Kedi İlanları kategorisinde 11258 ilan bulundu.

Kedi İlanları

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Mavi gözlü yavru

    2024-01-04 21:25:43
  • Kedi olan varmi

    2024-01-03 21:06:07

Кedi Cinsleri ve İlanları 

Mırıldamasıyla bu hayatta alabileceğiniz en iyi meditasyonu sağlayan kediler, şirin yürüyüşüyle kendine hayran bırakan eşsiz canlılardır. Ne yaparsa yapsın 4 ayak üstüne düşmesiyle bilinen bu canlılar, kesinlikle her evde beslenmesini önerdiğimiz canlılardır. Satılık yavru kedi ya da yetişkin kedi arayan kişilerin heyecanını anlayabiliyoruz. Bu noktada ilk olarak, kedilerin de bir canlı olduğunu söylemek istiyoruz. Bu da sorumluluk sahibi olmanız gerektiği sonucunu çıkarıyor. İyi düşünüp, iyi karar vermeniz; hem sahip olacağınız kedi, hem de sizin için oldukça önemli bir husustur. Hazırladığımız kedi rehberini eksiksiz bir şekilde okumanız, size en uygun kediye sahip olmanız açısından önemlidir.

Hangi Кedi Irkını Almalısınız? 

Günümüzde bilinen 100’den fazla kedi ırkı vardır. Bu ırkların neredeyse tamamı birbirinden farklı özellikler sergilemektedir. Kimisi çok asabi, kimisi oldukça uysal; kimisi oyundan fazlasıyla zevk alan, kimisi ise oyun oynamaktan nefret eden ırklardır. Bunun için size uygun kedi ırkını bulmak oldukça zorlayacaktır. Peki, bu noktada ne yapmalısınız? Yapmanız gereken şey oldukça basit. Aşağıda yer alan soruları kendinize sorup, alacağınız cevaplarla nasıl bir kedi istediğinizi belirlemek. Ardından ise belirlediğiniz kedi özelliklerine tam uyan ırkın hangisi olduğunu araştırıp sahip olmak.
•    Bütçeniz nedir? (Aşı ve bakım maliyetlerini de hesaplayınız)
•    Oyunsever mi, yoksa tembel mi olmalı?
•    Bakım maliyetleri sizin için önemli mi? 
•    Tüy döküp dökmemesi sizin için önemli mi?
•    Diğer evcil hayvanlarla anlaşmalı mı?
•    Diğer kedi türleriyle anlaşmalı mı?
•    Yabancılara karşı tutumu nasıl olmalı?
•    Kronik sağlık sorunlarının bulunup bulunmaması önemli mi?
Bu sorulara vereceğiniz cevaplarla birlikte nasıl bir kediye sahip olmak istediğinizi bir kağıda yazın. Ardından ise filtreleme yöntemiyle ırklar arasında eleme yaparak, size uygun olan kediyi bulun. 

Кedi Fiγatları 2023

Türkiye'de  kedi fiγatları bakım şartlarına, renklerine, fiziksel ve ırk özelliklerine göre ve cinslerine bağlı olarak değişim göstermektedir. 2023 yılı kedi fiγatları ortalama 4.000 TL ile 22.000 TL arasında değişmektedir. Tüm Dünyada Secereli Кediler daha yüksek fiγatlara satılmaktadırlar satılık kedi ararken ve alınırken en önemli ilk kriteriniz yavru kedinin sağlıklı olmasıdır .

Kedi İlanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Kedi ilanları hakkında merak edilen sorular aşağıda başlık şeklinde yer alır. Bu sorular genellikle tarafımıza sorulan ya da Google arama motoruna yazılan sorulardır. Soruların en kısa cevapları da aşağıda yer almaktadır.

1

Kedi Sahiplenirken Hangi Irkı Seçmelisiniz?

Kedi sahiplenmek isteyen kişiler için önerilen kedi ırkları genellikle Van kedisi, Siyam Kedisi, British Shorthair, Tekir, Scottish Fold ve Ankara Kedisi’dir.
2

Kedi Bakımı İçin Gereken Temel Malzemeler Nelerdir?

Kedi için ilk başta gerekli olan temel malzemeler mama kabı tuvalet kabı ve lezzetli besleyici mamalardır. Bunun dışında kedi tasması ve kıyafetleri de tercihe bağlı olarak kullanılabilir. Kedinin kişisel bakımını tamamlayacak kedi fırçası, tırnak makası, şampuanı ve benzeri ürünlerde gereklidir. Ayrıca kedi kumu, ödül maması, gibi gereçlere ek eğitiminde kullanılan çeşitli oyuncaklarda gereklidir.
3

Kedilerin Sosyalleşmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Kedilerin günlük hayatta daha sosyal bir yaşam sürmeleri ve sahibine alışmaları için oyun zamanlarını iyi değerlendirmek gerekir. Ayrıca kedinin hoşlanmadığı koku renk ve benzeri konularda ekstra hassas olmak gerekir. Ev ortamına ve sahibine alışması için zamana bırakmak ve onlara kendi alanlarını oluşturmak da en iyi yöntemler arasında yer alır.
4

Kedilerde Sağlık Kontrolü Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yavru kedilerde her ay yetişkin kedilerde de her sene genel sağlık kontrolünün yapılması kontrollerde hastalık ya da sağlığıyla alakalı bir sorun çıktığında erken teşhisin hayat kurtardığını unutmamak gerekir. Zaten bu amaçla her sene genel sağlık kontrollerini yapılması gerekir.
5

Kediler İçin İdeal Yaşam Alanı Nasıl Olmalıdır?

Kediler için en ideal yaşam ortamı, yumuşak sıcak tüylü bir yatak, yanına kondurulmuş mama ve su kabından oluşan ortamdır. Bu alana ek olarak evde yeterli ortam varsa çeşitli oyuncaklar ve tırmalama tahtası gibi günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek alanlar oluşturulabilir. Konuya ek olarak kedinin tuvalet kabının da ev ortamı için çok kullanılmayan ve görülmeyen bir ortama konulması kedi için daha iyidir.
6

Kedileri Eğitmek Mümkün müdür, Nasıl Yapılır?

Kedileri yeterli ilgi ve sevgi verildiğinde onları eğitmek mümkündür. Eğitime küçük yaşlarda başlamak son derece önemlidir. Oyun şeklinde eğitim vermek oldukça kolaydır. Ev kurallarını öğretmek yada zararlı olan alanlara karşı onları korumak için yönlendirmek oyun ile mümkündür. Kedi sahibinin koymuş olduğu kurallara itaat ettiğinde ödül maması ya da çok sevdiği bir oyuncak ile oynama şeklinde taktir edilebilir.