Köpek CinsleriAmerican Staffordshire kategorisinde 27 ilan bulundu.

American Staffordshire

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Amerikan Staff İlanları

Amerikan Staff çok uysal bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile çok tercih edilir. Sosyal yapılarıyla sevenlerini günden güne arttırır. Sahiplerine bağlı ve sadık arkadaşlardır. Yeri geldiğinde tehlikelere karşı sizi korumak isterler. Bu yönleri ile kimileri koruma köpeği olarak görevlendirir. Sadece tehlike anında sinirli ve hırçın olurlar. Onun dışında son derece sakindirler.

Çok fazla enerjik yapıları ile ev içerisinde beslenmesi pek uygun düşmez. Kimilerine göre apartman hayatına için hiç uygun değildir.

Büyük ve kas li yapılarıyla bahçeye kulübe yapılarak hem onların enerjik yapılarına uyum sağlamış olursunuz. Hemde evden daha mutlu etmiş olursunuz. Son derece zeki hayvanlardır. Bu durum eğitim süreçlerinde aktif rol oynar. Bir komutu kavradıklarında asla unutmazlar. Sahipleri bu yönden çok rahattırlar.

Amerikan Staff Özellikleri

Amerikan Staff Özellikleri arasında en çok dikkat çekeni uyku sürelerinin uzunluğudur. Günde en az 14 saat uyuyabilirler. Uyanık kaldıkları süre boyunca enerjiktirler. Oyun oynama ihtiyaçları oldukça fazladır. Oyun sırasında sert davranışlardan hoşlanırlar. Ve büyük yapılı oyuncakları tercih ederler.

Ağırlıkları 25-30 kg arasında değişiklik gösteriyor. Boyları ise 43-50 cm arasındadır. İri kemikli ve kaslı vücut yapıları bulunur. Bu hal görünüşlerini sert ve güçlü yapar. Sert ve parlak kürk yapılarına sahiptirler. Kalın kısa tüyleri tüm vücudunu kaplamış durumdadır. Patilerinin kaba oluşu yürürken belli olur. Çok heybetli bir yürüyüş stiline sahiptirler. Renk olarak genelde koyu tonlarda bulunurlar. Kürk yapılarında beyaz desenler bulunur.

Karakteristik özellikleri sayesinde alfa davranışlar sergileyebilir. Bağzen sahiplerinin basit hareketlerini taklit edebilirler. Bu durum küçüklükten beri süregelen ırsi özelliktir.

Amerikan Staff Bakım ve Beslenme

Amerikan Staff Bakımı son derece dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Günlük egzersizlerini aksatmamak gerekir. Aksi taktirde çok fazla agresif ve sinirli davranışlar sergilerler. Uyku rutinleridir önemli olduğundan yataklarının rahat olması onları mutlu edecektir. Ve dolaylı yoldan eğitim hayatını da olumlu yönde etkileyecektir.

Eğitim verirken bu cins köpeklerde çok fazla kuralcı yaklaşılmalıdır. Eğer sizi yeterli ölçüde sert görmezse söylediklerimizi tınlamayabilirler. Bu cins köpekleri oyun oynayarak eğitmek son derece daha kolaydır. Kavrama becerileri ve enerjik yapıları sayesinde uzun süreler eğitimde kalabilirler.

Beslenme ölçüleri harcadıkları enerjiye eşit olmalıdır. Veteriner kontrolündeki beslenme rutini gün içerisinde aksamamalı ve az az sık yemelidir. Bu cins köpeklerde kaliteli beslenme ile uzun yıllar arkadaşımız kalabilirler.

Amerikan Staff Fiyatları

Amerikan Staff Fiyat listelerine göre 3.000-9.000 TL arasında değişiyor. Sahiplendikleri andan itibaren karakteristik özelliklerini belli eder. Sahiplerinin olumlu geri dönüşleri hep enerjik ve sert yapılı olmaları hakkındadır. Bu cins köpekleri sahiplendiğiniz ilk andan itibaren mutlaka eğitime başlamalı ,ev kurallarını belirtmeliyiz.

Amerikan Staff Yavru

Yavru Amerikan Staff büyümüş hallerine göre daha inatçı ve kural tanımaz olabiliyorlar. Ama yine de bir çok alanda Amerikan Staff İlanları görebiliyoruz.