olarak belirlenmişse, ayrı bir ırk olarak kabul edilir. Bu belirleme bir köpek derneği ya da tek bir kişi tarafından yapılabilir.

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //