Köpek İlanlarıDakhund - Sosis Köpek kategorisinde 22 ilan bulundu.

Dakhund - Sosis Köpek

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Dakhund Yavru

Sosis Köpek görüntüsü ile diğer köpek türlerine göre daha farklı gözükür. Tahmin edileceği üzere vücutları ince uzundur.  

İlk olarak Almanya'da türetilmiştir. Eski zamanlarda av köpeği olarak yetiştirildi. Porsuk yakalama amacı ile kullanılırdı. saniyeler içinde bu hayvanların yuvalarını dağıtır içlerinden çıkarttırdı. çok iyi av köpekleri olduklarından günümüzde hala kullanılmaktadır. 

Koku alma içgüdüleri onları genelde hep doğru hedefe gönderir. Bu sayede sahipleri tarafından çok sevilirler. Kimleri onları Dachshund olarak bilir. Oldukça Zeki ve bir o kadarda inatçı yapıları vardır. bu durum eğitim sürecini etkiler. yapamadığından değil genellikle yapmak istemediğinden öğrenemez.

hevesli olduğu tek konu yürüyüşe çıkmak ve bir yerler kazmaktır. Sevdiği iki aktivitenin genlerinden geldiği söylenir. Bu cins köpek günlük bir şeylere kızma özelliği ile zaman zaman zor dönemler ortaya çıkartır. Basmakalıp bir ifade ile “zoru seven” bir yanı vardır.

Sosis Köpek Özellikleri 

Sosis Köpek Özellikleri olarak fiziki açıdan diğer köpeklere göre daha  boru vücutludur. 

Sosis köpek boyut olarak oyuncak minyatür standart olmak üzere 3 farklı boyutu vardır. Bacakları kısa ve incedir.

Boyları 30 santim kiloları 3kg ila 4kg arasında sabit kalır. Tabii ki boyutları ve gen çaprazlamasından aldığı özellikler her köpeği özel kılar. 

Ayrıca bu köpekler küçük yapılı olduklarından apartman dairelerinde yaşamalarına izin verilmiştir. Sadece geceleri biraz yüksek sesle havlarlar, onun dışında hiç bir sorunu yoktur.  Genellikle ailelerin çocukları için tercih ettiği türdür.

Sosis Köpek Bakım ve Beslenme

Sosis Köpek Bakımı oldukça kolaydır. yapılarının küçük olması tüylerinin kısa olması gibi birçok yapıcı özelliği kendisini çok tercih ettirir.  

Bu cins köpeklerin tüm tüy tipleri için haftalık olarak bir veya iki kez ince kıllı yumuşak tüylü tarakla taranması gerekir. 

Bu cins köpekler kilo almaya aşırı müsait olduklarından dengeli ve düzenli beslenmesi gerekir. tüketici enerji miktarından fazla kalori alırlarsa vücut otomatik olarak yağlanacaktır. Ve kilo alımı başlayacaktır. 

Sosis Köpek Fiyatları 

Sosis Köpek Fiyatı güncel olarak 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiyor. Hat değişikliğinin sebebi sahiplenilmeden önce yaptırılıp yaptırılmaması, yavru olması, renk ve eğitim düzeyi gibi daha sayılmayan çok faktöre dayanır.

Sosis Köpek İlanları düzenli olarak fiyat güncellemesi yaparlar. Bu sayede sahiplenmeye düşünen kişilerin doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını sağlar.

Sahiplenilmeden önce mutlaka önceden araştırma yapmak hatta ücretsiz sahiplenmeye çalışmak son derece etik bir davranış olur. Nitekim barınaklarda sıcak yuvaya ihtiyaçları olan bir çok evcil hayvan bulunmaktadır.

Sosis Köpek Yavru

Yavru Sosis Köpek  tam bir bebek gibidir. Çok fazla ilgiye ve sevgiye ihtiyaçları vardır. Beslenme ölçüleri çok sık ve az olması bünyelerine daha iyi gelecektir. Yeni doğdukları dönemlerde ciltleri çok hassastır. Bu konuda dikkatli davranılması gerekir.

Dakhund - Sosis Köpek Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Sevimli görünümü ve kısa bacaklarıyla sosis köpek olarak adlandırılan Dakhund ırkı hakkında merak edilenleri sizler için cevapladık.

1

Sosis Köpek Cinsi Ne?

Sosis köpekler oldukça sevimli bir yapıya sahip olup kısa bacakları ve uzun bir gövdeleri bulunur. Bu nedenle isimleri sosis köpek olarak adlandırılır.
2

Dakhund Evde Beslenir mi?

Dakhund köpek ırkı sevimli olan görünümlerinden dünya genelinde en sevilen köpek cinsidir. Aile köpek türlerinden biri olmasından da evde de bakımı oldukça kolaydır.
3

Dakhund Tüy Döker mi?

Sosis köpek ırkı olan Dakhund köpekler kalıcı bir şekilde tüy dökme eğilimi gösterirler. Uzun tüylerine yer açabilmek için her gün düzenli bir şekilde azar azar tüy dökebilirler ve bu nedenle düzenli bakımları yapılmalıdır.
4

Dakhund Kaç Yıl Yaşar?

Sosis olarak bilinen Dakhund köpek ırkı en uzun yaşayan köpek ırkları arasında yer alır. Bakımları doğru bir şekilde yapılması durumunda 12 ve 17 yıl arası bir yaşam süreleri bulunur.
5

Sosis Köpek Çok Havlar mı?

Dakhund ırkı köpekler sevimli görünümlerinden evde beslenmeye uygun olsa da aşırı havlama eğiliminde bulunurlar. Apartman yaşamına uygun olan köpeklerin havlaması sorun yaratabilir.
6

Dakhund Ne Yer?

Dakhund köpek ırkı kilo almaya meyilli olan köpek ırklarındandır. Bu nedenle mutlaka kilo alma eğilimine uygun bir şekilde ırkına özel köpek mamalarıyla kontrollü bir şekilde beslenmelidir.