Köpek Cinsleribernedoodle kategorisinde 32 ilan bulundu.

bernedoodle

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Bernedoodle İlanları

Bernedoodle cinsi köpeğin kas ve kemik yapısı oldukça kuvvetlidir. Bu sayede çok güçlü bir fizikleri ve duruşları vardır. Uzun saatler boyunca oyun oynayabilir. Ve aktiviteler sayesinde sağlıklı yaşam sürebilirler. 

Bu cinsin karakter yapısında yapıcı, tutucu, sadık ve sahiplerinin komik bulduğu sakar özellikleri vardır. Yeni temizlenmiş güzelim ev saniyeler içinde kirlenebilir. 

Bu cins köpeğin diğer adı Bernese Mountain Poo’dur. İsminin anlamını melezlendiği ırktan alır. 

Çok güzel kürkleri olduğundan her zaman göz kamaştırır. İnce uzun ipeksi kuyrukları kürk güzellikleriyle örtüşür. Boncuk gözleri ve nokta burunları yüzlerine ayrı bir sevimlilik katar. 

Bernedoodle cinsi köpekler evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar.  Genelde herhangi bir anlaşmazlıkta bulunmazlar. Eğer çok ciddi derecede gergin oldukları fark edilirse ortada gerçek bir sorun var demektir.

Bernedoodle Özellikleri

Bernedoodle Özellikleri ile kısa dönem gündeme oturmuş köpek cinsi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gürültü çıkarmazlar ve çok havlamazlar. oldukça Zeki canlılardır bu zekası verilen eğitimde net ifadelerle görülür.

Ortalama vücut olarak 10kg ile 30kg  arasında , uzunlukları için en düşük 30cm en yüksek 40cm olarak belirlenmiştir. Yaşları genelde 12-18 sene uzunluğunda olur. Daha büyük yaşta olanlarda vardır. Boyutları büyüktür . 

Bernedoodle Bakım ve Beslenme

Bernedoodle Bakımı denilince akla ilk olarak gelen gözyaşı lekeleri olduğunda neler yapılması gerektiğidir. Bu lekeler oluştuğunda bezle silmek daha uygun düşer. Ayrıca bu cins köpeğin tüylerinin haftada 3-4 kez taranması gerekir. uzadığında mutlaka uygun boya kısaltılmalıdır.  Bu sayede tararken daha az zahmet çekilir. 

Bu cins köpeğin beslenme düzeni, günlük olarak 2-3 kap mama sabah ve akşam olmak üzere az ve sık beslenilmesi daha uygun düşer. günlük yeteri miktarda su içtiğinden emin olunması, onun sağlığı açısından iyidir.

yemek yedikten sonra kısa yürüyüşler yapılabilir. Daha farklı çeşitli aktiviteler ya da eğitim veriliyor ise kısa süre eğitim konusuna devam edilebilir. 

Bernedoodle İlanları araştırıldığında içerik olarak bakımı, geçirdiği hastalık, yapılmışsa aşılarını belirtiyorum kontrol edilmeli ve öyle başvuru yapılmalıdır.  Sahiplenilen evcil hayvan konusunda bu öz veriye sahip olması gerekir. Aksi halde hem kendini hem de sahiplendiği köpeğe zararı dokunacaktır.

Bernedoodle Fiyatları

Bernedoodle Fiyat konusunda onlara göre artış görülmüştür. yavru olan köpek cinsinin fiyatı 12.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. yaşını tamamlamış köpekler için 15.000 TL ile 50.000 TL arasında fiyat belirlenmiştir. 

sahiplenme yapılırken ücretsiz olanlara yönelmek her zaman daha avantajlıdır. ücretsiz sahiplenme ya da sahiplendirilmek son zamanlara göre artmıştır.

Bernedoodle Yavru

Yavru Bernedoodle  yaşını doldurmuş ve belli bir olgunluğa erişmiş olarak daha aktif ve enerjik olurlar. Bunun daha iyi anlaşılabilmesi için önce yavrunun enerji kapasitesine bakmak daha sonra yaşını doldurmuş cins köpeğin enerji kapasitesine bakmak daha doğru olacaktır.