Köpek CinsleriAlaska Kurdu kategorisinde 10 ilan bulundu.

Alaska Kurdu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Malamut

Alaskan Malamute diğer adıyla Alaska kurdu, Alaska’da işçi köpek olarak bilinir. Görevi tahmin edilenin üzerine kızak çekerler. eskiye oranla, bu görev artık turizm sektöründe kullanılır.

İlk olarak Alaska’nın kuzeybatısında keşfedilmiş, sonra hem görüntüsü hemde güçlü yapısı ile bu göreve layık görülmüştür. Ayrıca son derece soğuğa dayanıklı yapılarıyla zorlu hava koşullarına uygundurlar.

Bu cins köpekler  diğer köpek cinslerine göre daha az olsada, evlerde beslenmektedir. Ayrıca aile yapılarına özelliklerde çocuklarla uyumuna bakılacak olursak, son derece doğru bir karar olduğu görülür.

Malamut cinsi köpekler zeki ve sadık yapılarıyla, sahiplerinin kendisine verdiği görevleri kolaylıkla yerine getirirler. İnsanlarla zaman içerisinde çok fazla haşır neşir olduklarından, insansı özellik kazanmışlardır. dost canlısı yapıları onlara her zaman bir artı katmıştır.

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute Özellikleri arasında en çok güçlü koruyucu yanlarının olması işe yarar. sahiplerine asla zarar gelsin istemezler. bir durumda hemen dövüş moduna geçerler. Karşısındaki tehlike ortadan kaybolmadan asla pes etmezler.

Geniş omuzlu olması onu kaslı ve heybetli gözüktürür. uzun kalın ucu yukarıya doğru kıvrık kuyruk her zaman diktir. 

Su geçirmeyen kürk yapıları iki katmandan oluşur. ilk katman sert kalın dış tüylerle kaplı olup soğuğa karşı korur. İkinci katman ise daha yumuşak ve ince tüylerle kaplı olup dış katmanı destekler. Ayrıca bu hayvanların vücutları belli oranda yağ depolar Bu sayede soğuğa karşı ekstra dirençli olurlar. 

Boyları 56cm ile 71cm arasında değişir. kiloları 48kg ile 58kg arasında değişiklik gösterir. Bu cins köpekler genelde 12 ila 17 sene arasında yaşarlar.

Malamut Bakım ve Beslenme

Alaska Kurdu Bakımı diğer köpek cinslerini göre daha zordur. Kürk bakımı uzun zamanlar alır ve son derece yorucu işlemdir. Sebebi ise kalın kürk yapılarından kaynaklanır. 

Bu cins köpeğin kokusuz tüyleri günlük sert fırça ile taranılmalı, ne kadar çok taranırsa o kadar tüy dökümü azalır. Kürkleri için mantar enfeksiyonu riskini sürekli kontrol etmek gerekir. Aylık banyoların yaptırmak ve kimyasal içermeyen bakım ürünleri kullanmak gerekir.

aynı zamanda kulak ve diş enfeksiyonlarını önlemek için haftada 2-3 kez temizliğini yapmak gerekir. yapıları gereği tırnakları normalden daha hızlı uzarlar. ondan sebep pati kontrolü aksatılmaması gereken bir bakım rutinidir.

Beslenme konusunda onlara en uygun mamayı veteriner hekimlerin önermesinde yarar vardır. 

Alaska Kurdu Fiyat

Malamut fiyat konusunda ortalama olarak 500 TL ile 2.000 TL arasında çok makul rakamlara sahiplendirilir. Malamut İlanları en uygun fiyat hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Bu fiyat değişimlernin çok sayıda sebepleri vardır .

Alaska Kurdu Yavru

Yavru Alaska Kurdu küçük renkli gözleri ve kalın kabarık tüyleri ile tam bir tüy yumağı!  Bu durum onu son derece yaramaz ve şirin gösterir. Ayrıca yavru iken bu cins sahiplenildiğinde eğitim konusunda daha hızlı ve daha yapıcı hareket edilir.