Köpek CinsleriBoston Terrier kategorisinde 3 ilan bulundu.

Boston Terrier

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Boston Terrier İlanları

Boston Terrier ABD kökenli ırk olarak bilinir. Adını fark edildiği Boston beldesinden alır. Amerika da bu köpeklere Amerikan Beyefendisi derler. Bu lakaba ise çok asil davranışları ve görüntüsü sebep oldu.  1893'te ne yazık ki sportif ve aktif yönleri olmayan cins kabul edildi.

Bu cins köpekler  kısa kuyruklu ve dik kulaklarıyla çok sinirli ve saldırgan gözükür. Zekaları ile bu yönlerini avantaja dönüştürürler. Kendilerinde korkan bir kişiyle oyun oynamayı severler. Kendilerinde ne kadar çok kaçarsa o kadar çok kovalarlar.  Bu yönleri sadece dış canlısı oldukları için ve ilgi meraklıları oldukları için olur. Aksi halde kimseye zarar verme gibi bir girişimleri yoktur. 

Kendi dedikleri olmadıklarında, özellikle eğitim sırasında çok inatçı ve huysuz olabilirler. Eğitim sırasında kısa aralıklarla ve ödül mamaları ile teşvik etmek son derece etkili bir yöntem olacaktır.

Yaklaşık olarak 11-13 sene hayatımızda olurlar. Kısa ömürlerinin olmasının nedeni burun yapılarından, geçirdiği çeşitli sağlık sorunlarından kaynaklanabilir. 

Boston Terrier Özellikleri

Boston Terrier Özellikleri arasında can sıkan sadece inatçı ve dik başlı olmasıdır. Onun dışında tüm özellikleri göz alıcıdır. 

Genelde siyah beyaz renkleri tercih edilir. Kalın derileri kısa tüyleri iri siyah gözleri asil duruşlarına renk katar. 

Son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır.  Boyları 38cm ila 48cm arasında değişiyor, kilo oranları ise 4kg ile 7kg arasındadır. Dişileri bu  boy ve kilo oranlarının biraz altında olması gayet normaldir. 

Boston Terrier Bakım ve Beslenme

Boston Terrier Bakımı için çok fazla zahmeti girilmesine gerek yoktur. çünkü kendilerini oldukça temiz tutarlar ve özen gösterirler. 

tüy bakımı için haftada bir kere taranmak, 2 ayda bir yıkanmak yeterli olacaktır. sadece dikkat edilmesi gereken şey diş temizliğidir. uygun bir fırça ile haftalık temizlik yapılması sonradan oluşabilecek diş enfeksiyonlarının önüne geçer. 

beslenme konusu diğer köpeklere ne öneriliyorsa için de aynı şeyler önerilir. Fakat dikkat edilmesi gereken husus, çok inatçı olduklarından kafalarına göre beslenme rutini seçerler. Bu durumun sağlık açısından uygun olmadığı belirtilir. 

Aşılarının düzenli olarak yapılıp takip edilmesi gerekir. Sahiplenilmeden önce mutlaka aşı hakkında bilgi temin edilmelidir.  Boston Terrier yanlış aşılama ve zamanı geçmiş aşılamadan tahmin edileceği üzere zarar görür. bu konu hakkında mutlaka veteriner hekimlerle görüşülmelidir.

Boston Terrier Fiyatları

Boston Terrier fiyat konusunda genel olarak 5.000 TL civarında sahiplendirilmektedir. Son zamanlarda daha fazla sahiplenildiği bilgisine ulaşılmıştır.

Yine bu konu ile ilgili en güncel bilgileri Boston Terrier İlanları vermektedir.

Boston Terrier Yavru

Yavru Boston Terrier çok hassas bir metabolizma hızına sahip. Bu yüzden yediği her şey uzun süre sindirilmeyebilir. Yani beslenme konusu dikkatli davranması gereken konudur. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka tecrübeli kişilerden destek alınmalıdır. Büyüdükçe bu hassasiyet yerine oturacaktır. Fakat yaşını doldurmaktan her şeyi önlerine vermek doğru değildir. Yavru Boston Terrier ile French bulldog türü karıştırlması mümkün ola  iki ırktır yavru sahiplenirken bu hususta lütfen dikkatli olunuz .