Kedi İlanlarıBengal Kedisi kategorisinde 58 ilan bulundu.

Bengal Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Bengal Kedisi İlanları

Bengal Kedisi yapısal özelliklerinden çok karakteristik özellikleri ile hayatımızda yer alıyor. Çok duygusal halleri ile bir nevi insancıl yaklaşımlarda bulunabiliyorlar.

Aynı zamanda tam bir leopara benzerler. Kürt yapılarındaki tonlamalar sayesinde bu benzetme yapılır. Enerjik atik ve çevik yapıları ile çok uzun zamanlar oyun oynayabilirler. Uzun bacakları sayesinde hızlı koşarlar ve iyi sıçrarlar. Sıçrama hareketlerini genelde korktuklarında gerçekleştirirler.

Bu cins kediler ele gelmekten ve dokunulmaktan hoşlanmazlar. Kendi eşyalarına başka hayvanların yakınlaşmasını ve kullanmasını sevmezler. Bu sayede evdeki diğer hayvanlarla ayrı alanları bulunur.

Sahiplerine karşı uysal davranırlar. Ama bu durum her zaman için geçerli değildir. Zamanla duygusal bağ ile güçlenen uysal yapıları, gittikçe sevgiye dönüşür.

Çocuklara karşı çok sevecen yapıdadırlar. Fakat kendi koydukları kuralları bir başkasının çiğnendiğini gördüklerinde vahşileşebilirler. Nitekim bu küçük bir çocuk olsa bile.

Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal Kedisi Özellikleri arasında en çok sevileni leopar desenli kürkleridir. Bu sayede çok ilgi görmüştür. Diğer kedilere oranla daha büyük yapılıdırlar.

Göz renkleri genelde yeşil tonlarındadır. Bu tonlama kürk desenlerine uyum sağlamıştır. Uzun kuyrukları leopar desenlidir. Kaslı vücut yapıları ile atletik görünüme sahiptirler. Bu sayede çok güçlü olurlar. Düzenli egzersiz yaparak bahsedilen durumu daha çok ilerletilebilir.

Ömür uzunlukları 12-17 sene arasındadır. Bu zaman uzunluğu yaşadığı yer ve beslemesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bengal Kedisi Bakım ve Beslenme

Bengal Kedi Bakımı ve Beslenme konusunda çok fazla kişinin üzerine yoğunlaştığı konudur. Sahipleri tarafından sevilen kürklerini daha canlı tutabilmek için çoğu veteriner hekimin kapısını çalmışlardır.

Bakim olarak diğer tüm kedilerle aynı rutinlere ihtiyacı vardır. Sadece kürklerinin daha nazik taranması gerekir. Aksi taktirde cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu durumun olmaması için rahat oldukları anda yumuşak bir fırça ile fırçalamak hatta en iyisi tüy toplama eldivenlerini kullanmak daha doğrudur.

Sadece bakım denilince akla kürk gelmesin! Tırnaklar ve dişlerde bir o kadar önemlidir bu cins kedilerde. Ağız enfeksiyonu olmasın diye haftada bir kez olsun diş fırçalama işlemi uygulanmalıdır. Aynı zamanda uzayan tırnaklar bekletilmeden kesilmelidir. Aksi taktirde istenmeyen kazalara yol açabilir. Patilerin mikrop kapmasına neden olabilir.

Bengal Kedisi Fiyatları 2023

Bengal Kedisi Fiyat bilgilendirmesi bir çok kişi tarafından yapılacaktır. Fakat en doğru bilgiyi veteriner hekimler verecektir. Kedi ne kadar besili ve sağlıklı ise fiyatta o kadar artacaktır. Fiyat konusunda genelleme yapılacak olursa 2023 yılında en düşük miktar 11.500 TL, en yüksek miktar 25.500 TL olarak hesaplanmıştır. Yine kedinin durumuna göre miktarda ufak değişiklikler olur.

Bengal Kedisi Yavru

Bengal Kedisi Yavru iri görüntüsü ile diğer kedilere oranla daha büyük yapılıdır. Bu cins kediler büyüdükçe daha güzel gözükürler. Bu güzellik en çok kürkleri ile bağlantılıdır.

Bengal Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Bengal Kedisi hakkında merak edilen sorular aşağıda yer almaktadır. Tarafımıza sıklıkla gelen ve merak edilen soruları kısa cevaplarıyla birlikte aşağıda görmek mümkündür.

1

Bengal Kedilerinin Benzersiz Karakter Özellikleri Nelerdir?

Bengal Kedilerini diğer kedilerden ayıran ilk özelliği dış görünüşleridir. Benekli kahverengi tıpkı leopara benzeyen dış görünüşü diğer kedilerden ayrı olmasını neden olur. Ayrıca kendine has özgüvenleri dikkat çeker. Zeki ve çevik duruşları da tüm dikkatleri çeker.
2

Bengal Kedilerinin Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Özel İhtiyaçlar Nelerdir?

Bu ırk kediler için özel ırk kedi mamaları tercih edilmemesi gerekir. Ayrıca tüylerinin özenle taranması ve duş esnasında ciltlerine özel şampuanlar kullanılması gerekir.
3

Bengal Kedileri İçin İdeal Yaşam Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Çok aktif ve hareketli yaşam sürdükleri için enerjilerini atacak oyuncaklar yaşam alanlarına eklenmesi gerekir. Kendilerine uygun yumuşaklıkta yatak ve düzenli beslenmeleri için de uygun boyutta mama kapları yatağının yakınlarında olması gerekir.
4

Bengal Kedisi Sağlık Durumlarına Karşı Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Özel ırk bir kedi olduğu için hem bedensel hem de ruhsal sağlığını korumak gerekir. Bunun için dengeli ve düzenli beslenme, yeterli uyku gibi konuların dikkate alınması gerekir. Ayrıca kedinin hoşlanmadığı koku ve objelerin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi için ortamda bulundurulmaması gerekir. Düzenli olarak veteriner kontrolüne olması ve aşılarının tamamlanması gerekir.
5

Bengal Kedilerinin Aktivite Ve Oyun İhtiyaçları Nasıl Karşılanmalıdır?

Bengal Kedileri çok atık ve enerjiktir. Bu nedenle enerjilerini tüketecek oyuncaklar onların daha mutlu olmasına yardımcı olur. Ayrıca zeka gerektirecek oyunlarda onların içgüdülerini kullanmasına yardımcı olur. Bu şekilde oyundan tatmin olarak enerjilerini atmaları söz konusudur
6

Bengal Kedilerinin Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Özel ırk kedi mamalarının tercih edilmesi gerekir. Düzenli ve dengeli beslenme için yaş mama ödül bisküvileri gibi lezzetler öğünlere eklenebilir. Kilo kontrolü bu ırkta son derece önemlidir. Beslenme rutininden olarak bir saat sonra oyun rutinine geçiş yapmak kilo kontrolünü sağlamaya yardımcı olur.