Köpek CinsleriBeagle kategorisinde 77 ilan bulundu.

Beagle

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Beagle Yavru

Beagle Köpeği, iki özel tazı olan Harrier ve İngiliz kökeninin bileşmesinden ortaya çıkan bir türdür. En sevimli yanı kocaman, sarkık kulaklarıdır. Fazlasıyla enerjik olan bu tür, meraklı ve hareketli haliyle sahiplerini mest eder. İnsanlarla iyi anlaşan bu samimi köpeği çocuklarda fazlasıyla seviyor.

Kolayca bağ kurma becerisinden kaynaklı olan Beagle sahiplendirme ilanları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Beagle boyutları genellikle 32 cm ile 38 cm arasında değişmektedir. Oldukça heybetli bir duruş sergilene bu asil köpeklerin, Beagle sahiplendirme ilanlarında eğitimkonusunda zor oldukları açıklanır. İyi huylu ve arkadaş canlısı olmasıyla bilinen patili dostumuz, farklı tür evcil dostlarınız ile sorunsuz yaşam sürebilir.

Oldukça iyi koku alabilme becerilerini o meşhur burunlarına borçludur. Yere yakın kısa ve tombul bacakları ile tatlı bir duruş sergiler. Av köpeği olarak birçok kişi tarafından Beagle sahiplenme gerçekleştirilir.

Beagle Fiyat 2022

Beagle Fiyat konusu her sene gündeme geldiği gibi bu yıl içinde aynı şekilde merak konusu olmaktadır. 

Beagle fiyat ortalaması; yavrularda 3.000 TL – 4000 TL olmaktadır.

Bu durum yetişkin türlerinde ise katlanarak devam etmektedir.

Fiyatların değişimini ortaya çıkaran sebepler ise; safkan, yaş, kürk gibi birtakım özellikler olmaktadır.

Beagle fiyat 2020 yılında 2000 tl olarak güncellenmiştir

Beagle fiyat ekşi konusu olduğu gibi farlı platformlarda sıklıkla tartışılmaktadır.

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin oldukça yakından takibe aldıkları bir konudur. Beagle fiyat 2021 durumuna göz attığımızda da maksimum 3000 tl olduğunu görmek mümkün oluyor. İlk olarak sektöre giirş yapan bu köpeklerin sahiplenme ücretlerde oldukça yüksek durumda idi. Şimdilerde çok daha makul fiyatlara Beagle edinmekmümkün.

Beagle fiyat 2022 yılında 4000 TL’nin üzerinde satışa sunuluyor. Yetişkin bir köpeği bu fiyattan en az ücretle satın alabilirsiniz.

Saldırgan ve agresif bir yapıya sahip olmaması ve çocuklarla iyi anlaşması tercih edilme nedenlerini arttırmaktadır.

Beagle Sahiplendirme

Beagle ücretsiz sahiplenme ilanı aramakta olan kişiler, bu köpeğin ne denli uyumlu olduğunu bildiğini düşünüyoruz. Her haliyle kendini sevdirmekte olan iyi aile köpeği, ücretsiz sahiplenmek için büyük bir talep ortaya çıkarmaktadır. Ancak eğitilme durumlarında sahiplerine bir takım inat koştuklarını söylemek isteriz.

Çiş eğitim süreçlerinde sabırlı bir davranış şeklinin sergilenmesi gerekmektedir. Bu süreçte gerekli ödülleri hazırda bulundurarak en güzel şekilde eğitimin tamamlanması sağlanmalıdır.

Sizlerde ücretsiz Beagle sahiplenme isteğine sahipseniz en başta bu köpeğin iyi ve kötü yanların bilerek bu işe kalkışmalısınız.

Enerjisi ile yerinde duramayan bu güzelliği sahiplenmeden önce ona zaman ayırabileceğinizden en başta emin olmalısınız.

Aksi halde fazla enerjisini atamadığından kaynaklı olarak agresif bir yapıya bürünebilir.

Bahçeli evde yaşam sürmekte olan kişiler çitler ile örgülü bir alana bıraktığında keşfetme özelliğinden kaynaklı olarak çitlere saldırdığını kolayca görebilir. Avlanma özellikli bu sevimli köpek ırkı, koku duyduğu anda tüm dikkatini o kokuya ulaşmak için vermektedir.Toprağı eşeleme anlamında büyük bir bağlılığa sahip bu özel cinsi, tüm gün bu çapalama eğitiminde bulunabilir.

Av gücü yüksek karakterli bu köpeğinizi tüm aşıları tamamlandıktan sonra açık alanda yürütmek istediğinizde temkinli olmalısınız. Bu aktivitede öncesinde ayrıca bir eğitim vermeniz gerekiyor. Tasmaeşliğinde yürümek için gerekli olan acemiliği üzerinden atmalı ve sizinle uyumlu bir yürüme aktivitesini başarıyla tamamlayabilmekledir.Uzun süren saatler ve sabırla başında durmak zorunda kalacağınız zamanlar sizleri bekliyor.

Dikkati hızlı dağılan bu köpek türünün eğitimi için en başta elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

Beagle Özellikleri

• Beagle Özellikleri oldukça fazla saymakla bitmeyecek gibi duran detayların ilkini başına buyruk oluşu çekiyor.

• Çok inatçı ve aksine çok sevimli bir karakter olarak sizlerde tercih edebilirsiniz.

• Dikkat dağınıklığına sahip zeki türler olarak eğitim aşamasında sizler bir nebze de olsa zorlayabilir. Eğitim yaşına geldiğinde özenle üzerinde durulması gerekir.

• Yalnızlıktan hoşlanmayan bu masum köpekler, insan canlısı ve arkadaş bağımlısı özelliklidir.

• Kısa sürede sıkılma eğilimine sahip bu patili dostlarımız, gezme esnasında kaçma eğiliminde bulunabilir.

• Apartman yaşamına uyum sağlaması için ileri düzeyde eğitim almalı. Daha çok bahçeli evde bakımı uygundur.

• Koku konusunda üstün özelliğe sahip olan Beagle, 2020 kokureseptörüne sahiptirler. Koku peşine düşmekten çok hoşlanırlar.

• Farklı kokuları bir anda tanıyabilme ayrıcalığına sahip köpek türleridir.

• Özgür karakterli köpekler olduğundan ötürü tasma takmaktan pek hoşlanmazlar bu sebeple yürüyüş esnasında kaçma eğilimi gösterebilirler.

• Tüy dökmezler ve koku yapmazlar. Kısa tür özellikleri ile kolay bakım ortaya çıkarırlar.

• Avcılık kabiliyetleri bakımından oldukça yetenekli olmaları Antik Roma dönemindeki tavşan avlama eğilimden ileri gelmektedir.

• Beagle Dişi köpek ağırlığı 10 kilogram civarındadır. Bu durum Beagle erkek köpeklerde ise 15 kilograma kadar ulaşabilmektedir.

• Oldukça beslenme düşkünü canlılardır. Doğru besleme gerektiren köpek türleridir. Aksi halde kısa sırada obez olma eğilimi gösterirler.

• Beagle tüy renkleri yaygın olarak; siyah, kahverengi, tarçın vebeyaz renk özelliklerinden oluşmaktadır.

• Red, sarı, turuncu ve kar beyaz renkli Beagle’larda nadirde olsa karşımıza çıkmaktadır.

• Beagle özellikleri ve bakımı anlamında emek isteyen bir duruma sahiptir. Yavruluktan yetişkinliğe değin yüksek enerjisiyle bulunduğu ortama neşe katar.

• Beagle'lar tek bir doğum sırasında 3 ila 12 arasında değişen yavru dünyaya getirebilirler.

• Göz yapısı anlamında iri gözlere sahip siyah sürmeli tipiyle şirin görünüme sahip köpek ırkıdır. Masum bakışları ile öne çıkan bu zeki evcil dostlarımız, yaşama isteği yüksek canlılardır. 

• Çok sosyal karakterli olmasından kaynaklı, tüm aile tipleriyle kolayca bağ kurabilme ayrıcalığına sahiptirler. Sevgi anlamında sahibinden yüksek beklentiye sahip bir canlı olarak tavra sahiptir.

• Beagle yaşam süreleri 12 sene ile 15 sene arasında sürmektedir. Düzenli ve sağlıklı beslenme tarzına ihtiyaç duyarlar.

• İyi sahiplenenlere uuzn süreli ev arkadaşlığı yapabilmektedir.

Beagle hastalıkları

Beagle köpek hastalıkları olarak sıklıkla rastlanmakta olan durumlar ise şu şekilde olmaktadır.

Göz katarakt sorunu, kalp hastalığı, bağ yırtığı, kalça sorunları, eklem sorunları, diyabet ve obezite gibi olumsuz rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bu sorunların ilerlemesini önlemek amacıyla düzenli aralıklarla veteriner kontrolünü aksatmamak gerekmektedir.

Bu damağına düşkün canlılar, doyduklarını anlamadıklarından buldukları tüm mamaları büyük bir iştahla tüketebilmektedir.Sonucunda ise; obezite kaçınılmaz bir durumu beraberinde getirmektedir.

Beagle Satılık

Beagle satılık ilanları çok fazla karşımıza çıkmakta olan bir durumdur. Özgür ruhlu ve ev ortamında fazla yalnız kalmaktan hoşlanmayan Beagle’ler, doğru ortama sahip kişiler için doğru bir tercihtir.

Koşuşturmacalı ve uzun yürüyüş tempolarını sevmekte olan bu evcil dostlarımız için uygun kişiler olduğunuzu düşünüyorsanız Beagle satılık ilanlarına göz atarak size en uygun can dostunuzu sahiplenebilirsiniz.

Satılık Beagle ilanları için sizlerde sevdiğiniz tüy ve renk özelliğine sahip bir tanesini tercih edebilirsiniz. Satılık Beagle almak isteyenler arasında bulunuyorsanız; evde tüy dökmeyen bu cins köpeği kolayca sahiplenebilirsiniz.

Sabırla bakmak isteyeceğiniz bu özel canlıları sizlerde yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere sahip Beagle için uygun kişiler olduğunuzu düşünüyorsanız hiç düşünmeden sizlerde Arkadaş canlısı Beagle ile bir aile oluşturabilirsiniz.

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //