Köpek İlanlarıPincher kategorisinde 21 ilan bulundu.

Pincher

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Benimde 2 tane pincir yarılarım var satlik nasil sata bilirim

    2024-03-29 11:01:27

Minyatur Pinscher

Pincher köpek cinsinin çok fazla türleri bulunur. Bunlardan en çok bilineni ise Minyatür Pinscher’dir. Bu köpek cinslerinin anlamı ısırıcı olarak söylenir. Farklı yapısal özellikleri ve sabit karakterleri ile her geçen gün sevenlerini çoğaltmaktadır.

Geçmişi çok eski dönemlere 18.yy kadar dayanır. Aynı zamanda eski dönemlerde fare böcek gibi hayvanların yakalanması, ev ambar gibi yerlerin korunmasında görev yapmıştır. Çok korumacı yapısı ile asla kendi koydukları kuralların dışına çıkmazlar.

Karakter özelliği ile Doberman cinsine yatkınlığı sebebiyle bu cinsin atası olarak söylenir. Çok parlak kürk görünümleri ile güzelliğine güzellik katar. Ne kadar güzel beslenirse kürk güzelliği o kadar artar.

Pincher Özellikleri

Pincher Özellikleri ile kendini rahat ön plana koyar. Diğer köpeklere göre daha cesur ve korkusudurlar. Enerjik yapıları sayesinde hiç yorulmazlar.

Sürekli sahipleri ile oyun oynamak isterler, tam bir oyun meraklısıdır. Küçük olan cins türleri ince tiz seslidir. Yapılır büyüdükçe ses kalınlığı da artmıştır. Çok iyi duyan bu cins köpekler aynı zamanda çok uykucudurlar.

Ortalama ömürleri en fazla 14 senedir. Kiloları 4-7 kg arasındadır. Boyları ise en fazla 35 cm yüksekliğinde ulaşır. Siyah kahve tonlarında kürk renkleri bulunur. Koyu renk göz tonuna sahiptirler. Nadir olarak renkli gözleri olan köpeklerde vardır.

Kaslı vücut yapıları sayesinde uzun saatler enerjik kalabilirler. Çok fazla yemek yemeği sevmezler. Renkli ve hareket eden nesnelere yakalamaya sahibinden götürmeyi çok severler.

Pincher Bakım ve Beslenme

Pincher Bakımı köpeklere göre daha kolaydır. Kürk yapıları olarak sık taranma ve banyo sonrası bakıma ihtiyaç duymazlar. Yine de bir kürk bakım rutini olmalıdır. Haftalık ve aylık olarak devam eden bu rutinler ihtiyaca göre artırılır azaltılabilir.

Veteriner hekim kontrolünde beslenme düzeni olmalıdır. Tıpkı diğer cins hayvanlarda olduğu gibi! Yeterli miktarda ve temiz bir kapta sunulan kuru mamalar Bu cins köpekler için besleyici olacaktır. Ev yemeklerine alıştırılmalıdır.

Su kontrolü gün içerisinde yapılmalıdır. Çok enerjik yapıları olduğundan dolayı Sık ve az miktarlarda beslenmesi daha uygundur. Beslenme düzeyleri yeterli olmadığında çok kolay hastalanırlar. Bunlar olmasın diye verilen mamanın içeriği araştırılıp bu cins köpeklere öyle sunulmalıdır.

Pincher Fiyatları

Pincher fiyat bilgisi aslında türüne göre değişiklik gösterse de genelleme yapılacak olursa 2.000-5.000 TL aralığındadır. Çoğu kişinin ulaşabileceği bu fiyatlar ile özellikle sakin yaşam süren kişiler tercih etmektedir. Çok hareketli ve oyuncu yapıları ile bir çok kişinin dünyasına renk katarlar. Yeri geldiğinde rahat ve sakin tavırları ile her türlü ortama ayak uydurabilirler.

Pincher Yavru

Yavru Pincher büyüklerine göre daha çok tercih edilir. Yapıları gereği çok uslu durmadıklarından küçük yaşta eğitim vermek amacıyla sahiplenilirler. Bu yüzden bir çok yerde Pincher İlanları hakkında yazı görebiliriz.

Pinscher Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Pincher hakkında sıklıkla sorulan sorular aşağıda başlık halinde sizler için cevapladık.

1

Minyatür Pinscher Kokar Mı?

Minyatür pinscher koku yapmayan köpek ırklarından biridir. Aynı şekilde çok fazla tüy dökülme sorunu da bu cinslerde yaşanmaz. Koku ve tüy dökülmesi kürk bakımı ile de ilişkilidir.
2

Pinscherler Kaç Yıl Yaşar?

Pinscherler ortalama olarak 12 ile 16 sene arasında yaşar. Bu cins köpeğin yaşam kalitesini dengeli beslenme ve kişisel bakım ve oyun ile daha iyi hale getirmek köpeğin daha sağlıklı yaşamasına imkan sağlar.
3

Pinscher Köpek Evde Beslenir Mi?

Cins köpek evde beslenmeye uygundur. Kutsal tavırları ve zekası ile ev kurallarına kolay uyum sağlar. Aynı şekilde apartman yaşamına uyum sağlayan köpek cinslerinden biridir.
4

Pinscher Köpek Tüy Döker Mi?

Her köpeğin tüy dökme durumu olduğu gibi bu cins köpeğin de tüy dökme durumu söz konusudur. Düzenli tarama ve kürk bakımı ile tüy dökme durumu kontrol altına alınabilir.
5

Pinscher Üşür Mü?

Çok soğuk havalara karşı direnci az olduğundan üşümemesi için ekstra özenli ortam oluşturmak ve gerekirse köpek kıyafetlerinden satın almak gerekir.
6

Pinscher Kaç Tane Yavru Yapar?

Pinscher hamilelik durumuna göre 2 ila 6 yavru köpek doğurabilir.