Köpek CinsleriBull Terrier kategorisinde 4 ilan bulundu.

Bull Terrier

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Bull Terrier Yavru  İlanları ve Fiyatları 

Bull Terrier diğer adıyla Boğa Terrier 19.yy İngiltere’nin küçük bir eyaletinde rastlanılmış, oradan tüm dünyaya yayılmıştır. Buldog, Dalmaçyalı, İspanyol Pointeri gibi bir çok türlerin birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. 

Kaslı ve dirayetli vücut tipleri ne kadar güçlü olduklarını zaten  gösterir. Sadece dikkat çeken yapıları burunlarının standart köpek burunlarına oranla daha farklı yapıda bulunmasıdır. Zaten bu cins köpeğin dikkat çektiği noktalar arasında yerini alır.

Çok sadık ve cesur yapıları ile geçmiş dönemlerde köpek dövüşleri de kullanılan cins haline gelmiştir. Çok fazla korumacı ve tehlike anında saldırma özellikleri olduklarından Beyaz Süvari lakabını almışlardır. Ve bu lakaba en uygun davranışlar sergilerler. 

İlk olarak karşılaştığı görevler fare yakalamak, bekçilik yapmaca gibi kendi yapılarına hafif kaçan işlerde bulunsalar da, zamanla mevcut potansiyelini arttırıp daha kalıbına göre iş yapmaya başlamıştır.

Şu an dünyanın en çok tanınmış ve sahiplenilen köpekler arasında adını yazdırmıştır Bir bullterrier yavrusu sahibiyseniz şanlısınız demektir . 

Bull Terrier Fiyatları 

BullTerrier Fiyatı en güncel olarak  2023 senesinde  fiyatlar yükselmiştir. Yetişkin yada yavru  ve sağlık durumunun iyi olan Bull Terrier cinsi köpeğin mevcut fiyatı 8.000 TL ile 17.000 TL arasındadır fiyat değişimi sebeleri, seceresi anne baba durumu ve rengine göre değşkenlik gösterebilmektedir.