Köpek İlanlarıShiba Köpek kategorisinde 56 ilan bulundu.

Shiba Köpek

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Shiba Köpek İlanları

Shiba İnu bilinen en uzun kökenli cins olarak bilinirler. Yaklaşık 2000 yıl öncesine dayanır. Geçmişe yönelik kökeninin en kötü olayı, 2.Dünya Savaşı'nda neredeyse nesli tükenme tehlikesinde giriyordu.  bu durum birçok kişi tarafından engellendi. 

2. Dünya Savaşı sonlarına doğru bu cins kopekleri Amerika’ya götürüp daha yaşanılabilir ortam sağlandı. Bundan sebep o bölgelerde daha çok yaşarlar.

Minyatür köpek grubuna girerler. Ve yabancı insana karşı aşırı tepkili ve saldırgan davranırlar. Yine de her ne olursa olsun insanlardan ayrı kalmak onlar için zor ve üzücü bir durumdur. 

Ayrıca her köpek gibi sahiplerine düşkünlükleri bulunur. Bu sayede kendilerine iyi itaat ederler. Güzel bir iş başardıkları da ise taktir görmek onlar için büyük önem taşır.

Shiba İnu Köpek Özellikleri

Shiba İnu Özellikleri arasında ilk dikkat çeken şey kalın ve suya dayanıklı kürküdür. Kırmızı ve siyah renkli olarak göze çarpar. 

Göz renkleri genellikle koyu tondadır. Gözlerinin parlak ve canlı görünmesi kimi inanışa göre nazarı çeker olarak yorumlansa da bir çok insan bu konu hakkında net ifadeler kullanmamıştır. Bu sadece dilden dile aktarılmış sözdür.

Bu cins köpekler çok fazla gürültü yapmadıkları için apartman yaşamına gayet uygundurlar. Özellikle de kalabalık ailelerde mutlu olurlar.

Bu köpeklerin çift kat kürkleri ile soğuğa ve  yoğun hava koşullarına dayanıklılığı vardır. Bu sayede bahçe gibi geniş bir alana kulubeside yapılabilir. 

Shiba İnu Bakım ve Beslenme

Shiba İnu Bakımı konusunda sadece dert edinilmesi gereken şey enfeksiyon riskleri ve buna bağlı gelişen sağlık sorunlarıdır. O yüzden düzenli olarak veteriner hekim kontrollerine gitmek gerekir. 

Bu cins köpekler çöp karıştırmayı ve artık yemeyi çok severler bu sebeple enfeksiyon riskleri artar. Her ne kadar mızmızlansalar da çöpleri karıştırma kabına izin vermemek gerekir.

Beslenme önerisi olarak mutlaka bilgili birisine danışmak gerekir. Özelliklerde ilk kez boy bir cinsi sahiplenmişsek. Bu cins köpekler yine günlük enerji harcama miktarlarına bağlı kalarak kaliteli beslenmeye ihtiyaçları vardır. 

Yemeklerini ve diğer özel eşyalarını paylaşmayı sevmedikleri için evdeki diğer cins hayvanlardan ayrı bir alanda beslemek daha doğru olacaktır.

Shiba İnu Köpek Fiyatları

Shiba İnu Fiyat aralığı son zamanlara göre artmış durumda!  2021 yılında sahiplendirilen en yüksek rakam 3.000 TL iken, 2022 yılında bu rakam ikiye katlanmış durumda tamı tamına 3.000 TL ile 6.000 TL arasındadır. 

Bir sene içerisinde bu kadar artmasının normal olmadığı bir gerçektir. Shiba İnu İlanları bu konu hakkında açıkça bilgi verir.

Shiba İnu Yavru

Yavru Shiba İnu fiziksel yapısı ile yetişkin olan Shiba İnu arasında çok fazla fark yoktur. Sadece renk tonlarında oynama olabilir. Genellikle bu cins köpekleri yavru iken sahiplenmek veya sahiplendirme daha avantajlıdır.

Shiba Köpek Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Etkileyici bakışları ve göz alıcı güzelliğiyle Shıba köpek ırkı hakkında merak edilenlerin cevaplarını sizler için derledik.

1

Shiba Köpek Kaç TL?

Shiba köpek ırkının fiyatları yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. 2023 yılı itibariyle Shıba köpek ırkı fiyatları 20.000 ile 35.000 TL arasında değişir.
2

Shiba Evde Beslenir mi?

Shiba ırkı köpekler ve terbiyesini kolay bir şekilde edinir ve sık havlamazlar. Eski dönemlerde av köpeği olarak yetiştirilseler de günümüzde en sevilen ev köpekleri olarak sahiplenirler.
3

Shiba Inu Çok Tüy Döker mi?

Shiba köpek ırkı her köpekte olduğu kadar tüy dökme eğilimi gösterir. Özellikle tüy dökme yoğunluğu mevsim geçişlerinde görülür ve düzenli bakımları yapılmalıdır.
4

Shiba Inu Köpek Ne Kadar Büyür?

Son derece çevik ve güzel bakışlara sahip olan Shiba köpek ırkı en fazla 40.5 cm’ye kadar uzar. Ağırlık olarak da 11.5 kg’a kadar çıkabilir. Dişi olan Shiba köpek ırkı biraz daha hafif ve kısa ölçülere sahiptir.
5

Shiba köpeği nasıl eğitilir?

Shiba köpekleri, eğitim konusunda sabır ve tutarlılık gerektiren köpeklerdir. Pozitif takviyeler, ödüllendirme ve erken sosyalizasyon, Shiba'nın iyi huylu ve iyi eğitimli bir arkadaş haline gelmesine yardımcı olabilir.
6

Shiba köpeğinin karakteristik özellikleri nelerdir?

Shiba, zeki, bağımsız, cesur ve çoğu zaman gururlu bir yapıya sahiptir. Bu köpek ırkı, temizlik konusunda titizdir ve genellikle kendi tüylerini temizler.