Köpek CinsleriBull Terrier kategorisinde 4 ilan bulundu.

Bull Terrier

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Bull Terrier İlanları

Bull Terrier diğer adıyla Boğa Terrier 19.yy İngiltere’nin küçük bir eyaletinde rastlanılmış, oradan tüm dünyaya yayılmıştır. Buldog, Dalmaçyalı, İspanyol Pointeri gibi bir çok türlerin birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. 

Kaslı ve dirayetli vücut tipleri ne kadar güçlü olduklarını zaten  gösterir. Sadece dikkat çeken yapıları burunlarının standart köpek burunlarına oranla daha farklı yapıda bulunmasıdır. Zaten bu cins köpeğin dikkat çektiği noktalar arasında yerini alır.

Çok sadık ve cesur yapıları ile geçmiş dönemlerde köpek dövüşleri de kullanılan cins haline gelmiştir. Çok fazla korumacı ve tehlike anında saldırma özellikleri olduklarından Beyaz Süvari lakabını almışlardır. Ve bu lakaba en uygun davranışlar sergilerler. 

İlk olarak karşılaştığı görevler fare yakalamak, bekçilik yapmaca gibi kendi yapılarına hafif kaçan işlerde bulunsalar da, zamanla mevcut potansiyelini arttırıp daha kalıbına göre iş yapmaya başlamıştır.

Şu an dünyanın en çok tanınmış ve sahiplenilen köpekler arasında adını yazdırmıştır.   

Bull Terrier Özellikleri 

Bull Terrier Özellikleri arasında fiziksel özellikleri dikkat çeker. Kimi insan oyunlarından dolayı merak edip araştırır. Mevcut durumunun çok üstünde özelliklerinin olduğunu fark edip sahiplenmeye karar verirler.

Bu cins köpekler aynı zamanda çok hızlı koşarlar. Bunun en belirgin sebebi kaslarının özellikle bacak kaslarının çok dirençli ve esnek olmasıdır. 

Genelde 25 kilogram kiloya, 56 santim boya sahiptirler. Çok oyuncu yapıları vardır fakat eğitimleri hiç kolay değildir. özellikle söz konusu inatlaşma ise! 

Tüy yapıları ince ve kısadır.  Böylelikle tüy bakımları diğer köpeklere oranla daha kolaydır.

Bull Terrier Bakım ve Beslenme 

Bull Terrier Bakımı yukarıda da bahsedildiği üzere oldukça kolaydır. Fakat ve asi yapıları sahiplerine istedikleri bakımı yaptırmazlar. Özellikle bu bakım banyo rutini ise! Tıpkı küçük bir çocuk gibi kaçarlar. 

Yürüyüş yapmaları onlar için en eğlenceli aktivitedir. Fakat kendi başına buyruk oldukları için genellikle sahiplerinden uzak yerle re giderler. Gezdirme esnasında mutlaka kasma kullanmak hem kendi hem de sahipleri açısında daha mantıklı olacaktır. 

Beslenme konusunda çok özenli davranılması gerekir. Özellikle ev yemeklerinden mama kaplarına koymamak gerekir. Kendi başlarına buyruk hareketleri beslenme konusunda da geçerlidir. Hakkında mutlaka uygun eğitim verilmesi gerekir. Aksi halde yemek adı altında kendisine zarar veren objeleri de yutabilirler. Midelerinin hassas olması ile hemen sorun çıkacaktır.

Bull Terrier Fiyatları 

Bully Terrier Fiyatı en güncel olarak Bull Terrier İlanları vermektedir. 2021 senesinde tüm dünyayı saran covid-19 sebebiyle bu cinsin sahiplendirilmesine sınırlama getirilmiştir. 

Bu sebepten ötürü fiyatlar yükselmiştir. Yetişkin ve sağlık durumunun iyi olan Bull Terrier cinsi köpeğin mevcut fiyatı 4.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Bull Terrier Yavru

Bull Terrier Yavru çok sevimli bir köpektir. büyüdükleri zaman ki tavırlarını sergilemezler. Yani asi ve inatçı yapıları yoktur. Bu sayede genelde yavru tercih ederler.

Patibultr