Köpek İlanlarıBişon Çuha Köpeği kategorisinde 28 ilan bulundu.

Bişon Çuha Köpeği

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Bichon Frise

Bichon Frise yapısı ile gören herkesi kendine bağlamayı başarmaktadır. Boyutları çok küçük yapıdadır. Bu ırkın en dikkat çeken yönü ise tüyleridir. Beyaz renk tüyleri ile çok sevilmektedir. Bu ırk köpek Fransa kökenlidir. İlk kez hayvan sahiplenecek kişiler için çok uygundur. Zorlayıcı bir yapıları olmadıkları için kolaylıkla eğitilebilmektedir. Aşırı derecede oyun meraklısıdır. Çocuklar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu ırk sevgi ve ilgiye oldukça muhtaçtır. 

Bişon Çuha Köpeği Yavru

Bichon Frise görüntüsü ile gönüllere taht kurmaktadır. Yaşlısından çocuğuna herkes tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu nedenle çok sayıda soru sorulmaktadır ve merak edilmektedir. İşte bu ırk ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için hazırladık. 

•    Boyutlarının küçük olması ile kolaylık sağlamaktadır. 
•    Çocuklar ile oyun oynamayı çok sevmektedir.
•    3-5 kilo aralığındadır.
•    23 ila 30 cm aralığında değişmektedir.
•    Tüyleri genelde beyaz renklidir.
•    Tüyleri uzun ve çift katlıdır.
•    Kafa yapıları ovaldir.
•    Kulakları ise sarkık ve küçüktür.
•    Vücut yapısı oldukça tüylüdür.
•    Burun kısmı oldukça küçüktür.

Bişon Çuha Köpeği Karakteri 

Bişon Köpeği  sevdikleri için ortama kolay uyum sağlamaktadır. Küçük yapıları ile hiçbir sıkıntı yaratmamaktadır. Enerjisi yüksek bir yapıya sahiptir. Sevgi dolu kalbi vardır. Oldukça sıcakkanlıdır. Sahibine sevgi ile bağlıdır.

Yabancılar ile kolay iletişim kurabilmektedir. Vücut yapısı sağlam olması nedeni ile sıcak ve soğuk havalara karşı dayanıklıdır. Zeki ve atiktir. İyi huylu ve sevecen bir karaktere sahiptir. Enerjisi yüksek olduğu için sürekli egzersiz yapabilmektedir. Küçük çelimsiz görünüme sahip olsa da oldukça kuvvetli ve koruma içgüdüsüne sahiptir. Eğitimi iyi yapılırsa her tür canlı ile kolay bir şekilde iletişim kurabilmektedir. 

Bichon Frise Beslenmesi

Beslenmesi en önemli unsurlardan biri olmaktadır. Bu konuda bu ırk oldukça hassastır. Kesinlikle kemik türü şeylerden uzak tutulmalıdır. Sık sık mama değiştirilmemelidir. Bu durum sindirim sistemine zarar verecektir.

Veteriner yardımı ile bir beslenme programı oluşturulabilmektedir. Bu tür ırklar için önerilen besin ise Premium markalı mamalardır. Bu mamalar oldukça sağlıklı ve besin minerali yönünden zengindir. 2 öğün sabah ve akşam olmak üzere beslenmesi yeterli olacaktır. Belirli saatlerde beslenmesine dikkat edilmelidir. Bu durum onun sindirim sistemi açısından oldukça iyi gelecektir. 

Bichon Frise Bakımı    

Bişon Çuha Kçpeği bakımı da beslenmesi kadar büyük önem taşımaktadır. Diğer köpeklerde olduğu gibi bu ırkta da tüy bakımı oldukça önem taşımaktadır. Günlük olarak taranması onun için faydalıdır. 2 haftada bir banyo yaptırılması gerekir. Düzenli olarak muayenesinin yapılması şarttır. Günlük bakımında ise kulak ve göz temizliğine dikkat edilmelidir. Nemli bir bez yardımı ile düzeni olarak temizlenmelidir. Pürüzsüz görüntülerini korumak için profesyonel bir kuaförden yarım alınmalıdır. Tüyleri sık sık uzadığı için düzenli olarak kısalttırılmalıdır. Kısaltılırken kulak içindeki tüylerin de kısaldığından emin olunmalıdır. Tüy dökümünü azalmak için düzenli fırçalamak yeterli olacaktır. Tırnakları da uzadıkça kesilmelidir. Aktif bir enerjiye sahip oldukları için sık sık yürüyüş yaptırılabilmektedir. 

Bichon Frise Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ( S.S.S )

Bichon Frise küçük duruşu ve yumuşak tüyleri ile oldukça ilgi görmektedir. Bu ırkı canlı olarak gören herkes, bu köpek hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bakımları, kişilikleri, fiyatları gibi benzer şekilde sorular sıkça araştırılmaktadır. Tatlı ve sevecenliği ile kendisine bağlama özelliği oldukça yüksektir. İşte bu ırk hakkında merak edilen tüm sorular:

Bişon Çuha Köpeği Bakımı Zor Mu?

Bakımı aslında çok kolaydır. Fakat bazı yerlerde profesyonel kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Mesela tüylerini kesilmesi konusunda dikkat edilmesi gerektiği için yardım alınmalıdır. Düzenli olarak tüyleri taranmalıdır. Sık sık banyo yaptırılmamalıdır. Eğer sık sık banyo yaptırılırsa, derisinde bozukluklar oluşabilmektedir. Enerjik yapıya sahip oldukları için tasmasız dışarı çıkarılmamalıdır. Aksi takdirde kaybolma olasılıkları oldukça yüksek düzeye gelebilmektedir. 

Bichon Frise Kaç Yıl Yaşar?

Bu ırk köpekler sahiplerine oldukça eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Küçük yapıları ile herkesi büyüleyen bu ırk sahibi ile kısa zamanda büyük bir bağ oluşturabilmektedir. Bu yüzden sahibi tarafından, sanki ailenin bir üyesi gibi görülmeye başlamıştır. Bu durum kısa sürede korkuya dönüşerek ‘ Acaba ne zaman ölecek? ‘ şekline dönüşmektedir. Bu durum karşısında da sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Herhangi bir yaralanma ve hastalanma durumu olmadığı sürece 12 ila 15 yıl yaşayabilmektedir. 

Bichon Frise Çocuklarla Arası Nasıl?

Bichon Frise ırkı tam bir sosyal yapıya sahiptir. Bu durumda da herkes ile kolay bir şekilde iletişim kurmasına yardımcıdır. Güzel eğitildikten sonra her türlü canlı ile iletişimi oldukça kuvvetlidir. Çocuklar ile oyun oynamaktan zevk almaktadır. Aynı zamanda oldukça iyi anlaşır. Bu durumun yanı sırasında yabancı kişilere karşı oldukça hoşgörülüdür.  Sadece sahibi olan kişilere değil, bilmediği kişilere karşı da tam bir dostluk yapacak köpektir. İlk defa köpek sahiplenecek biri bu köpek ile ilgili hiçbir sorunla karşılaşmayacaktır. Her konuda oldukça iyi bir huya sahiptir. 

Bichon Frise Fiyatları 

Bichon Frise Köpek fiyatları  2023 yılında 6.000 lira 22.000 lira arasında değişmektedir . 2022 yılıdaki fiyatları ise daha düşüktü bu değişimin bir çok etmeni vardır bu sebepten en doğru bilgiyi petsoplardan edinebilirsiniz .

Bişon Çuha Köpeği Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Sevimli görünümü ve neşeli tavırlarıyla tanınan Bişon Çuha hakkında tüm merak edilenleri sizler için cevapladık.

1

Bişon Çuha Köpeği Çok Havlar mı?

Bişon Çuha köpekler oldukça hareketlidirler. Oyuncu bir karakterleri vardır. Havlama eğilimleri de yüksektir.
2

Bichon Frise Apartmanda Yaşar mı?

Bichon Frise köpek cinsi küçük yapıları gereği dışarıda yaşamak için uygun değillerdir. Sıcak bir yuva onlar için daha uygun olacaktır. Apartman yaşantısı ile uyum sağlarlar.
3

Bichon Frise Ne Kadar Büyür?

Bichon Frise yetişkinlik döneminde 5 ile 8 kilogram ağırlığına ulaşmaktadır. Boy ölçüsü ile en fazla 24 ile 29 cm arasında değişkenlik göstermektedir.
4

Büyümeyen Köpek Cinsi Hangisi?

Bichon Frise büyümeyen köpek cinsleri arasında yer alır. Minyatür süs köpekleri gurubunda bulunmaktadır. Tam olarak bir kucak köpeğidir.
5

Bichon Frise Evde Yalnız Kalabilir mi?

Bichon Frise köpekler sahiplerine olan bağlılıkları ve düşkünlükleri ile bilinirler. Ailelerine de oldukça bağlıdırlar. Bunun için uzun süre evde yalnız kalmak istemezler.
6

Bişon Çuha Köpek Kaç Kilo Olmalı?

Bişon Çuha köpekler, maksimumum 8 kilogram ağırlığında olmalıdır. İdeal kiloları 5 kilogram olarak bilinmektedir. Aşırı kilo almaları, obezite sorunu yaşamalarına neden olabilir.