Köpek CinsleriRough Collie kategorisinde 2 ilan bulundu.

Rough Collie

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Rough Collie İlanları

Rough Collie herkes tarafından sevilen ve ilgi gören köpek cinslerindendir. Sevecen ve uysal yapısıyla gönülleri feth etmiştir. Uzun tüy yapısı sayesinde, kimileri komik olsada tüylü lakabını takmıştır. Uzun tüyleri her zaman çok özenli bakıma ihtiyaç duymuştur. Uzun boylu yapılarıyla ve uzun bacaklarıyla heybetli görünüme sahiptirler.

Son zamanlarda daha çok sahiplendirilmekte. İskoç çoban köpekleri grubuna üyedir. Bu sayede pek çok çoban köpeklerinin karakteristik özelliklerini taşır. Her köpek cinsinde olduğu gibi bu cinslerde de bulundukları alanı koruma ve eşyalarını kimseyle paylaşmama gibi huyları bulunur. Bu durum sahipleri tarafından yeterli ilgi ve sevgi ile düzelecektir. Görünüşleri o kadar güzeldir ki kimi köpek güzellik yarışmalarında birinci gelmişlerdir. Ve bir çok filmde oynamışlardır.

Rough Collie Özellikleri

Rough Collie Özellikleri o kadar köpek cinsi arasında en çok sevileni diyebiliriz. Uzun boyları, bol tüylü kürkleri ve iri kemikli yapısıyla, bir ortamda kendilerini hemen fark ettirip dikkatleri üzerine çekebilir.

Kürk renkleri genelde sabittir. Kahverengi beyaz ve krem tonlarında ince tüy yapısına sahiptir. Boyları en fazla 60 santimi bulur. Kilo olarak 20 ile 35 aralığında değişir. Tüy konusunda çeşitliliği olan bu cinsin kısa tüylü olanları daha az ilgi görür. Bakım konusunda kürkleri hariç zor olacak bir durum yoktur. Sahipleri genelde bu durumdan yakındıkları için dilden dile sadece bu konu aktarılmıştır.

Rough Collie Bakım ve Beslenme

Rough Collie Bakımı çok özenli davranılması gerektiğini savunan kişiler olduğu kadar paniklik bir durumun olmadığı hatta diğer köpeklerden daha az bakıma ihtiyaç duyduğunu savunanlar da vardır. Bu sebeple hangi görüşe katılınılacağını sahiplenmek isteyenler kendileri belirlemelidir. Bir yandan sevgi ile her şeyin çözüleceğine inanılmalıdır.

Veteriner hekim kontrolünde beslenme ve bakımı devam etmelidir. Çok yağlı olmayan kaliteli protein bakımından da yüksek mamalar tercih edilmelidir. Günlük su ihtiyacı belirlendiğinde ona göre su kapları değiştirilmelidir. Tüy bakımı oldukça önemlidir. Haftada bir iki kez tarama mutlaka yapılmalıdır. Pati ve tırnak bakımı uygun aparatlarla sağlanmalıdır.

Dışarıda gezdirilen bu cinsi köpekler kesinlikle etraftan farklı bir obje yutmamalıdır. Aksi halde sağlık sorununa yol açabilir. Yapıları gereği geniş alanlarda oyun oynamayı severler. Bu hususta onları sık sık parka çıkartmak gerekir. Belirtilmesi gereken bir diğer hususta oyuncak temizliğidir. 23 kullanımdan sonra temizlenebilir. Bu cins köpekte hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir.

Rough Collie Fiyatları

Rough Collie Fiyatı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimileri çok fazla derken kimileri ise yeterli ölçüde bulmaktadır. Rough Collie İlanları hakkında fiyat bilgisi yapacak olursak 4000-8000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu değişikliğin sebebi ise yaş ve eğitim durumudur. Ne kadar küçük cins köpek alırsak o kadar az ödeme yapmış oluruz.

Rough Collie Yavru

Yavru Rough Collie en güzel huyu bol bol oyun oynamasıdır Bu sayede hem oyun oynarken hemde eğitmek daha yerinde olacaktır.