Köpek CinsleriHavanese kategorisinde 25 ilan bulundu.

Havanese

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Havanese Yavru

Havanese, küçük köpek ırkları arasında en dikkat çekenlerden biridir. Boyutlarına göre son derece güçlü bir kas yapısı bulunmaktadır. Ailesine son derece bağlıdır. Neşeli ve sosyal bir ırk olarak bilinmektedir. Çocuklarla en iyi anlaşan ırklar arasında yer alması, onu oldukça popüler bir ırk yapmıştır. Patibul.com olarak sizler için hazırladığımız Havanese rehberiyle; bu ırka dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

Havanese Karakteri

Havanese, eğitilmeye en uygun köpek ırkıdır. İnatçı ve bağımsız ruh halinden tamamen uzaktırlar. Pozitif yaklaşıldığı takdirde; şartlar ne olursa olsun pozitif cevap verirler. Fakat ona kötü davranıldığı, kızıldığı ve bağırıldığı takdirde sıkıntı yaşayacaktır. Psikolojisi oldukça hassastır. Sık bir şekilde ilgilenmek ve onun mutluluğu için çabalamak gerekir. Eğer çok sert davranılırsa psikolojik problemler yaşayacaktır. Bu da beraberinde Küçük Köpek Sendromu doğuracaktır. O yüzden olabildiği kadar yumuşak davranılması önerilmektedir.

Ses tonu Havanese cinsi köpekler için en önemli konulardan biridir. Ne kadar yumuşak ve naif bir ses tonuyla konuşulursa o kadar olumlu bir köpek olacaktır. Bu noktada Havanese sahiplerinin, iletişimde nasıl bir ses tonu kullanması gerektiğini önceden belirlemesi gerekir. 

Akıllı, hayat dolu ve ailesine bağlı yapıdadır. Aşırı havlama tepkisi göstermezler. Daha yavru döneminde sosyallik eğitimi verilmelidir. Bu sebepten dolayı yavruyken alınması onun açısından faydalı olacaktır. Sosyallik eğitimi, başta havlama sorunu olmak üzere birçok sorunu ortadan kaldıracaktır. Yabancılara, çocuklara ve diğer ev hayvanlarına karşı oldukça iyi bir karakterdedir. Fakat başka köpeklerle geçinme konusunda biraz asabi olabilirler. Bunun için uzun süre ısınma aşamasından geçmelidir. 

Havanese Beslenmesi

Havanese ırkı, yapı bakımından obeziteye en yakın ırklardan biridir. Bu sebepten dolayı normal ırklara 1 dikkat ediliyorsa, bu ırk beslenmesinde 10 dikkat edilmesi gerekir. Havanese ırkı için özel mama çeşitleri bulunmaktadır. Premium markalı bu mamaları satın alarak, onlar için en iyi beslenme düzenini oluşturabilirsiniz. Eğer bu mamalara ulaşma noktasında zorluk yaşıyorsanız, normal Premium mamalar tercih edilebilir. Fakat bu noktada da mamaların besin değerine dikkat etmek gerekir. Besin açısından zengin olmalı, yapay madde açısından düşük olmalıdır. Eğer besin değeri yüksekse; bu köpeğinizin günlük enerji, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılama noktasında oldukça iyi olacaktır. 

 

Havanese Fiyatları 

Havanese köpek fiyatları 2021 yılında 4.000 lira ile 9.500 lira  arasındayken 2022 de artış gösterip 10.000 liraya kadar çıkmıştı, ülkemizideki artan fiyatlara bağlı olarak 2023 yılında ise havenese fiyatları 12.000 lira ile 15.000 lira arasında değişkenlik göstermektedir .

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //