Kedi CinsleriRagdoll Kedisi kategorisinde 23 ilan bulundu.

Ragdoll Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Ragdoll Kedisi İlanları

Ragdoll Kedisi cinsi yeni bir kedi ırkıdır. 1960 yıllarında Kaliforniya çevrelerinde türediği söylenir. Burada önemli vurgulanarak nokta melez bir kediden türemiş olmasıdır. Melez kediler genetik çeşitlilik sebebiyle hastalıklarını aktardıkları için bu durum Ragdoll kedisini de kapsar.

Çok uysal ve asıl duruşları olduğu için,  dişilerprenses erkekle ise prens gibi görünür. Kimi şahsa göre başlarının arkasındaki kabarık tüy topağı aslan yelerlerine benzetirler. Dikkatli bakıldığında gerçekten de böyle bir görüntü vardır.  Edalı zarif halleri ile tüm dünyayı neredeyse etkisi altına almıştır. 

Bu cins kediler yavaş ve sakin hareket ederler. Gün içerisinde genel olarak yumuşak rahat yerlerde uyumayı yada etrafı seyretmeyi tercih ederler. Tabiri caizse “ yiyip içip yatarlar” Bu yüzden kilo problemleri en sık karşılaşılan durumdur. Bu konuda dikkatli olmakta yarar var. Ragdoll Kedisi ilanları kedinin tüm özelliklerini belirtmesi gerekir. Bu yüzden bu ilanları hazırlayan kişilerin gerekli özeni yapmalı hoş düşer.

Ragdoll Kedisi Özellikleri

Ragdoll Kedisi Özellikleri kendilerine has habitat kurmuş ve orada saltanatını sürdürmeye devam etmekte! 

Görünüşleri çok hassasmış gibi gözükse de aslında oldukça güçlüdürler. Bünyeleri özellikle de küçük hastalıklara karşı mükemmel bir direnç geliştirmiştir.

Vücut ağırlıkları 3 kg ile 9 kg arasında bir değerde olup, boyları standart kedi boylarıyla ortaktır. Bu cins kediler en az 10 sene yaşayabilirler. Yaşam şartları iyileştikçe doğru orantı ile yaş uzunluğu da artacaktır.

Kürk yapıları kabarık ve genel olarak tek renklidirler.Kar beyaz bir kürke sahip olup baş kısımlarında kahve tonları renk geçişleri olur.

Göz renkleri genel olarak her kediye göre ayrı tondadır. Yine de çoğunlukla mavi renkte görülür.

Ragdoll Kedisi Bakım ve Beslenme

Ragdoll Kedisi Bakımı çok nazlandığı zamanlarda uzun saatler alabilir. Özellikle tırnak kestirmeyi hiç sevmezler. Cins kediler için bakımdan önce aşılama ve beslenme öncelikli gelir. 

Günlük en fazla 2 porsiyon verilmelidir. Aşırıya kaçırdığı zaman sağlık sorunları bünyelerine göz gezdirecektir. yemeklerden sonra mutlaka hareket edilmesi gerekir. Bu ya küçük oyunlar olabilir ya da kısa bir yürüyüş olabilir.

Kediler kendilerini temizleyen canlılar olduğu için mutlak olarak banyo yapmaya ihtiyaçları yoktur. Yalnız haftada en az iki kez dişlerinin fırçalanması gerekir. 

Ragdoll Kedisi Fiyatları

Ragdoll Kedisi fiyat konusunda görünüşleri nedeniyle oldukça pahalı olduğu düşünülmektedir. Oysa durum tam aksine  diğer kedilere göre uygun fiyatlıdır.

Ortalama fiyatı  2.500 TL ile 3.000 TL arasında seyretmektedir. Yine bu fiyat konusu için genel araştırma yapmakta yarar vardır. 2023 yılında ise ortalama 15.000 lira civarında alıcı buylmaktadır .

Ücretsiz sahiplenmekte alternatif çözüm olabilir. Öncelik olarak barınaklar başvurmak gerekir.

Ragdoll Kedisi Yavru

Ragdoll Kedisi Yavru büyük hallerine göre enerjikyapılıdırlar. Tabiki büyüdükçe oturaklaşması normaldir. Bu cins kedilerde tuvalet eğitimi gibitemel eğitimler yavru iken daha kolay veriliyor.