Köpek İlanlarıAmerikan Bulldog kategorisinde 2 ilan bulundu.

Amerikan Bulldog

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

American Bulldog

Amerikan Bulldog Köpeği avcılık, spor ve koruma görevleriyle insanların yaşamlarında görevlendirilmiştir. Cesur karakter özellikleri sayesinde başarılı bir çoban köpeği olarak bilinen bir ırktır. Bilinenin aksine sahiplerine herhangi bir zararları bulunmaz ve iyi bir eğitim aldıklarında saldırgan tavırları yoktur.

Ortalama yaşam süreleri 12-16 yıl olan Amerikan Bulldog köpeklerinin ağırlıkları 50-54 kg’dır. Tüm dünya üzerinde en popüler Bulldog ırkı olarak bilinmektedir. Asil duruşunun yanı sıra tam bir aile köpeği olarak tanımlanırlar.

Amerikan Bulldog köpeği özellikleri arasında en belirgin olanı basık ve kısa olmamasıdır. Ailesini tehlikelerden korumak için oldukça cesur davranırlar. Kuyruğu uzun, atletik ve sportif bir yapıları bulunur. Çok yükseğe kadar zıplayabilir ve sıkılmadan sürülerin başını uzun saatler bekleyebilirler.

Amerikan Bulldog Özellikleri

İnsan ilişkilerinde oldukça iyi olan Bulldog köpeklerinin sahipleriyle arasında sıkı bir bağ bulunur. Diğer evcil hayvanlarla iyi ilişkiler kurarken aynı zamanda saldırgan tavırlar sergilemesi söz konusu olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için Amerikan Bulldog yavru oldukları dönemde hem iyi bir eğitim almaları hem de yeterince diğer cinslerle bir arada bulundurulmaları gereklidir. Diğer belirgin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

● Cesur olmalarının yanı sıra oldukça zeki olan ırkın eğitim süreçleri kolay geçer.

● Sevecen, korumacı ve savaşçı bir yapıları bulunur.

● Sahibine ve ailesine son derece bağlı olup yabancılara karşı mesafelidirler.

● Siyah, beyaz, kahverengi renklerine sahip kürkleri bulunurken bu tonlarda belirgin lekeleri bulunur.

● Kaslı, atletik ve güçlü görünümlerinde geniş bir kafası bulunur.

● Göz renkleri kahverengi olan ırkın tüyleri oldukça kısadır.

● Çocuklara karşı olan sempatisi sayesinde iyi bir çocuk bakıcısı olabilir.

● Hareketli ve enerjisini dışarı atması gerektiğinden apartman yaşamı kendisi için uygun olmayabilir.

● Her gün oyun için zaman ayrılmalı ve egzersizleri mutlaka yaptırılmalıdır.

● Yüzemeyen bir köpek türü olup sıcak suya dayanıklı değildirler.

● Çiftliklerde yer alması için üretilmiş bir ırktır.

● Beslenmesi yasak olan ırklar arasında yer alır. Saldırgan tavırlarının olması ve koruma içgüdülerinin bulunmasından dolayı ülkemizde de beslenmesi yasaklı ırklar arasındadır.

Amerikan Bulldog Beslenmesi

Amerikan Bulldog köpek ırkının tüy yapısı sert ve kısadır. Bu nedenle tüyleri açısından Amerikan Bulldog köpek bakımı kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Haftada bir kere taranması yeterli olup egzersizleri ihmal edilmeden mutlaka her gün yaptırılmalıdır.

İnce ve yumuşak bir derisi bulunmasından dolayı sık sık yıkamamak gereklidir. Yıkamak yerine haftada bir kere nemli bir bezle silinmesi yeterli olur. Bakterilere karşı son derece duyarlı olan ırkın mama ve su kapları mutlaka temiz olmalıdır. Tırnak ve diş bakımları için veteriner desteği alınmalıdır.

Amerikan Bulldog köpekleri için en önemli konu beslenmedir. Bakıma çok fazla ihtiyaçları bulunmasa da beslenmelerinde vitamin, protein ve minerallerin zengin bir şekilde yer alması önem taşır. Egzersiz yapmaları ve yaşları göz önünde bulundurularak kaliteli içerikli mamalarla beslenmeleri fayda sağlarken Premium mamalar önerilir.

Tüm ırklarda olduğu gibi aşılarının ihmal edilmeden yaptırılması ve düzenli bir şekilde veteriner kontrollerinin olması sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olur.

Amerikan Bulldog Fiyatları

Amerikan Bulldog köpekleri için sahibinden ilanları değerlendirilebileceği gibi yetiştiricilerden, petshoplardan ya da resmi yerlerden satın alınması sağlanabilir. Eğitimi, yaşı, cinsiyeti gibi etkenlerin Amerikan Bulldog köpeği fiyatları üzerinde etkisi bulunur.

Öncelikle ücretsiz bir şekilde satın alınmadan sahiplenilme yolu değerlendirilip sonrasında satın alınmalıdır. 2021-2022 yıllarında bu etkenlerin göz önünde bulundurulmasıyla fiyat Aralıkları 1500- 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Amerikan Bulldog Yavru

Amerikan Bulldog köpeği yavru döneminde eğitim alarak son derece sosyal bir köpek ırkı haline gelir. Özellikle çocuklarla yalnız bırakılabilecek kadar güvenilir bir ırktır. Yavru oldukları dönemde diğer ırklar ve evcil hayvanlarla aynı ortamda olmaları saldırgan olabilme durumlarını yok eder. Amerikan Bulldog ve diğer tüm ırklarda olan saldırgan tavırlar tamamen yanlış eğitimle ilgilidir.

Amerikan Bulldog yavru ırklarda şecere ve cinsiyet fiyatlar üzerinde etkili olurken ayrıca İngiliz, Fransız ve Amerikan gruplandırması da etkili olur. Ülkemizde ve dünyada rağbet gören bir ırk olmasından dolayı maliyetleri yüksektir. Önemli olan öncelikle barınaklarda ve ücretsiz sahiplendirme merkezlerinde değerlendirme yapılmasıdır.