Köpek İlanlarıKomondor kategorisinde 2 ilan bulundu.

Komondor

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Kıvırcık Köpek Komondor

Komondor diğer ismiyle Macar Çoban köpeği olarak bilinmekte olan bir köpek ırkıdır. Dış görüntüsü ile bir koyunu anımsatmaktadır paspas köpek diyenlerde vardır . Özel olarak tercih edilen popüler köpeklerdendir. Paspas köpekleri tabiriyle de dış görüntüsü itibari ile halk arasında isimlendirilir.

Komondor Köpek Cinsi, koruyu ve bekçi özellikleri ile ön plana çıkarlar. Bu sebeple özellikle koyun sürülerinin başında çiftçiler tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Bu köpeklerin yırtıcı hayvanlara karşın koruma iç güdüleri bulunmaktadır. Kökeni Macaristan’dan gelmektedir. 16. Yüzyıldan itibaren yaşam sürdükleri ortaya atılmaktadır.

Komondor köpeği, ailelerce tercih edilen favori köpeklerdendir.  Olabildiğince cesur ruhlu köpeklerdir. Nazik ve kibar tavırları ile ön plana çıkmaktadırlar

Kıvır kıvır tüy özellikleri ve dalgalı şekliyle hemen hemen herkesin beğenisini toplamakta olan köpek türüdür.

Macar Çoban Köpeği Bakımı ve Özellikleri

Komondor Köpek Kişiliği, tabiat seven, bağımsız yaşamaktan hoşlananköpek türleridir. Sahibine karşın oldukça sadık özelliklere sahiptir.  Yalnız olmaktan ve kalmaktan pek hoşlanmazlar.  İnsanlar ile zaman geçirmekten büyük keyif alırlar. 

Haylaz ve yaramaz özellikli yavru dönemine sahiptir. Fazla hareketlidir ve genellikler etrafındaki eşyaları devirmekten hoşlanır. Bu konuda yavruluk döneminde gerekli eğitimlerin sağlanması önemlidir.

Komondor köpeği kusursuz bekçilik yapabilen ve etrafı ile sosyalleşebilen popüler köpeklerdendir. Dış görüntüsünün paspas köpek gibi görünmesi sizi yanıltmasın .

Komondor Köpek Görünümü itibari ile büyük ve güçlü bir duruş sergiler. Bembeyaz ve kıvırcık tüy yapısına sahiptir.  Göz alıcı uzun tüyleri sebebiyle çok fazla tercih edilmekte olan pahalı köpeklerarasında bulunur.

Komondor köpeği burnu siyah renklidir. Göz yapısı da renklidir. Kocaman ve güçlü çene yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Kaslı bedeni ve kuvvetli bir vücuda sahiptir.

Sağlıklı beslendiğinde oldukça gelişmiş bedene sahip olmaktadırlar.  Sert tür özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ciddi bir bakım gerektiren köpeklerdendir. 

Erkek Komondor köpeği 50 kilogram ile 60 kilogram ağırlığına ulaşmaktadır.

Dişi Komondor köpeği ise 30 kilogram ile 50 kilogram arasında ağırlığa sahiptir.

Komondor Köpeği Sağlık Durumu açısından oldukça iyi bir performans sergiler. Kolay hastalanmaz. Uzun ömürlü köpek türlerindendir. 

Komondor Köpek Cinsi beslenmesi kaliteli mamalar eşliğinde olmalıdır. Beslenmesinde ilgili diyetler uygulanmalıdır. Aksi halde kolay kilo eğilimine sahiptir. 

Komondor köpeği sağlıklı bir ortamda doğru biçimde beslendiğinde 12 sene yaşam sürebilmektedir.

Komondor köpekler bir takım kalıtsal hastalıklara sahip olabilmektedir.  Özellikle parazitler anlamında düzenli olarak aşıları yapılmalıdır.

Günlük egzersiz ihtiyaçları aksatılmada yerine getirilmelidir. Bu sayede fit ve zinde bir bedene sahip olabilir.

Sahipleri ile oyun oynamaktan büyük mutluluk duyarlar.

Komondor Fiyatları

Komondor Köpek Fiyatları yavru döneminden itibaren 4.000 TL’den başlamaktadır. En ucuz Komondor köpekler, bu şekilde fiyatlanmaktadır. Kıvırcık köpek olarak da bilinen bu tür oldukça sağlıklı ve dayanıklı kökene sahiptirler. 2022 yılında komondor fiyatları 4.000 lira ile 7.300 lira arasındadır, fiyat değişimininin bir çok sebebi vardır, bunun sebeplerini satıcılar sizlere anlatacaktır .

Komondor Yavru

Komondor Yavru köpekler, sağlıklı yapıda dünyaya gelirler.

Eğitim süreçleri yavruluk dönemlerinde yerine getirilmektedir.

Sosyalleşmesi anlamında küçükken temel itaat eğitimleri yerine getirilmelidir.

Yavru Komondor köpekler 4 .000 tl den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Komondor Köpek Bakımı

Komondor Köpek Cinsi bakımı, yaşamsal faaliyetler anlamında özen gerektirir. En üst kaliteye sahip beslenme programına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Sağlıklı cilt yapısını korunması gerekmektedir. Bu sebeple her hafta tüylerinin bakımı en doğru şekilde yapılmalıdır. Haftada 3 defa taranarak sağlıklı ve sorunsuz cilt bakımına sahip olması sağlanmalıdır.

Yıl bazında 2 defa banyo yapılması tavsiye edilmektedir.

Komondor köpeği egzersiz sonrasında bir bakıma gerek duyar özellikle nemli bez yardımı ile kulak bölgesi ve bedeni silinmelidir.

Kulaklara yerleşen bakterilerin bu şekilde atılması sağlanabilir. 

Ayak bakımı anlamında da ve tırnaklarının düzenli periyotlar ile kesilmesi önemlidir. Bu anlamda profesyonel köpek kuaförlerinden yardım alabilirsiniz. Komondor köpekleri temiz ve hijyenik alanlarda bakıma ihtiyaç duyarlar.

Bahçe içerisinde beslenen bu köpekler zehirli ot ve bitkilere karşın korunmalıdır.

Komondor Köpeği Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar ile İletişimanlamında harika hayvanlardır. Ancak yavru döneminde gerekli eğitimleri almış ve sosyalleşmesi sağlanmış olduğunda bu durum bu şekildedir.

Küçük çocuklar ile aynı ortamda yalnız bırakılması tavsiye edilmemektedir. Büyük çocuklarla çok daha iyi iletişim kurdukları bilinmektedir.

Yabancı çocuklar tarafından da bir tehlike hissetmediği süre boyunca eğlenceli zaman geçirebilir.  Farklı evcil hayvanlara karşında sevecen yapılı köpek türüdür.

Kedileri kovalamaktan hoşlanır.

Kıvırcık Köpek Özellikleri

• Komondor Köpek Cinsi sadık yapılı köpek türüdür. Özverili özellikleri ile ön plana çıkarlar.

• Bekçi, koruma ve sahiplenici özellikleri ile bilinmektedir.

• Evde kolayca bakımı sağlanabilen köpek türüdür.

• Çiftliklerde bekçi köpeği olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

• Komondor köpeği oldukça zeki bir özelliğe sahiptir. Kolay eğitim sürecine sahiptir.

• Az tüy döken köpekler arasında bulunur.

• İnsancıl yapısı ile bilinmektedir. Yalnızlıktan hoşlanmayan bir yapıdadır.

• Cesur, bağımsızlığına düşkün ve özgür ruhlu köpeklerdir.

• Daha önce köpek sahiplenmemiş kişilerin sahiplenmesi önerilmemektedir.

• Sesini duymaktan keyif alır.

• Av köpeği olarak da kişilerin favorileri arasında bulunur.

• Çocuklu aileler için ideal bir köpek ırkıdır.

• Özel tüy yapısına sahiptir bu sebeple tüy bakımı dikkat ve özen istemektedir.

• Dünyadaki pahalı köpekler arasında bulunmaktadır.