Köpek CinsleriPitbull kategorisinde 10 ilan bulundu.

Pitbull

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Amerikan Pitbull Terrier 

Pitbull genel hatları ile çok heybetli görünür. Bazı ırkları oldukça tehlikelidir.  Özellikle AmerikanPitbull Terrier cinsi Pitbull camiasının en saldırgan köpeğidir. Saldırma huyu  genel olarak özel durumlara bağlıdır. Baskı altında hissetmek onu çok rahatsız eder. Ani hareketleri saldırı refleksini tetikler. Aynı zamanda yüksek ses saldırma refleksini ele geçirir. 

Pitbull cinsi köpeğin rahatsız olduğu durumlar aşağıda belirtilmiştir. Bu durumların zaman içinde devam etmesi saldırgan davranışları besler.

● Köpeğin uygunsuz ortamda büyümesi 

● Uyaranların az olduğu yerde eğitim verilmesi 

● Kötü söz kullanılması

● Bakımının aksatılması 

● Uygun şekilde beslenmemesi 

● Hasta olduğunda yada yaralandığında yapılan yanlış uygulama

● Köpeği azarlamak ve eğitiminde şiddet uygulamak

● Korkutmak ve uzun süreli kapalı alanda bırakmak

● Dikenli ve ağır tasmalar kullanmak 

● Küçükken yeterli ilginin verilmemesi 

Daha bir çok durum  köpeğin ruhsal dengesini bozar. Bu durumlar sadece korku-fobik olmasına yol açmaz.  Kaygı bozukluğu ve ağır depresyon belirtileri de peşinden gelir. Uzun süreli algı bozukluğuda yaşanabilir. 

Bu sorunlara ek olarak panik atak belirtisi, kalp krizi riskinin çoğalması, gibi çok ciddi problemler doğabilir.  Mide ve bağırsak sorunları en sık görülen durumlardır. Ayrıca şiddete bağlı tiroit bezinin yaralanması olasıdır.

Aslına bakılırsa saldırma durumları köpek kaynaklı değildir. Tamimiyle insan kaynaklıdır. İçgüdüleri zamanla kontrol altına alındığı için saldırma yetisinin yüksek olması kontrol altına alınabilir. Bu durum en saldırgan cinste bile böyledir.  

Pitbull Özellikleri 

Pitbull Özellikleri karakteristik ve fiziksel olarak iki gruba ayrılır. Genel hatları ile neredeyse her özellik üzerinde bulunur.  Fakat daha çok karakteristik özellikleri farklı seyreder. 

Bakım ve ilgilenme konusunda karakter yapısı farklılaşabilir. Ayrıca bu cins köpeğin DNA dizilimleri diğer cins köpeklerle aynıdır.  İskelet  ve beyin yapısında aynı şekilde benzerlik gösterir. Kas güçlerinde hemen hemen diğer köpekler gibidir. Sanılanın aksine normal güce sahiptir. Çene kasları diğer köpeklerin yaptığı basınç ile aynıdır. 

Bu cins köpeğin genel renkleri siyah kahverengi ve beyazdan oluşur. Göz renkleri koyu renklidir. Nadiren de olsa renkli gözlü doğabilir.  Uzun bacakları ve geniş omzu vardır. Kuyruk  uzunlukları standarttır. Diş yapısı diğer köpekler gibidir. 

Bu cins köpeğin karakteristik özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

● Yavru ile oldukça sevimli görünür. Kucakta durmayı çok sever. 

● Eğitime açık köpektir. Zeki olması sebebiyle her şeyi kısa zamanda öğrenir. 

● Yalnız kalmayı tercih etmez. Fakat mecbur kaldığında da ses etmez.

● Sahibine oldukça düşkündür. 

● Yorgun olduğunda keyifsiz olur. 

● Uykuya karşı oldukça sempatiktir. 

● Kendine ait yerinin olması onu mutlu eder. 

Yapısal olarak gerekli olduğunda içgüdülerine sığınır. Tehlike anında kendini korumayı iyi bilir. Ayrıca çocuklarla birlikte büyüdüğünde onlara asla zarar vermez. 

Pitbull Bakım Ve Beslenme

Pitbull bakımı hakkında en temel bilgiyi Veteriner hekimlerin vermesi daha doğru olur. Her köpek birbirinden farklı gereksinimlere ihtiyaç duyar.

Bu cins köpeklere ev gıdası vermek son derece yanlıştır. Ona uygun içerikte kuru mama kullanmak daha doğru olur. Ayrıca lezzetli köpek bisküvisi onları çok mutlu eder. Böylece sahibi ile arasında ki görünmez bağ kuvvetlenir. 

Düzenli olarak gezmeye çıkartmak gerekir. Kısa da olsa her gün yürümesi ona iyi gelir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde su ile oynamasına izin vermek gerekir  

Ev kurallarını küçükken belirtmek ve bu konuda kararlı durmak önemlidir. Pitbull cinsi köpek nazlanmayı çok sever. Özellikle yavru iken bunu çok yapar. Kural dışı davranmadığında ödül maması gibi bir yiyecekle sevindirmek gerekir. 

Bu cins köpeğin tırnak ve diş bakımı son derece önemlidir. Zaman içinde ağız içinde oluşan plaklar ağız kokusuna neden olur. Bunu önlemek için çiğneme ürünleri kullanılabilir. 

Pitbull Fiyatları 2023 

Pitbull Fiyat aralığı oldukça geniştir. Her bütçeye uygundur.  Pitbull İlanları ile en güncel tutarı öğrenmek mümkündür.  

Sağlıklı bir pitbull için ortalama olarak 2023 yılında 2.700 TL ile 8.200 TL arasında değer biçilir. 

Pitbull Yavrusu

Pitbull Yavru iken daha fazla ilgi görür. Genellikle küçük yaşta sahiplendirilir. Maalesef ki bu cins köpeğin ücretsiz sahiplendirmesi yapılmaz.  

Yavru iken tüm aşılarının yapılmış olması gerekir. Aksi halde kolayca hastalanabilir. Ayrıca soğuğa karşı dayanıksız olurlar. İlk bir kaç ay evde beslenmesi daha uygun olur. Düzenli olarak Veteriner kontrollerine götürmek gerekir. Ayrıca yavru iken kulakları çok hassastır.