Köpek CinsleriMorkie kategorisinde 381 ilan bulundu.

Morkie

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Morkie Fiyat

Morkie cinsi köpekler küçük bedenli sevimli hayvanlardır. Minik yüzünde zeytin gözleri güzelliğine güzellik katmıştır. Oldukça aktif rol oynarlar. Kısa bacakları olmasına rağmen oldukça hızlı koşarlar. Sahiplerini aşırı derecede kıskanırlar ve sevilmediği bir harekette karşı saldırıya geçebilirler.

Cins köpek diğer cins köpeklere karşı kucaklamayı ve teması çok sever. Son derece oyuncu özelliği ile kendilerine sahiplerine hızlı bir şekilde sevdirirler. Çok çocuklarla anlaşırlar. Aralarında yeterli sinerji olduktan sonra bütün yerlerde rahatlıkla yaşarlar.

Tam bir ilgi delileridir. Yalnız kalmaktan asla hoşlanmazlar. Süre yalnız bırakıldığı zaman Buse bilirler ve olmadık davranışlar sergileyebilirler.

Morkie Özellikleri

Morkie Özellikleri sebebiyle en çok konuşulan süs köpekleridir. Küçük yapısına karşı oldukça sinirlidir. Son zamanlarda hayvan severler bu türleri daha fazla araştırmıştır.

Boyları 15 ila 26 santim kiloları ise 2 ila 6 kg arasında değişir. Yaşam süreleri beslenme biçimi, yaşam tarzı, kalıtsal hastalıklar gibi özelliklerle uzayıp kısalırken genelleme yapılacak olursa 12 ila 15 sene arasında yaşarlar. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri yakınlarında fark edilmiştir.

Kürk yapıları ince tüylü ve ipeksidir. Renk olarak genellikle siyah, sarı ve beyaz olarak karşımıza çıkar. Beslenme kalitesine göre kürkleri parlak gözükür. Nihayetinde tüm cinslerde ortak özellik olan zeytin gözler yüz hatları ile uyum içerisindedir.

Kuyruk tüyleri tıpkı vücutlarında bulunan tüyler gibi uzun ve ince yapılıdır. Aslında tüm vücut bu tüylerle kaplıdır. Çok fazla tüy dökmedikleri için kürkleri her mevsim kabarık gözükür.

Morkie Bakım ve Beslenme

Morkie Bakım ve Beslenme konusunda çok hassastırlar. Beslenme biçimleri mutlaka belli bir rutine bağlı kalmalıdır. Bünyeleri gereği sık ve az beslenirler. O yüzden gün içerisinde mama kapılarını kontrol etmek gerekir. Veteriner hekimleri bağlı olarak beslenme takvimine devam etmek gerekir.

Bu köpeklerin bakımı konusunda bir diğer hususta aşılama takvimidir. Hastalıklardan korunmak için aşçı önemlidir.

Tüy bakımına gelecek olursak, uzun tüyleri haftada 2-3 kez taranmak isteyecektir. Tüylerin birbirine dolaşmaması karışık gözükmemesi için bu işlem gereklidir. İsteğe bağlı fırçalama sıklığı arttırılabilir. Tüyleri uzadıkça kuaförlerde kesilebilir, ve kirlendikçe 4-5 ayda bir yıkanılabilir. Ancak çok fazla yıkamak ve kalitesiz ürünler kullanmak bu cins köpeğin cildinde kızarıklık ve tahrişe sebep olup ,çeşitli enfeksiyonlara davet çıkarabilir.

Diş ve tırnak bakımı bu cinsler için son derece önemlidir. 2-3hafta ara ile gerekli özen gösterilmelidir. Bu cinslerde gözyaşı lekeleri olduğundan veteriner hekimin uygun gördüğü temizleyiciler ile yeterli ölçüde temizlenmelidir.

Morkie Fiyatları

Morkie 2022 yılıFiyat aralığı 4.500-11.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Morkie İlanları arasında fiyat detayı göze çarpıyor. Bağzı yerlerde morkie ücretsiz sahiplendirme ile küçük kucak delisi yeni sahiplerine kavuşuyor. Ancak gene olarak ücretli yavrular bulabilmeniz daha mümkün gibi görünüyorb .

Morkie Yavru

Yavru Morkie büyüdükçe daha çok ilgi görür. Bunun en temel sebebi ise daha çok aktifleşip, duygusal bağını daha çok güçlendirmesidir. Bakım konusunda ise daha az zahmete girilecektir.

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //