Köpek CinsleriDogo Argentino kategorisinde 6 ilan bulundu.

Dogo Argentino

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Dogo Arjantin

Dogo Argentino Arjantin’de büyük hayvan avı için evcilleştirilmiştir. Genel olarak domuz avlamak için kullanılır. Melez ırklarından olması kalıtsal hastalık taşıma olasılığını yüksektir. 

Bu cins köpeğin kaslı vücudu sert darbelere karşı dayanıklıdır. Av peşinde iyi koşar. Bu sebeple senelerce av köpeği olarak kullanılır. Bu cins köpeğin oluşumunda bir çok köpek kullanılmıştır. İlk olarak 1928 tarihinde Dane cinsi köpek ile  birleştirilmiştir.

Sert yapılı gözükse de çok uysaldır. Hırçınlığı sadece rahatsız olduğu konu devam ederse oluşur. Sahibini kıskanma huyu oldukça fazladır. Özellikle kendi boyutundaki köpeklerde  kıskanır.  Küçük yapılı hayvanlara karşı ılımlı davranır. Ayrıca yabancı kişileri pek sevmez. 

Bu cins köpek eğitime oldukça yatkındır. Fakat ev yaşamı için uygun değildir. Sebebi ise başından beri av ırkı olduğu içindir. İşitme sorunu bazı köpeklerde görülebilir.  Sert hava koşullarına uygun değildir.  Kolay şekilde hastalanmaz fakat vücut direnci düşebilir. 

Eğitim konusunda kesinlikle profesyonellerin elinde olması gerekir. Köpeğin ihtiyaçları doğrultusunda uygun eğitimi vermek son derece önemlidir. 

Dogo Argentino Fiyatları 

2023 yılı Dogo Argentino yavru fşyatkarı 4.000 lira 11.000 lira arsında değişmektedir, bu değişimlerin çok sayıda etkeni vardır, secere durumu, ırk standart durumu ve üreticisinin kasttığı değerler değişkenliklere sebep olmaktadır . 

Dogo Argentino Yavru 

Dogo Argentino Yavru iken yaşını tamamlayana kadar hassas bakıma ihtiyaç duyar. Soğuktan korunması şarttır. Kolay şekilde hastalanabilir. Aynı zamanda güneşte fazla kalmaması gerekir. Dolaylı yoldan yoğun hava koşullarına karşı zayıf bağışıklığı vardır. 

Veteriner hekimin önerdiği ölçüde mama vermek gerekir. Fazla mama vermek sakıncalı olabilir.  Fazla mama sağlığı daha iyi hale getirmez. 

Bir şeyler öğretmek için en ideal zaman yemek yedikten sonradır. Yorucu ve eğitici oyunun sonunda leziz bir bisküvi yavru köpeği rahatlatır. Bir sonraki oyun sürecini iple çeker.  

Yavru iken yalnız kalmak ona göre değildir. Sahibini çok fazla özler. Uzun süreli ayrılıkların sonunda küçük iniltilerin olması son derece normaldir. 

 

 

 

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //