Köpek İlanlarıNewfoundland Köpek kategorisinde 4 ilan bulundu.

Newfoundland Köpek

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Newfoundland ( Köpek )

Newfoundland ırkı büyüklüklerine dikkat çeken köpek türlerindendir. Bu köpekler “Newf yada Newfie” olarakta bilinir. Çok uysal olduklarından gerekmedikçe sinirlenmezler. Kökenleri Kanada’da belirmiştir.

Çok iyi yüzdüklerinden, eski zamanlardan gelen cankurtaran görevleri ile çok hayat kurtarmıştır. Çok büyük olduklarında ön yargı ile evde özelliklerde apartmanda barındırılamaz denilse de zamanla sevimli hareketleri ile bu durum ortadan kalkmıştır.

Newfoundland Bakımı çok fazla yorucu değildir. Fakat bağzı sahipleri için tüy bakımlarının zor olduğunu söylemişlerdir.

Cüsseleri sebebiyle en çok sevdikleri yerin bahçe park gibi geniş alanlar olduğunu belirten sahipleri, bu yerlerde çok fazla zaman geçirmek istediği her halinden belli oluyor.

Newfoundland Özellikleri

Yavru Newfoundland büyüdükçe daha sevimli olurlar. Diğer köpeklere göre daha dost canlısıdır. Oyun oynarken büyük yapıları sayesinde istemeden olsa bile ufak kazalar yaşanabilir. Renkleri genelde siyah olup kalın kabarık kürk yapılarını sahiptirler. Göz renkleri kahverengi veya siyahtır. Toplu tombul bir yüzü vardır. Kahverengi kürkleri daha çok dikkat çeker.

Newfoundland Bakım ve Beslenme

Newfoundland Özellikleri sebebiyle çok hareketli ve sevgi dolu tiptir. Duygusal sebepleri ile sahiplerine çok bağlıdır. Ufak bir kızma da sahiplerinin yanında bebek gibi ağlayabilirler. Bakımı ise diğer cinslerinde faklı değildir.

Bu konuda çok kez karşılaştırılma yapılmış ve kesin sonuç olarak bakımlarının zor olmadığı kanısına varmışlardır. Beslenme konusunda diğer köpeklere verildiği gibi yüksek protein ve vitamin bakımından yüksek mamalar kullanılmalıdır.

Bu köpekler sık veteriner kontrollerine gitmeye ihtiyaç duymazlar. Tabii bu durum her köpeğin farklı yapısı olduğunda değişiklik gösterebilir. Beslenme ve tüylerinin sık olarak temiz ve taranmış olması onların bakımının büyük çoğunluğunu halleder. Bazı dönemler hariç çok fazla tüy dökümü yapmazlar. Kabarık tüylü olmalarına rağmen bu durum sahipleri tarafından sevilmektedir. Kişisel ihtiyaçlarına aksatmadan yerine getirmek gerekir.

Özellikle beslendiği mama kaplarının temiz olması son derece önemlidir. Bununla birlikte su tüketimi de son derece önemlidir. Cüsselerinin büyük olmasından kaynaklı çok su tüketmek isterler. Bu sebeple her gün su kapları kontrol edilmelidir. Ayrıca bu cinsi köpekler ev yemeklerini çok sevseler de veteriner hekimlerce tavsiye edilmez.

Newfoundland Fiyatları

Newfoundland Fiyat konusunda diğer köpekler gibi ortalama bir değere sahiptir. Fiyat aralığı 8.000-22.000 TL arasındadır. kendi fiyatlarını kendileri belirlerler. Çok tercih edilen köpek türlerindendir. Sebebi ise yapıcı özellikleri ve dost canlısı hareketleridir. Söz konusu bu cins olduğunda çocukların daha ilgisini çeker. Kaba görünüşleriyle tıpkı bir aslana benzetilir.

Newfoundland Yavru

Newfoundland İlanları arasında yavruları çok talep görür. Bunun en temel özelliği verilecek olan eğitimdir. Küçükken daha çok iyi yetiştirilen cins köpekler zamanla daha iyi komut becerilerine sahip olurlar.

Yavru dönemlerinde yeterki iyi beslensinler ve sevgiyle büyüsünler. Aslında önemli olan onlara yeterli sevgi vermektir. Her şeyin başı sevgiden ve ilgiden geçer. Duygusal anlamda doyum sağladıkça komutlara ve kurallara daha yatkın olacaklardır.

Newfoundland Köpek Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Heybetli yapısı ile dikkat çeken Newfoundland ırkı hakkında en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

1

Newfoundland Tüy Döker mi?

Newfoundland köpek cinsi orta derecede tüy dökmektedir. Mevsim geçişlerinde daha fazla tüy dökme sorunu yaşayabilmektedirler. Haftada 3 veya 4 kez tarayarak, tüylerinin daha az dökülmesini sağlayabilirsiniz.
2

Newfoundland Köpek Nerede Yaşar?

Newfoundland köpekler, soğuk hava şartlarına oldukça dayanıklıdırlar. Tüylerinden dolayı, sıcak yerlerde yaşamaktan hoşlanmazlar. Bahçeli bir evde yaşamaları daha uygundur.
3

Newfoundland Hangi Ülkenin?

Newfoundland köpek cinsi adını, Kanada ülkesinin Newfoundland eyaletinden almaktadır. Newfoundland köpek ırkının anavatanı Kanada olarak bilinmektedir.
4

Newfoundland Köpek Ne Kadar Yaşayabilir?

Newfoundland köpekler ortalama olarak 8 ile 10 yıl kadar yaşayabilirler. Yaşadıkları yer ve sağlık durumlarına göre yaşam süreleri farklılık gösterebilmektedir.