Köpek İlanlarıİngiliz Cocker kategorisinde 38 ilan bulundu.

İngiliz Cocker

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

İngiliz Cocker İlanları

İngiliz Cocker uzun kulaklarıyla çok sevimli gözükür. Zamanlardan bu yana av köpeği olarak bilinir. Kısa bacaklarıyla çok hızlı koşamasada çok güçlü koku alma becerisi ile avlanmada önemli rol oynar.

Uygun eğitimle kendini geliştirebilir. Eğlenerek öğrenen bir cins köpektir. Yeri geldiğinde asabi tavırlarıyla size sorun çıkartabilir. Büyük parlak gözleri küçük çocukların dikkatini çeker. Genelde aile ortamlarında çok iyi uyum sağlarlar. Oyuncaklarını büyük boyutlarda alırsak, hem bizim hem de onlar açısından daha etkili ve mutlu oyun oynama zamanları yakalanır. Eğitilme düzeyi kimilerine göre düşük modda seyreder.

Kimilerine göre ise ölçülü sevgi ve ilgi ile her şeyin üstesinden gelebileceğine inanırlar. Nereden geldiğini kesin olarak bilinmese de, anavatanlarının İngiltere olduğu söylenir. Yeni eve gelen bu cins köpekler zaman içerisinde hızlıca ortama adapte olabilmektedirler.

İngiliz Cocker Özellikleri

İngiliz Cocker Özellikleri ile uzun yıllar avlanma konusunda yardımcı olmuştur. Sportif davranışları ile büyük ilgi toplamıştır. Son zamanlarda genelde ev hayvanı olarak kullanılsa da alanlarda çalışmak için ve gösterilerde bulunmak gibi özellikleri ile hayatımızda kalmaya devam etmektedir. Renkleri çoğunlukla sarı ve turuncu tonlarındadır.

Siyah renkleri de vardır. Yere uzanan dalgalı ve uzun tüyleri her zaman düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Ömürleri 12 ila 15 yıl arasında değişkenlik gösterir. Tabii ki her köpek de olduğu gibi düzenli bakım ve veteriner kontrolleri ile bu süre uzayabilir. Boyları ortalama 35-40 cm arasında değişir. Kiloları ise 12-15 kg aralığındadır.

İngiliz Cocker Bakım ve Beslenme

İngiliz Cocker Bakımı denilince akla ilk olarak tüylerinin rutin kontroller gelir. Uzadıkça mutlaka pati ve kulak kısmındaki tüyler kesilmeli. Yemek yerken kulakların kasenin içine girmesini engellemek gerekir.

Beslenme konusunda mutlaka veteriner hekime danışılmalıdır. Kimi İngiliz Cocker cinsi köpekler durum ama yemekte sorun çıkartırlar. İstedikleri tatta yiyecek bulamadıklarında sinirlenebilir ve sürekli havlamaya başlarlar. Bu göz önüne alınarak daha dikkatli davranılması gerekir. Enerji ve vitamin açısından değerleri yüksek bir mama kullanılması onlar için daha uygun olacaktır.

İngiliz Cocker Fiyatları

İngiliz Cocker Fiyat konusunda çok fazla pahalı olmayan her bütçeye uygun kolayca sahiplenebileceğimiz cins köpektir. Sahiplenmesi basında yeterli bilgiyi hem veterinerden hem de sahiplendiren kişi tarafından almamız gerekir.

Eve getirmeden önce onun için tüm hazırlıkların yapılmış olması gerekir. Bu sayede eve daha rahat çalışacaktır. Aynı zamanda kalabalık ailelerin çok severler ve yalnız kalmayı hiç istemezler. Fiyat aralığı 2.000-5.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Yavruyken aldığımız Bu cins köpekler daha uygun fiyata verilebilir.

İngiliz Cocker İlanları konusunda araştırma yapılacak olursa yukarıda bahsi geçen bilgilere dikkat edilmesi sahiplenecek kişi tarafından daha olumlu olacaktır.

İngiliz Cocker Yavru

Yavru İngiliz Cocker büyük cinslere göre daha narindir. O yüzden yeterli özenin gösterilmesi gerekir. Yavruyken hafta çok ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyarlar.

İngiliz Cocker Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

En tanınmış olarak bilinen İngiliz Cocker köpeği oldukça uslu ve uysal olması nedeniyle evcil hayvan edinmek isteyen kişilerin listelerinde birinci sıradadır. İşte İngiliz cocker hakkında sorulan sorular ve cevapları…

1

İngiliz Cocker nasıl bir köpektir?

Sıcakkanlı, eğitilmesi kolay, sadık bir dost, yumuşak başlığı ile iyi bir aile ve avlanmak isteyenlerin yanında güvenilir niteliklere sahip bir avcı köpeğidir.
2

Cocker bakmak zor mu?

İngiliz Cocker hayvanlarla ve diğer insanlarla rahatça geçinir. Bundan dolayı bu köpek türünün bakımı zor değil.
3

Ingiliz Cocker fiyatları ne kadar?

İngiliz Cocker köpeği fiyat aralığı 2000 ile 5000 arasında farklılık gösterir.
4

Ingiliz Cocker çok tüy döker mi?

İlkbahar ve sonbahar aylarında genellikle tüy dökebilir. Bu yüzden köpeğin beslenmesine dikkat edilmeli.
5

Ingiliz Cocker çocuklarla anlaşır mı?

Potansiyeli yüksek olan köpek cinsi çocuklarla ve diğer hayvanlarla anlaşabilir. İngiliz hacker köpek cinsine ilgi ve sevgiyle yaklaşmak gerekir
6

Ingiliz Cocker evde yalnız kalabilir mi?

İngiliz Cocker köpeği evde tek başına, hiç bir sorun yaşanmaksızın saatlerce yalnız kalabilir.