Köpek İlanlarıBorder Collie kategorisinde 255 ilan bulundu.

Border Collie

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Border Collie İlanları

Border Collie köpek cinsi görüntüleri ile çok sevimli hayvanlardır. Genellikle siyah beyaz renklidirler. Çok zeki hayvanlar oldukları için bir şeyi kolayca anlayabilir ve kavrayabilirler. İstediklerini elde etme konusunda oldukça ısrarlıdırlar. İnsanlara çok alışık olduklarından ev hayatına ve kalabalık aile ortamına hızlı uyum sağlarlar.

Çok çocuklu aile ortamında genelde Küçük yaşlarda sahiplenilmesi gerekir. Bu sayede küçüldükten beri sevgi bağları kuvvetlenecek eğitim sırasında da olası problemler azalacaktır. Tüy bakımı düzenli aralıklarla takip edilmelidir. Küçük çocukların durumunu ele alırsak tüyleri yutma gibi olası durumlarla karşılaşabiliriz. Sıcakkanlı davranışları ile çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Border Collie Özellikleri

Border Collie Özellikleri arasında en çok sevilen karakteristik özellikleri yer almaktadır. Seveceksin sıcak kanlı ve uysal yapıları sayesinde bulunduğu ortama rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Nitekim her köpekte olduğu gibi sahiplerine aşırı düşkündürler. Ufak tefek kıskançlık durumlarıyla karşılaşılabilir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Uzun süre ilgisiz kaldıklarında depresyona bile girebilirler.

Bu cins köpekler orta boylu olurlar. Boyları 45-53 cm arasında değişir. Fit bir vücut yapılarına sahip olup, kiloları 14-20 kg arasında değişiklik gösterir. İnce bacakları sayesinde iyi koşarlar.

Göz renkleri kahverengi veya siyah olup genellikle koyu renklidir. Kürk renkleri de aynı göz renkleri gibidir. İnce uzun tüy yapılarına sahiptirler.

Border Collie Bakım ve Beslenme

Border Collie Bakımı hakkında sadece yorucu olan kısmı kürk bakımıdır. Onun dışında ki her şey belli bir rutine oturtturulduğunda kolay gelecektir. Bakım zamanlarını aynı anda oyun zamanlarına çevirirsek hem bizim için hem de onlar için çok daha kolay geçecektir.

Kürk bakımı haftada en az iki kere taramak ve kirlendikçe uygun bir şampuan ile yıkamaktan ibarettir. Aynı zamanda Bu cins hayvanlar için diş ve tırnak bakımı oldukça önemlidir.

Düzenli aralıklarla az ve sık beslenmelidir. Yemek yemekleri belli bir rutine indiğinde hastalıklara karşı korunması daha olasıdır. Veteriner hekim kontrolleri ve aşıları aksatılmadan devam etmelidir. Ufak ev kazalarında kaçınılmalı, hareketli yapısıyla bu durum sahiplerinin sık karşılaştığı durumdur.

Border Collie Fiyatları 2023

Border Collie Fiyat konusunda her bütçeye uygundur. Aileler tarafından tercih edilir. Fiyat konusunda yavru ve büyümüş olarak ikiye ayrılır. Yavru olanları daha uygun fiyatlıdır. Bu cins köpekleri ufak zamanlarında sahiplenmek aile yapısını olumlu etkiler. Border Collie cinsinin fiyat aralığı 2023 yılında 8.000-17.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Bağzı zamanlarda ücretsiz sahiplendirilme yapıldığında görülmüştür. Bu konu hakkında acele etmeden araştırılma yapılması daha uygun düşer. Border Collie İlanları adı altında bir çok yerde bu bahis geçebilir.

Border Collie Yavru

Yavru Border Collie büyüklere göre daha fazla emek harcanması gerekir. Eve gelen küçük Border, ilk olarak aile üyeleri ile tanışmalı kaynaşmalıdır. Sonrasında daha etkili zaman geçirilebilir.

Border Collie Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Border Collie çevik, zarif ve enerjik yapısıyla tanınan orta boya sahip bir çoban köpeğidir. Akıllı ve çalışkan olmasıyla eğitimleri kolay bir şekilde geçen bu köpeği yakından tanıyalım.

1

Border Collie bakmak zor mu?

Bu köpekler iyi eğitildiği taktirde bakımı kolay olan popüler ev köpekleri arasında bulunur.
2

Border Collie çocuklarla anlaşır mı?

Border Collie köpekler, çocuklar ile hem iyi anlaşır hem de aktivite yapmaktan zevk alır.
3

Border Collie evde yalnız kalır mı?

Collie ırkı evde yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz.
4

Border Collie koku yapar mı?

Border Collie köpeklerin kokusu yok denecek kadar azdır.
5

Border Collie en fazla kaç yıl yaşar?

Collie köpek cinsi ortalama 12–15 yıl yaşar.
6

Border Collie zeki midir?

Zeki ırklar arasında yer alan Border Collie yetenek yarışmalarında büyük bir başarı gösterir. Bu da oldukça zeki bir köpek cinsi olduğunun en belirgin göstergesidir.