Köpek İlanlarıPekinez kategorisinde 234 ilan bulundu.

Pekinez

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Pekinez Yavru

Pekinez, Süs köpekleri arasında oldukça sevilen bir ırktır. Görünüş bakımından son derece sevimli bir görünüşe sahip olmasıyla, özellikle kadınlar bu ırka bayılmaktadır. Safkan Pekinez ırkı, muhteşem bir oyunculuğa ve şirinliğe sahiptir. Çocuklara karşı sevecen, yabancılara karşı biraz mesafelidir. Patibul.com olarak Pekinez ile ilgili oluşturduğumuz bu rehberimizle, tüm detaylara eksiksiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşte Pekinez ve hakkındaki tüm detaylar…

Pekinez Özellikleri

Pekingese, ortalama olarak 13 ila 15 yıl arasında ömre sahip olan, ırkı Çin’e dayanan bir köpektir. Kullanım amacı ise tamamen süs köpeği olmasıdır. 
•    Dişi ve erkekler için ortalama ağırlığı 6-7 kilogram arasındadır.
•    Yine dişi ve erkekler için 13 ila 15 cm arasında yüksekliğe sahiptir. 
•    Boyu ise 30 cm uzunluğa sahiptir. (Günümüz şartlarına göre bu değerler 1-2 cm / kg değişim gösterebilir)
•    Oldukça korkusuz ve cesaretlidir.
•    Tüy yapısı oldukça yoğundur. 
•    Tüy dökme durumu orta seviyededir. 
•    Yüz yapısı basıktır.
•    İnsan saçıyla benzer bir saç yapısına sahiptir.
•    Yere baskın bir şekilde yürürler.
•    Gözleri yuvarlak ve koyu renklidir.
•    Burunlarının ucu dışa doğru çıkıktır ve siyah pigmentlidir.
•    Dilleri genel olarak dışarıdadır. 
•    Ağız çevresinde genellikle siyah renk görülebilmektedir. 

Pekinez Beslenmesi

Pekinez ırkı, sadece Premium mamalarla beslenmesi gereken bir ırktır. Günümüzde bu ırka özel mamalar üretilmektedir. Bu mamaları almanız, onun sağlığı açısından faydalı olacaktır. Çünkü besin değeri, onun yaşam tarzına uygundur. Eğer ırka özel Premium mama alma durumunuz yoksa; yine Premium markalı genel mamaları tercih etmelisiniz. Ayrıca bu mamaların yaşına göre uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Süs köpeği cinsi olduğu için, küçük bir yapıya ve dolayısıyla hassas bir sindirim sistemine sahiptir. Bu hassas sindirim sistemi karşısında asla kemik, yüksek yağlı gıdalar ya da yemek artığı verilmemelidir. Çünkü bunların tamamı, Pekinez’in sindiremeyeceği, sindirememesiyle birlikte bir takım sağlık sorunları yaşayacağı tüketim ürünleridir. 

Onu sadece mamayla beslemenizin, hiçbir olumsuz yanı yoktur. Eğer farklı tatlar vermek istiyorsanız, köpekler için özel olarak üretilen bisküvileri verebilirsiniz. Eğitim esnasında da ödül mamasıyla keyfine keyif katabilirsiniz. Fakat ne bisküvi ne de ödül maması çok sayıda verilmemeli, günde 1’i geçmemelidir. Çünkü kilo konusunda bir takım sorunlar yaşatabilir. 

Ücretsiz Pekinez Sahiplendirilir mi?

Ücretsiz Pekinez sahiplendirlir mi? Ücretsiz Pekinez sahiplenme ve sahiplendirme ilanları PatiBul'da az da olsa görülmektedir. Pekinez genel olarak ücretli sahiplendirme ilanları listesinde yer aldığından, ücretsiz Pekinez sahiplenme ihtimali biraz düşüktür. Ancak PatiBul'da ücretsiz Pekinez sahiplendirme daha önceki ilanlarımızda karşılaştığımız bir durumdur. Buna istinaden PatiBul'daki ilanları düzenli olarak takip etmenizi öneririz. 

 

Pekinez Fiyatları 2024

Pekinez Fiyatları 4.000 lira ile 9.000 lira arasında değişmektedir ; bu değiimi etkileyen bir çok unsur vardır, renk, secere , safaknlığı vre aşı durumu gibi unsunlar burda belirleyeci özelliklerdir .

Pekinez Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Pekinez cinsi köpekler, özel görünüşleri ve sevimli karakterleriyle bilinen popüler bir ırktır. İşte Pekinez'lerle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları…

1

Pekinez Cinsi Köpek Üşür Mü?

Pekinez cinsi köpekler genellikle küçük boyutları ve uzun tüy yapıları nedeniyle soğuğa karşı hassas olabilirler. Soğuk hava koşullarında dışarı çıkarken giydirilecek uygun kıyafetlerle korunmaları önemlidir.
2

Pekinez Soğuğa Dayanıklı Mı?

Genel olarak, Pekinez cinsi köpekler soğuğa dayanıklı değildir. Uzun tüyleri soğuktan koruma sağlar ancak aşırı soğuk koşullarda dışarıda bırakılmamalıdırlar. Koruyucu giysiler ve uygun barınma önlemleri soğuk hava koşullarına karşı yardımcı olabilir.
3

Pekinez evde bakıma uygun mu?

Ev köpekleri kategorisinde yer alan bu ırk oldukça geçim sağlayan şekli ile aileler ile yaşamaya uygundur