Köpek İlanlarıWolfdog kategorisinde 2 ilan bulundu.

Wolfdog

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Wolf Dog 

Wolf Dog köpek ırkı Çekoslovak kökenli bir ırktır. Hem kurt hem de köpeklerin çiftleşmesiyle oluşan ırk her iki ırkın da özelliklerini taşır. Genlerinin birçoğunu kurtlardan almasından dolayı kurtlara daha yakın özellikler taşır ve kendilerine Çekoslovak kurdu da denilir.

 

Wolf Dog cinsi köpeklerin çoğunluğu Amerika’da bulunur ve evcil köpek almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan bir ırktır. Uyanık, zeki, güçlü ve iyi bir arkadaştır. Keskin koku alma yetenekleri bulunmasından dolayı arama kurtarma, itaat, hayvan sürüsü izleme ve çalışan köpek gibi aktivitelerde oldukça üstün başarılar sergilerler.

 

Görme, işitme ve koku alma duyuları gelişmiş olan Çekoslovak kurdu Wolf Dog ırkının ortalama yaşam süreleri 12-16 senedir. Ev ortamı uygun olmayan ırkın bahçeli bir alanda bakılması önerilir. Çok dayanıklı ve sağlıklı bir bünyeleri bulunmasından tüm hava koşullarında sağlıklı bir şekilde yaşayabilir.

 

Çekoslovak Kurdu Wolf Dog Özellikleri

Alfa kurdu da olarak bilinen Çekoslovak kurdunun kurt kanı taşıması ve oldukça asil, baskın bir karakterde bulunması en belirgin özelliklerindendir. Kurt ve köpeklerin en iyi özelliklerini alarak ortaya çıkarılan yararlı ırk cesur ve güçlüdür.

 

Bakımı ve beslenmesi biraz uğraştıran bir ırktır. Bakım anlamında uzun yürüyüşler zorlasa da diğer bakım aşamaları zorlayıcı olmaz. Beslenmesinde de mutlaka düzen kurulmalıdır. Çekoslovak kurdu wolf dog köpeklerin mutlaka proteinli mamalardan beslenmesi ve günlük enerji ihtiyaçlarını karşılaması gereklidir.

 

İyi bir bekçi köpeği olarak bilinen alfa kurdu köpekler sahipleri ve sevdikleriyle güçlü bir bağ kurarlar. İlk hayvan deneyimi yaşayacak olanlara pek önerilmeyen ırk erken dönemlerde eğitilmeli ve sosyalleşmesi sağlanmalıdır. Doğuştan gelen avlanma tutkuları mutlaka eğitimlerle giderilmelidir.

 

Çok sık havladıkları görülmez ve genelde havlamalarında bir sorun olduğu bilinmelidir. Havlamanın yanı sıra hırlama, horlama ya da sızlanma gibi seslerle sahipleriyle iletişim kurarlar.

 

Wolf Dog Yavru Köpek Bakımı ve Beslenmesi

Wolf dog yavru köpeklerin beslenmeleri ve eğitimleri oldukça önemlidir. Yavru oldukları dönemde eğitilmeleri saldırgan olan taraflarını bastırarak sahiplerini zor durumda bırakmayı engelleyecektir. Bu nedenle itaat, tuvalet, sosyalleşme ve koruma gibi eğitimler yavru oldukları dönemde verilmelidir.

 

Dişi olan Çekoslovak kurdu köpek ırkı erkeklere göre daha kolay kontrol edilebilir. Oldukça oyuncu ve zeki bir yapıları olmasından eğitim süreçleri zorlayıcı olmazken sabırlı olunması da önem taşır. Kolay öğrenirler ama öğrendiklerini kendileri tekrarlamazlar.

 

Beslenmelerinde de mutlaka yavru Çekoslovak kurdu köpek ırkının yüksek proteinli mamalar tercih edilmelidir. Bu sayede günlük enerji ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. Her koşula dayanıklı ve sağlıklı olan köpek ırkı en ideal seçim olacaktır.

 

Wolf Dog Fiyatları

Çekoslovak kurdu Wolf Dog köpek ırkı fiyatları piyasa ve farklı özelliklere göre değişkenlik gösterirken yavru Çekoslovak kurdu fiyatı yetişkinlere göre daha uygun olur.

Sağlıklı bir şekilde eğitimleri tamamlanan ve bakımları yapılan ırkların fiyatları yavru ve yetişkin olmak üzere farklılık gösterir. Özellikle alfa kurdu da denilen Wolf dog köpeklerin yaşları, cinsiyetleri, sağlıkları, şeceresi gibi detayların bilinerek sahiplenilmesi doğrudur. Fiyatlar genellikle satan kişi ve satılan yere göre de farklılık göstereceğinden öncesinde değerlendirme yapılması önerilir.

Değişen fiyatlar ve piyasa koşullarında 2023 yılı wolf dog köpek fiyatları 25.000 tl ile 45.000 TL arasında iken 2024 yılı wolf dog yavru köpek fiyatları 45.000 lira 95.000 lira arasında yükselme göstermiştir. Fiyatların değişmesinde başta piyasa şartları etken iken birçok farklı faktörde rol oynar. Bu nedenle mutlaka bir köpek sahiplenilmesi ya da satın alınması ırk hakkında bilgi edinmenin yanı sıra özelliklerini ve fiyat değerlerini bilerek araştırma yapılması önem taşır.

 

 

Wolfdog Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S)

Çekoslovakya kurt köpeği cinsi olan Wolfdog hakkında en popüler soruları sizler için yanıtladık.

1

Wolfdog ne kadar?

Wolfdog köpek ırkı özel bir köpek cinsidir. Wolfdog fiyatları ortalama olarak, 33.000 TL ile 55.000 TL arasında değişebilmektedir. Ancak köpeğin özelliklerine ve cinsiyeti ile yaşına göre fiyatlarında yükselme görülebilmektedir.
2

Wolfdog sahibini korur mu?

Wolfdog köpekler, oldukça cesur ve korkusuz bir yapıya sahiptirler. Sahiplerine olan derin sadakatleri ile tanınırlar. Ailesini ve sahibini koruma iç güdüsüne sahip olan Wolfdog köpekler, bekçi köpeği olarak da bilinmektedirler.
3

Wolfdog yüzde kaç kurt?

Wolfdog köpeklerin %30 köpek, %70 kurt genlerine sahip oldukları bilinmektedir. Köpek ve kurt kırması olan Wolfdog cinsi köpeklerin özellikleri, kurtlar ile daha fazla benzerlik göstermektedir.
4

Wolfdog hangi ülkenin?

Wolfdog köpeklerin anavatanı Çekoslovakya’dır. Çekoslovakya’da yapılan bir deney sonrası geliştirilen bir köpek ırkı olarak tanınmaktadır.
5

Wolfdog yasak mi?

Wolfdog köpeklerin başta ülkemiz olmak üzere, pek çok ülkede beslenmesi ve yetiştirilmesi yasaklanmıştır. Kurtlar ile benzerlik taşıyan bu köpek ırkının, saldırgan davranışları nedeni ile tehlikeli oldukları bilinmektedir.
6

Wolfdog tehlikeli mi?

Wolfdog köpekler, oldukça saldırgan ve tehlikelidir. Yavru döneminden itibaren iyi bir eğitim verilmesi önerilir. Ancak liderlik vasıfları oldukça yüksek olduğu için, sahiplerini dinleme konusunda sorun oluştururlar.