Köpek CinsleriBasset Hound kategorisinde 9 ilan bulundu.

Basset Hound

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Basset Hound İlanları

Basset Hound tazı grubunun üyesidir. Çok eski zamanlarda 500 sene boyunca insanlık arasında olduğu söylenir. Bir zamanlar Fransa’da asaletin sembolü olduğunu düşünen insanlar evlerini paylaşıyordu. 18. Yy  zamanlarında daha fazla kişiye hitap etmeye başlamıştı. Neredeyse her tabakadan insan sahiplenmek istiyordu. 

Bu köpek hakkında hantal olduğunu düşünen insanlar genellikle yanlış bir düşünceye inanırlar. Ağır hareket etmeleri onların karakteristik bir özelliğidir. 

Kısa bacaklar onları her zaman toplu gösterir. Sürekli gün içerisinde bayık baktıkları için yorgun ve uykusuz görünürler.

Yüz hatlarının aşağıya doğru sarkması sebebiyle çok mutsuz ve ruhsuz göründükleri doğrudur. Fakat son derece mutlu enerjik ve sevecen hayvanlardır. Ellerinden ne kadar gelirse oyun oynamak onların enerjilerini attırır.

Bir bakıma hareket etmeyi çok sevmezler. Av köpekleri olduğu için koşmaktan koklayıp bulmayı tercih ederler. Bu sayede mükemmel bir koku alma becerisi gelişmiştir.

Avlanma konusunda Blood Houndlar’dan türedikleri düşünülür. Yalnız genetik bir mutasyon sebebiyle vücut yapıları farklıdır.

Basset Hound Özellikleri 

Basset Hound Özellikleri ve kendisi ilk olarak Fransa'da görüldükleri için anavatanları olarak kabul edilir.

Kısa bacakları, uzun kulakları, küçük bayık gözleri, parlak kısa tüyleri ve  ince kürkü ile çok naif gözükürken.

Boyları ortalama olarak en fazla 30cm olarak büyür. Kilo olarak yine aynı boy oranıyla 25kg’dır.  

Kürk ve göz renkleri genellikle birbirleri ile uyumlu olarak kahve rengidir. 

Evde hareket etmeyi sevmezler, yani sürekli yürüyüşe çıkmak gibi bir eylemleri yoktur. Bu yüzden iş hayatında çok yoğun çalışan insanlar için gayet uygundur. 

Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Bu sebeple çocuk ruhlu sahiplerinin sözlerini daha çok dinlerler. Ne yazık ki  eğitim sırasında çok uyuşuk davranırlar. Komutları iyi anlarlar fakat yapmak için enerjilerini harcamak istemezler.

 

Basset Hound Bakım ve Beslenme

Basset Bakımı konusunda endişeli olanlar mevcuttur. Hele ki ilk defa evcil hayvan sahiplenecek kişilerin!  

Öncelikle çok sakin yapıları olduğundan ev aniden dağılmayacaktır. Sakin sessiz sıcak yerlerde uyumayı çok severler Ayrıca kucakta vakit geçirmek onlar için çok eğlencelidir. Onların eğlence anlayışı diğer köpeklerden farklıdır. Zaman içerisinde her şey yerine oturacaktır.

çok yavaş hareket ettikleri için her beslenmeden sonra mutlaka egzersize teşvik edilmesi gerekir. Aksi halde kiloya bağlı problemler ortaya çıkacaktır. Sık ve az yemesi onlar için idealdir.

Tüy bakımı konusunda haftalık tarama yeterli olacaktır. Basset Hound İlanları araştırması yapılırken bakımı ve beslenmesi konusunda doğru bilgi edinmek oldukça önemlidir. 

Basset Hound Fiyatları

Basset Hound Fiyatı güncel olarak 3.000 TL ile 5.000 TL arasında oynamaktadır. Gayrette uygun fiyatlı olması sebebiyle çok kişi tercih eder.

Basset Hound Yavru

Basset Hound Yavru büyük hallerine göre daha çok şirindir. Yine büyük halleri gibi yavaş ve sakindirler.