Köpek İlanlarıJapanese Tosa kategorisinde ilan bulunamadı.

Japanese Tosa

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Japanese Tosa İlanları

Japanese Tosa çok büyük boyutlara sahiptir. Bu cins köpeklerin adının geçtiği yerde korkusuzluk ve sonsuz güç akla gelir. Aktif kullandığı güçlü çenesi ve uzun bacakları ile son derece dirayetli yapıları vardır.

Ayrıca son derece korumacı yapılarıyla bekçilik işinde güzel sonuçlar çıkarabilir .

boyutları sebebiyle kimi zaman istemeden de olsa can yakar. Özellikle oyun oynarken aşırı derecede heyecanlıdır ve ne yapacağını bilemez. Bu yüzden çocuklarda ve hassas yapılı insanlardan uzak tutulması daha uygun olur. aynı zamanda sert davranıldı zaman ya da tehdit altında hissettiği son derece saldırgan davranış sergiler. 

Bu cinsi köpeği kontrol etmek ve uygun ölçüde eğitim vermek neredeyse imkânsızdır Kendi başlarına buyruk davranışları onları son derece disiplinsiz köpek yapar.

Dişleri son derece kuvvetlidir. Kapanış biçimleri tıpkı bir makası kapanışını andırır. Tüm diş yapısı birbirleri ile uyumludur. 

Japanese Tosa Özellikleri

Japanese Tosa Özellikleri hakkında en çok sevilen özelliği kendi kendilerine yetebilmen içgüdüleridir. Bu sayede her şeyi önceden sezdikleri için çok fazla sorun yaşamazlar. Özelliklerde hasta oldukları zaman hala ellerindeki otoriteyi korurlar.

Çok dik başlı huyları vardır. Yırtıcı köpek türlerinde değillerdir ama aynı onlar gibi tavırlar sergilerler. Özellikle sinirlendiklerinde! 

Boyları ortalama olarak yarım metreden fazladır. Ve kilo olarakta 90kg’a kadar rahatlıkla ulaşabilirler. Aynı zamanda diri ve sıkı bir kürk yapıları bulunur. Sadece boyunlarını alt kısmında ki gıdılarında sarkmalar olur.

Bu cins köpeklerin türedikleri yer Japonya’dır. Ve günümüzde de hala orada daha yaygın bulunurlar. 

Japanese Tosa Bakım ve Beslenme

Japanese Tosa Bakımı için doğru hareket etmek gerekir. Çok tüy döken cins olmadıkları için haftalık bir kez tarama  ve gerekli oldukça cilt ph’ına  uygun şampuanlarla banyo yapması yeterlidir. Tüyleri sık ve kısa oldukları için banyo sonrası taramak ve kurutmak kolaydır. Tırnakları uzadıkları zaman mutlaka kısaltılması gerekir. Çünkü koştukları zaman uzun tırnaklar onların mevcut durumunu etkileyebilir.

Günlük olarak standart bir uyku kalitesi vardır. 12-14 saat uyku süresi onlar için yeterince iyidir. Uyanır uyanmaz daha dinç oldukları için oyun oynamak, hareket etmek içten bile değildir.

Beslenme konusunda kendi hallerine bırakılsa her şeyi yiyebileceğiniz gibi davranırlar. Kimi köpeklerin çöp karıştırma huyları bile vardır. Yine de belli bir rutin içerisinde beslenmesi daha doğru olur. Olabildiğince plan programa sabit kalmak gerekir.

Japanese Tosa Fiyatları

Japanese Tosa Fiyatı ortalama olarak 3.000 TL ile 4.000 TL arasındadır. Şuan ki fiyatı geçmiş dönemlere nazaran daha uygundur. En hızlı bilgiye Japanese Tosa İlanları ile ulaşılabilir.

Japanese Tosa Yavru

Japanese Tosa Yavru büyük hallerine göre daha ılımlı, sıcakkanlı, sakin ve sevecenlerdir. Bu cins köpeklerin neden büyüdükçe sert, asi  yapılı oldukları bilinmemektedir. 

 

 

Japanese Tosa Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S)

Japanese Tosa köpek ırkına ilişkin bizlere en sık sorulan sorular ve yanıtlarını altta bulabilirsiniz

1

Japanese Tosa Kaç TL?

Japanese Tosa Köpek ırkları sahip olduğu özelliklere bağlı olarak 20.000 TL ile 30.000TL arasında değişiklik gösterir.
2

Japanese Tosa'nın bakımı zor mudur?

Tosa'nın bakımı, düzenli egzersiz, tüy bakımı ve sağlık kontrolünü içerir. Bu ihtiyaçlara düzenli olarak dikkat edildiğinde bakımı daha kolay olabilir.
3

Japanese Tosa köpekleri genellikle kaç yıl yaşar?

Tosa'nın ömrü genellikle 10 ila 12 yıl arasında değişir.
4

Japanese Tosa köpekleri genellikle hangi alanlarda kullanılır?

Tosa, tarihsel olarak dövüş köpeği olarak kullanılmıştır. Ancak, günümüzde daha çok aile dostu bir evcil hayvan olarak tercih edilmektedir.
5

Japanese Tosa ırkının sağlık sorunları nelerdir?

Tosa, bazı büyük ırklarda görülen displazi ve mide torsiyonu gibi sağlık sorunlarına yatkın olabilir.
6

Japanese Tosa köpekleri çocuklarla iyi anlaşır mı?

Tosa, iyi sosyalleştirildiğinde ve uygun bir eğitim aldığında çocuklarla iyi anlaşabilir. Ancak, bu büyük ve güçlü ırkın etkileşimi dikkatle yönetilmelidir.