Köpek CinsleriMaltese Terrier kategorisinde 2250 ilan bulundu.

Maltese Terrier

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier  Yavru

Şirin mi şirin, simsiyah gözler ve pofuduk tüylere sahip olan Maltese Terrier Yavrusu diğer adıyla Malta Terrier Türkiye’de en sevilen ırklardan biridir. Bir sevgi küpü olan Malta Köpeği, sadece durmasıyla bile insanı son derece mutlu edebilmektedir. Köpek güzellik yarışmalarında; üzerine gelen başka bir ırk yoktur ve sürekli lider olmaktadır. Malta Köpeğinin çok fazla özelliği vardır. Bu tüm özellikleri; tek bir makale halinde sizlere sunuyoruz. Hakkındaki tüm detayları öğrenmek için; yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Maltese Terrier Beslenmesi

Maltese Terrier ırkı, süs köpeği türü olduğu için beslenmesine oldukça dikkat edilmelidir. Sadece ve sadece onun yaşına uygun Premium mamalar kullanılmalıdır. Bu mamaların besin içeriğine dikkat ederek almalı ve en zengin besin içeriğini sunan mamayı tercih etmelisiniz. 

Yağlı gıdalar, kemikler, yemek artıkları gibi şeylerden uzak tutmalı, süt verme gibi eylemlere girmemeniz gerekir. Eğer mama harici farklı bir tat verme zorunluluğu hissediyorsanız, vereceğiniz bu tat köpekler için özel olarak üretilen bisküviler olabilir. Maltese Terrier ırkı bu bisküvileri oldukça çok sevmektedir. Fakat fazla tüketildiği takdirde beraberinde obezite gibi sorunlar yaşatabileceği için pek önerilmemektedir. 

Ödül mamasını da çok seven Maltese Terrier ırkını, günde 1 kez; başarılı bir şey yaptığında bu mamayla ödüllendirebilirsiniz. Günde 1’den fazla vermeniz önerilmez. Kilo konusunda karşılaştığınız olumsuz durumlarda veterinere başvurmalısınız. Veterinerin; köpeğinizin yaşına ve fiziksel yapısına göre vereceği diyete ise eksiksiz bir şekilde uymalısınız. 

Malta Köpeği Bakımı 

Malta Köpeği, göz alıcı güzellikte bir köpektir. E bu kadar güzel olan bir köpeğin de bakımı hiç kolay olmayacaktır. Göz alıcı uzun beyaz tüylerini haftada en az 3 gün güzel bir şekilde fırçalamalı, ardından ise taramalısınız. Böylelikle tüyler parlaklık ve dolgunluğunu kaybetmeyecektir. Bunun yanı sıra haftada 3 günün haricinde tüylerinde topaklanma gibi durumlar olursa; bu sürelerde de taramanız önerilmektedir. 

İhtiyaç dahilinde banyo yaptırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kulakları ve gözleri oldukça önemlidir. Kulaklarında kir durumu, enfeksiyon meydana getirebilir. Bu enfeksiyon ise ağır rahatsızlıklarla sonuçlanabilir. Bu yüzden kir gördüğünüz anda almalısınız. Gözlerde de çapak sorunu vardır. Günde 2 kez çapak olup olmadığını kontrol edip, nemli bez yardımıyla çapakları almalısınız. Aksi takdirde kuruyarak yine mikrop riski yaratacaktır.

Tırnakları oldukça minik olan bu ırkın, tırnak bakımına dikkat etmeniz, patilerine batmasını ve dolayısıyla acı çekmesini engelleyecektir. En geç 2 haftada bir uzayan tırnakları kesilmelidir. 

Malta Terrier Tüy Döker mi?

Maltese Terrier ırkının bu ihtişamlı tüyleri dökülmemektedir. Herhangi bir şekilde tüy dökme mevsimleri yoktur. Tüy uzunluğu belli bir yere kadar uzadıktan sonra durmaktadır. Bu anlamda tercih edilebilecek en iyi köpeklerden biridir. Alerjisi olan kişiler de rahatlıkla evde besleyebilir.

Maltese Terrier Kaç Kilo Olur?

Maltese Terrier ırkı oldukça hafif bir ırktır. Öyle ki kilogram ortalaması 3 ila 4 kg arasında değişmektedir. Günümüz şartlarına göre söz konusu değerler 1-2 kg düşüş veya yükseliş gösterebilir. 6 kg’dan yüksek ağırlıklar obezite olarak değerlendirilmektedir.

 

Orjinal Maltese Terrier nasıl anlaşılır ?

Pofuduk tüyleri ve muzip bakışlarıyla hemen her an neşe kaynağımız haline gelen Maltese Terrier köpeklerin orijinallik yani safkanlık durumunun yavruyken fiziksel özelliklerine ve görünüşlerine bakılarak anlaşılması oldukça zordur. Burada en net bilgiyi dostumuzun şeceresinden alabiliriz. Gerçek safkan köpeklerin anne ve babalarını yani hangi ırka ait olduğunu gösteren şecereleri vardır. Dolayısıyla safkanlığından tam anlamıyla emin olacağımız bir Maltese Terrier satın almak istiyorsak mutlaka şeceresine göz atmamız gerekir.

Maltese Terrier köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir ?

Diğer Toy Poodle ve Pomeranian Boo gibi apartmanda hayatımızın hemen her anını paylaşan diğer tüm köpek ırklarında olduğu gibi Maltese Terrier dostlarımızda da tuvalet eğitimine yavruluk döneminde başlanması tavsiye edilir. Eğitimde süreklilik ve disiplin çok önemlidir. Dolayısıyla günün büyük bir kısmını dostumuzla beraber geçirmiyorsak eğitim sürecini profesyonellere emanet etmemiz çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Maltese Terrier Fiyatları

Malta terrier fiyat aralığı 4000 lira 18.000 lira arasında değişmektedir bunun sebebi secere ve hangi ülke kan hattına sahip olduğuna bağlı değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatı değiştiren başka etkenlerde vardır  soy ağacı, fiziksel özellikler, aşı durumuda dikkat etmeniz gereken unsurlardan olup Malta Köpeği fiyatı bu söylediğimiz durumlarda artış yada azalış gösterebilir . her şeynden önce alacağınız yavrunun sağlığına çok dikkan edin lütfen . 2023 senesinde ise maltese terrier yavru köpek fiyatları 6.000 lira ile 21.000 lira arasında değişkenlik göstermektedir .

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //