Köpek CinsleriAmerican Bully kategorisinde 47 ilan bulundu.

American Bully

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

American Bully Yavru

American Bully, görüntü açısından en korkutucu köpek ırkları arasında yer almaktadır. Fakat içinde, arkadaş canlısı ve oldukça sevecen bir karakter yatmaktadır. İlk kez 1990 yılında American Staffordshire Terrier ve American Pit Bull Terrier ırklarının çarprazlanmasıyla üretilmiştir. Vücut yapısı son derece kaslıdır. Bu kaslar ona muhteşem bir güç kazandırmaktadır. American Bully renkleri, günümüzde değişim göstermektedir. Aynı zamanda bu ırka mensup köpeklere XL, Standart, Pocket, Classic gibi isimler verilmiştir. 

Not: Ülkemizde American Bully Xxl ırkı yasaklı ırklar listesinde yer almaktadır. Fakat şecere belgesi bulunan Bully’ler yasak değildir. Eğer şecere belgesi yoksa; beslemek, bakmak ve üretmek cezai işleme tabi tutulmaktadır. Ayrıca, köpek sahibinden alınmaktadır.

American Bully Xxl

American Bully Xxl ırkı; oldukça sağlam vücut yapısıyla dikkat çekmektedir. Basık ve dolgun vücutları, onları bu denli güçlü kılan en önemli özellikleridir.
•    American Bully ırkının erkekleri, 17 – 19 cm arasında yerden yüksekliğe sahiptirler. Dişilerinde bu ölçü 16-18 cm’dir.
•    Kilo açısından erkekler ve dişiler hemen hemen eşit yapıya sahiptirler. Ortalama ağırlıkları 30 ila 55 kg arasında değişim göstermektedir.
•    10 – 12 yıl arasında ömrü bulunmaktadır. Fakat bu; hastalık, beslenme, bakım kriterleriyle değişebilir. En iyi şartlarda 13 yıl kadar yaşayacaktır.
•    Tüy yapısı kısadır.
•    Kaslı vücudu, tüylerinin çok gergin görünmesini sağlamaktadır.
•    Ağız çevresi kırmızımsı renktedir.
•    Burnu dışa doğru çıkıktır ve kulakları oldukça küçüktür.
•    Göz çevresi kırmızımsı renktedir. Göz renkleri birbirinden farklı olabilir.
•    Pocket Bully, Standart Bully, Classic Bully ve XL Bully olmak üzere 4 farklı boyutta görülebilir.
•    En popüler American Bully türü XL Bully’dir. 

American Bully Xl

American Bully Xl, ailesiyle birlikte vakit geçirmekten son derece mutlu olurlar. Egzersizleri kesinlikle ertelenmemelidir. Amerikan Bully köpeklerinin ilk üretilmesinin sebebi; dost canlısı bir ırk elde etmekti. Bu amaç doğrultusunda üretilen Bully, söz konusu amacı yerine getirmeyi başaran nadir köpeklerden biridir. Görüntüsünü her ne kadar korkutucu olsa da; çocuklarla çok sıkı bir şekilde iletişim kurabilirler.

Eğer doğru eğitim verilirse ve yanlış kişilerin eline geçmezse, yavruyken de sosyallik eğitimleri aksatılmazsa; köpekler, kediler ve diğer canlılarla birlikte oldukça iyi bir şekilde iletişim kurabilirler. Yani karakter yapısında yavruyken verilen eğitim son derece önemlidir. Kendini tehlikede hissettiği durumlarda saldırgan tavırlar sergilese de, çoğu zaman ne insana ne de farklı hayvana saldırmaz.

Özellikle ırka mensup diğer köpeklere karşı dikkat edilmesi gerekir. Bir erkek Bully, tanımadığı yabancı bir Bully erkeğini görürse son derece hırçınlaşacak ve dolayısıyla karşı köpek de hırçınlaşacaktır. Bu yüzden özellikle dışarıda gezdirildiği esnada ağızlık ve tasmasının sürekli takılması gerekmektedir. 

American Bully Beslenmesi

İnsanlarda olduğu gibi; köpeklerde de beslenme hayati öneme sahiptir. Beslenme konusuyla ilgili olarak uzmanlardan destek alarak oldukça sağlıklı bir Amerikan Bully ırkı köpeğe sahip olabilirsiniz. Bu ırk, diğer köpeklere göre farklı yapıya sahiptir. Çünkü vücudu son derece yağsız ve kaslıdır. Dolayısıyla beslenmesinde Premium markalı mamalar ve ek gıdalar tükettirilmelidir. Bu ırka mensup köpeklerin tükettiği gıdaların besin içeriği zengin olmalıdır. Çünkü enerji ihtiyaçları yüksektir. Vitamin ve mineralin eksiksiz karşılanması gerekir. Tüm bunları sunabilen mamalar ise Premium markalı mamalardır.

Aynı zamanda American Bully ırkı köpek bisküvileriyle ödül mamalarını severler. Günde çok aşırıya kaçmamak kaydıyla hem ödül mamasından hem de bisküviden verilmesi onun için yeterli olacaktır. American Bully ırkında beslenme çok önemlidir. Çünkü vücudunun tüy yapısı dahi beslenmeyle birlikte değişim gösterilebilir. Eğer beslenmesinde sağlıksız yöntemlere başvurulursa tüyleri ve cildinde bazı sağlık sorunları görülmesi olasıdır.

American Bully Pocket

American Bully Pocket ırkının tüy bakımı, diğer çok sayıdaki ırka göre oldukça kolaydır. Bu ırka mensup köpeklerin haftada birkaç kez taranması onlar için yeterli olacaktır. American Bully ırkı, American Staff ırkı ile kıyaslandığında çok daha az egzersiz ihtiyacı duyar. Ev yaşamına kısa sürede adapte olabilir. Özelliklerde bahsettiğimiz XL boyutunun yanı sıra geriye kalan 3 boyutun 3 boyutu da az egzersiz yaptığı için, dolayısıyla az enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bunların beslenmesinde bu bilinçle hareket ederek besleme yapılması faydalarına olacaktır. 

American Bully Pocket ırkının kulak bakımı, göz bakımı ve tırnak bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Kulak içleri, göz çevresi ve tırnak her gün kontrol edilmelidir. Eğer kulak ya da göz çevresinde kir bulunuyorsa bu durumda sadece nemli bez kullanılarak söz konusu kirler alınmalıdır. Eğer tırnakları uzamışsa, patisine batıp bir rahatsızlık yaşatmaması adına düzenli bir şekilde kesilmelidir.

American Bully Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Türkiye’de oldukça popüler olan American Bully ırkı ile ilgili olarak çok sayıda soru sorulmaktadır. Çok aşırı bir şekilde kilo alabilen ve kas yapısını herhangi bir şekilde kaybetmeyen American Bully ile ilgili o sorular aşağıda yer almaktadır. Patibul.com olarak cevapladığımız sorulara bakarak; aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz 

American Bully Yasak mı?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere American Bully yasağıyla ilgili bir kısıtlama vardır. O da şecere belgesinin bulunup bulunmamasıdır. Eğer bu ırka mensup köpek şecere belgesine sahipse herhangi bir şekilde sorun olmayacaktır. Fakat şecere belgesi yoksa kesinlikle beslemesi, bakımı ve üretilmesi yasaktır.

American Bully Tehlikeli mi?

American Bully tehlikeli bir köpek ırkı değildir. Fakat yanlış kişilerin eline geçip, yanlış eğitim verilirse tehlikeli olabilir. 

American Bully Boyutları

American Bully 4 farklı boyutta görülebilir. Bu boyutların isimleri “Standart, Classic, Pocket, XL” olmuştur. Yerden yükseklikleri ortaktır. 19 cm’e kadar görülebilir. Genişliği ve uzunluğu tamamen beslenmeye bağlıdır. 
 

American Bully Fiyatları 

2022 yılı American bully Xxl fiyatları 8.000 lira ile 25.000 lira arasında değişmektedir,   ülkede fiyat konusunda en değişkenlik gösteren ırklardandır. bunun bir çok sebebi vardır, vücut yapısı ve ölçüsü, rengi, üreticisi, seceresi ve secereyi aldığı federasyon gibi American Bully yavrusu satın alırken hangi boydakinin size uygun olduğunu doğru seçmeniz gerekmektedir ve sağlığından emino larak b ir yavru sahiplenin mutlaka .