Köpek CinsleriAlman Kurdu kategorisinde 208 ilan bulundu.

Alman Kurdu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Alman Çoban Köpeği Yavru

Ülkemizdeki en popüler çoban köpeği olan Alman Kurdu halk arasında K9 olarakta bilinir bu ırk cesurluğu, akıllılığı ve sadıklığıyla oldukça sevilmektedir. Alman çoban köpeği olarak da bilinen Alman Kurdu; zekasıyla hayran bırakan, yetenekli ve oldukça çalışkan bir köpek cinsidir. Her ne kadar ismi kurt olursa olsun evcil bir köpektir. 

Alman Kurdu Özellikleri 

Alman Kurdu, büyük köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple oldukça iri ve gösterişli bir vücuda sahiptir. Bu gösteriş, ona güç kazandıran en önemli unsurdur. Yine bu da oldukça cesur bir duruş sergilemesindeki en büyük etkeni oluşturmaktadır.

•    Erkekler için ortalama kilo aralığı 30 – 40 kg iken, dişilerde bu değer 22 – 33 kg arasındadır.
•    Erkeklerin boyu 60 – 65 cm aralığındayken, dişilerde boy aralığı 55 – 60 cm’dir. (Bu değerler günümüz şartlarına göre 1-2 cm / kg değişim gösterebilir.)
•    Tüy yapısı oldukça kalındır. Bu sayede soğuğa karşı oldukça dirençli bir hayvandır. Ayrıca çift katmanlı tüylere sahiptir. 
•    Burunları siyah pigmentlere sahiptir. Gözleri de badem şeklindedir ve burunlarıyla hemen hemen aynı renktedir. 
•    Düşünceli bakışlara sahip olan Alman Kurdu, sürekli bir şeyleri çözmek istiyor gibi bakmaktadır. 
•    Dik kulaklara sahiptir ve kulakları daima öne doğru bakmaktadır.
•    Tüyleri köpekten köpeğe değişim gösterir. Uzun ya da kısa olabilir.

Alman Kurdu Beslenmesi 

Alman Kurdu, büyük cüssesi ve güçlü görünümüyle her ne kadar her şeyi yiyebilir izlenimi verse de bu çok büyük bir hatadır. Alman kurdu beslenmesinde en önemli konu besin değeri yüksek, Premium mamalar kullanılmasıdır. Bunun haricinde özellikle kemikten ve yağlı gıdalardan uzak tutulmalıdır. Kemikler, sindirim sistemine çok büyük zarar vermektedir. Fakat bu zarar kısa vadede ortaya çıkmaz. Bu da; birkaç yıl sonra çok büyük sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. 

Premium markalı mamalar, zengin besin içeriğiyle Alman Kurdu cinsi köpeklere iyi gelmektedir. Onların bağışıklık kazanmasını, gelişimini kusursuz bir şekilde tamamlamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra gün içerisinde ihtiyaç duyduğu enerji de; besin içeriğinin zengin olması sebebiyle bu mamalar sayesinde eksiksiz alınabilmektedir. 

Alman Kurdu (K9) Fiyatları

Alman çoban köpeği fiyatları 2023 yılında 4.500 lira ile 19.000 lira arasında değişkenlik göstermektedir, bu durumun bir çok sebebi vardır, çalışma arzusu,  rengi , tüy yapısı, surat maskesi seceresi gibi etmenler fiyatı etkilemektedir. Alman Kurdu yavru sahiplenmesi yapacaksanız önce sağlıklı bir yavru olmasını göz önünde bulundurun .

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //