Köpek İlanlarıMorkie kategorisinde 435 ilan bulundu.

Morkie

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Morkie Yavru

Morkie cinsi köpekler küçük bedenli sevimli hayvanlardır. Minik yüzünde zeytin gözleri güzelliğine güzellik katmıştır. Oldukça aktif rol oynarlar. Kısa bacakları olmasına rağmen oldukça hızlı koşarlar. Sahiplerini aşırı derecede kıskanırlar ve sevilmediği bir harekette karşı saldırıya geçebilirler.

Cins köpek diğer cins köpeklere karşı kucaklamayı ve teması çok sever. Son derece oyuncu özelliği ile kendilerine sahiplerine hızlı bir şekilde sevdirirler. Çok çocuklarla anlaşırlar. Aralarında yeterli sinerji olduktan sonra bütün yerlerde rahatlıkla yaşarlar.

Tam bir ilgi delileridir. Yalnız kalmaktan asla hoşlanmazlar. Süre yalnız bırakıldığı zaman Buse bilirler ve olmadık davranışlar sergileyebilirler.

Morkie Özellikleri

Morkie Özellikleri sebebiyle en çok konuşulan süs köpekleridir. Küçük yapısına karşı oldukça sinirlidir. Son zamanlarda hayvan severler bu türleri daha fazla araştırmıştır.

Boyları 15 ila 26 santim kiloları ise 2 ila 6 kg arasında değişir. Yaşam süreleri beslenme biçimi, yaşam tarzı, kalıtsal hastalıklar gibi özelliklerle uzayıp kısalırken genelleme yapılacak olursa 12 ila 15 sene arasında yaşarlar. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri yakınlarında fark edilmiştir.

Kürk yapıları ince tüylü ve ipeksidir. Renk olarak genellikle siyah, sarı ve beyaz olarak karşımıza çıkar. Beslenme kalitesine göre kürkleri parlak gözükür. Nihayetinde tüm cinslerde ortak özellik olan zeytin gözler yüz hatları ile uyum içerisindedir.

Kuyruk tüyleri tıpkı vücutlarında bulunan tüyler gibi uzun ve ince yapılıdır. Aslında tüm vücut bu tüylerle kaplıdır. Çok fazla tüy dökmedikleri için kürkleri her mevsim kabarık gözükür.

Morkie Bakım ve Beslenme

Morkie Bakım ve Beslenme konusunda çok hassastırlar. Beslenme biçimleri mutlaka belli bir rutine bağlı kalmalıdır. Bünyeleri gereği sık ve az beslenirler. O yüzden gün içerisinde mama kapılarını kontrol etmek gerekir. Veteriner hekimleri bağlı olarak beslenme takvimine devam etmek gerekir.

Bu köpeklerin bakımı konusunda bir diğer hususta aşılama takvimidir. Hastalıklardan korunmak için aşçı önemlidir.

Tüy bakımına gelecek olursak, uzun tüyleri haftada 2-3 kez taranmak isteyecektir. Tüylerin birbirine dolaşmaması karışık gözükmemesi için bu işlem gereklidir. İsteğe bağlı fırçalama sıklığı arttırılabilir. Tüyleri uzadıkça kuaförlerde kesilebilir, ve kirlendikçe 4-5 ayda bir yıkanılabilir. Ancak çok fazla yıkamak ve kalitesiz ürünler kullanmak bu cins köpeğin cildinde kızarıklık ve tahrişe sebep olup ,çeşitli enfeksiyonlara davet çıkarabilir.

Diş ve tırnak bakımı bu cinsler için son derece önemlidir. 2-3hafta ara ile gerekli özen gösterilmelidir. Bu cinslerde gözyaşı lekeleri olduğundan veteriner hekimin uygun gördüğü temizleyiciler ile yeterli ölçüde temizlenmelidir.

Morkie Fiγatları 2023 

Morkie 2023 yılı Fiγat aralığı 5.500 lira 14.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Morkie İlanları arasında fiγat detayı göze çarpıyor. Bağzı yerlerde morkie ücretsiz sahiplendirme ile küçük kucak delisi yeni sahiplerine kavuşuyor. Ancak gene olarak ücretli yavrular bulabilmeniz daha mümkün gibi görünüyorb .

 

Morkie Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Morkie hakkında merak edilen sorular sizler için aşağıdaki başlıklarda yer alır.

1

Morkie Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Sahibine karşı son derece uysal Ve sevecen davranan Bu cins köpeğin evde yalnız kalabilmesi uzun süreli mümkün değildir.
2

Morkie Ne Kadar Yaşar?

Morkie ortalama olarak 13 ile 15 yıl arasında yaşam sürer.
3

Morkie Neyin Kırması?

Morkie, Yorkshire Teriyeri ve Malta Bichonu ırkının birleşmesi ile ortaya çıkan melez bir köpektir.
4

Morkie Tüy Döker Mi?

Morkie çok fazla Tüy dökmeyen köpek cinslerinden biridir. Düzenli tarama ve hijyenik bakım ile bu döküm sıklığı azaltılabilir.
5

Köpekler Yalnız Kalınca Üzülür Mü?

Köpek sahibine karşı yoğun duygular beslediğinden uzun süre yalnız kalması doğru değildir. Oyun ve benzeri çeşitli aktivitelerle köpeğin duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarına cevap vermek köpek sahibinin görevidir.
6

Köpek Odaya Kapatılır Mı?

Psikolojik olarak köpeğin etkilenmesi söz konusu olacağından odaya uzun süreli yalnız başına kapatmak doğru değildir.