Kedi CinsleriBritish Longhair kategorisinde 506 ilan bulundu.

British Longhair

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

British Longhair Yavru

Son derece arkadaş canlısı ve asil olan bir ırk: British Longhair! Bu ırka dair günümüzde yüzbinlerce kişi araştırma yapmaktadır. Çünkü özellikle Avrupa’da popülaritesi, her geçen gün artmaktadır. Kendilerine has özellikleriyle her daim gözlerin üzerinde olduğu British Longhair ırkına dair tüm detaylar yazımızda. Patibul.com olarak hazırladığımız British Longhair rehberimizle aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

•    Özellikleri (Boy – Ağırlık – Tüy Yapısı)
•    Karakteri (Sevdikleri – Sevmedikleri – Uyumu)
•    Beslenmesi (Yemesi ve Yememesi Gerekenler)
•    Bakımı (Nasıl Bakım Yapılmalı?)

İşte British Longhair ve hakkındaki tüm detaylar:

British Longhair Özellikleri

British Longhair ırkı Dünya’nın en sosyal ırklarından biridir. Sahiplerine son derece bağlıdırlar. Bu da çok fazla vakit geçirme arzusunu harekete geçirmektedir. Zaman zaman da yalnız olmaktan hoşlanan bu ırk; sahibi yokken rahat olabilir. Yani her ne kadar çok bağlı olsa da; gün içerisinde sahibi olmadan da eğlenebilir. Uykucu bir ırk olan British Longhair ırkı; en çok kucakta oynamayı sevmektedir. Özellikelri ise aşağıdaki gibidir:

•    11 – 25 kg aralığında ağırlığa sahiptir.
•    15 – 17 yıl arasında yaşamaktadır.
•    Tüy yapısı son derece uzun ve yumuşaktır.
•    Birleşik Krallık’ta keşfedilmiştir.
•    Sakin, Sosyal, Sessiz, Arkadaş canlısı ve Soğukkanlı karaktere sahiptir.
•    Obeziteye yatkındırlar.
•    Uyumayı çok severler.
•    Yemek yemek, onlar için bir hayat tarzıdır.
•    Sabırlı bir karakteri bulunmaktadır.
•    İç ve dış mekanlarda yaşayabilirler.
•    Bakım zorluğu oldukça yüksektir.

British Longhair Karakteri 

Yazının başında ve özelliklerinde de belirttiğimiz üzere; British Longhair karakteri son derece uyumlu bir karakterdir. Çocuklarla, farklı hayvanlarla ve yabancılarla iyi geçinirler. Agresif tavır sergilemeleri için bir tehdit algılamaları gerekir. Eğer ortada tehdit yoksa hiçbir şekilde agresif tavırlar göstermeyecektir. Sahibiyle arasındaki bağ ne kadar güçlü olursa, kendilerini o kadar güçlü hissederler. Bu onları hem mutluluk, hem de güç tatmini açısından son derece mutlu edecektir.

Kucağa alınmayı çok severler. Ev içerisinde sık sık sahibinin bacağına yaklaşıp yatmak isterler. İç ve dış mekanlarda yaşamak onlar için zor değildir. Her iki ortama da çok kısa süre içerisinde adapte olabilirler. Fakat gezmeyi çok sevdikleri için dışarıda kaybolma ihtimalleri vardır. Gözetimle kalmaları  çok daha iyi olacaktır. Özellikle bahçeli evi olanlar tercih etmelidir.

British Longhair Beslenmesi 

Her kedi ırkıyla ilgili kesinlikle süt verilmemesi gerektiğini söylüyoruz. Bu durum British Longhair beslenmesi için de geçerlidir. Çünkü süt; kedi sindirim sistemine son derece büyük zararlar vermektedir. Bu zararlar, herhangi bir şekilde giderilemeyecek büyük zararlardır. Bundan dolayı sütten uzak tutulmalıdırlar. Yine yemek artıkları, kola gibi asitli içeceklerden uzak tutulmaları gerekir.

British Longhair beslenmesinde sağlıklı bir program oluşturulmalıdır. Bunun için veteriner desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda tüketmesi gereken tek şey yaş ve kuru mamadır. Bu mamaların Premium marka olmaları gerekir. Çünkü, kedinin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak besin değerine sahip olan tek mamalar Premium mamalardır. Merdiven altı tabiriyle bilinen diğer mamalar bu anlamda bir tık geride kalmaktadır.

British Longhair Bakımı 

British Longhair bakımı oldukça zordur. Bu asaletin ve sevecenliğin altında kolay bir bakım yatması da düşünülemezdi zaten. Tüy bakımı haftada 2 kez taranarak yapılmalı ve yine 2 haftada bir duş aldırılmalıdır. Çünkü gezmeyi çok sevmeleri onları son derece kirli hale getirilebilir. Her ne kadar dillerindeki antiseptik sayesinde kendilerini temizleyebilseler de yetersiz kalabilirler. Göz çevresinde asla çapak bırakılmamalı ve kulak kirleri de düzenli olarak temizlenmelidir. Çünkü bunlar ileride enfeksiyon meydana getirebilmektedir.

British Longhair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Bu ırkın popülaritesi oldukça yüksektir. Dolayısıyla hakkında sorulan sorular da bir o kadar fazladır. Patibul.com olarak hazırladığımız sıkça sorulan sorular listemizle; en sık sorulan soruları sizlerle paylaşıyoruz. İşte British Longhair ve hakkında sıklıkla sorulan o sorular:

British Kedi Nasıl Anlaşılır?

Bristish kedi safkan olup olmadığını anlamak için net olgular vardır. Bu olgular ise aşağıda sıralandığı gibidir:

•    Tüy yapısı mavi tonlarındadır. Sık ve son derece yumuşak tüyleri bulunmaktadır.
•    Kulak yapıları diğer kedi ırklarına göre büyüktür. Dünya’yı andıran oldukça geniş yapılı kafa yapıları da onların safkan olduğunu kanıtlar.
•    Göz renkleri genel olarak altın sarısıdır. Gözleri “pörtlek” kelimesiyle tabir edilmektedir. Geniş ve yuvarlaktır.

British Kedi Kaç Yıl Yaşar?

British Longhair kediler 2 ila 16 yıl arasında yaşamaktadır. Tabi bu yaşam süresini beslenmesi ve bakımı belirler. Ne kadar iyi beslenir, ne kadar iyi bakımları yapılırsa o kadar uzun süre yaşarlar. Kronik herhangi bir rahatsızlığı yoktur.

British Longhair Ne Kadar?

2022 yılında  British Longhair kediler 1.500 TL ila 15.000 TL aralığında fiyatlara satılmaktadır. Tabi bu noktada ırkın özellikleri önemlidir. Daha yüksek ve düşük fiyatlara da görülebilmektedir. 2023 yılında ise 2.500 lira ile 16.700 lira arasında değişkenlik göstermektedir. 

British Longhair En Fazla Ne Kadar Büyür? 

British Longhair en fazla 25 kg’a kadar büyümektedir. Bunun üzerine büyümesi oldukça zordur. Tabi bu normal şartlar için geçerlidir. Eğer bakımına dikkat edilmezse, 50 KG’ya kadar çıkıp obezite olabilir.
 

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //