Köpek CinsleriGerman Pinscher kategorisinde ilan bulunamadı.

German Pinscher

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Alman Pinscher Yavru

Alman Pinscher insanlara karşı ürkütücü bir görünüme sahip olsa da oldukça sevimli bir yapıya sahiptir. Minyon bir görünüşe sahip olmasına rağmen zarif ve kaslı bir yapısı vardır. Bacakları insanlar tarafından oldukça dikkat çekmektedir. Bunun nedeni ise ön bacakları düz basarken, arka bacaklarının geriye doğru basmasıdır. Sevgi dolu bir kalbe sahiptir. Patileri oldukça küçüktür ve kedi patilerine benzemektedir. Kafa yapısı vücudu ile aynı orandadır. Çene yapıları güçlü ve kaslı yapıya sahiptir. En sevdiği şeylerden biri ise sert cisimleri kemirmektir. Patibul.com olarak sizin için hazırlamış olduğumuz bu ırk ile ilgili tüm detaylar aşağıdadır.

Alman Pinscher Özellikleri

Alman Pinscher hakkında çok sayıda merak edilen özellik bulunmaktadır. Çünkü bu ırk oldukça dikkat çekmektedir. Alman Pinscher hakkında genel özellikler aşağıda yer almaktadır.

•    4-5 kilo aralığındadır.
•    Boyları 25 ila 30 cm arasında değişmektedir.
•    Vücut yapıları oldukça dikkat çekicidir.
•    Kafa yapısı vücudu ile orantılıdır.
•    Tüy yapıları oldukça kısadır ve parlaktır.
•    Göz yapıları iri ve ovaldir.
•    Görünüşü minyatür olsa da güçlü ve kaslıdır.
•    Kulakları dik ve v şeklindedir.
•    Tüylerinin rengi ise siyah, kahverengi ve pas rengi olur.
•    Kuyrukları ise çok kısadır.

Alman Pinscher Karakteri

Alman Pinscher sahibine sevgi ile bağlıdır. Kolay kolay herkesi sevmez. İlgi ve sevgiyle büyütülmelidir. Eğer o şekilde büyütülmezse agresif olma olasılığı artmaktadır. Oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Ev ortamına oldukça uyumludur. Evini ve sahibini sahiplenir. Sahibini çok severse her sözü yerine getirecektir. Eğitimi oldukça zordur.

Eğitim esnasında dikkatli olunmalıdır. Olabildiğince özen gösterilmesi gerekir. Eğitim sırasında iplerin sizin elinizde olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde sahibini yönetmek isteyecektir. Çok fazla yüz verilmemesi gerekir. Tüm bu karakteristik özelliklerine rağmen çok neşelidir. Neşe ve haraketli bir dost arıyorsanız tam size göredir. Çok narin ve kırılgandır. Oldukça zariftir. Bahçeli alanlarda ise tam bir oyun köpeğidir. Oldukça komik ve neşelidir. Kış aylarında çok hassastır. Çabuk hastalanabilir. Bu durum karşısında dışarı çıkarılması pek önerilmez. 

Alman Pinscher Beslenmesi

Oldukça narin ve hassas bir yapıya sahiptir. Beslenme konusunda nazik ve dikkatli olunmalıdır. Asla yemek artıkları ve yağlı besinler yedirilmemelidir. Kemik türü şeylerden uzak tutulmalıdır. Bu tür besinler midesini bozmaktadır. Bu durum da sindirim sistemini etkilemektedir. Beslenme yönünden en çok önerilen besin ise Premium markalı mamalardır. Bu mamaların tercih edilme sebebi ise besin minerali açısından zengin olmasıdır.

Beslenme saatleri açısından da düzenli bir programı olması önemlidir. Saatli bir şekilde beslemeye özen gösterilmelidir. Bu onun sindirimi açısından daha iyi olacaktır.  

Alman Pinscher Bakımı

Bu konu beslenmesi kadar önemlidir. Günlük olarak egzersizleri yaptırılmalıdır. Alman Pinscher oldukça hareketli ve oyun severdir. Apartman gibi bir ortamda bakılıyorsa, günde en az 2 kez yürüyüş yaptırılmalıdır. Enerji düzeyi oldukça yüksektir. Enerjilerini herhangi bir aktivite ile atamadıkları zaman sinirli olabilirler. Bu nedenle de evdeki eşyalara zarar verme olasılığı artmaktadır. Haftada bir tüyleri mutlaka taranmalıdır. 2 haftada bir banyo yaptırılmalıdır. Kulak pisliğine ve göz çapağına günlük dikkat edilmelidir. Kulak ve göz kısmı nemli bir bez yardımı ile günlük temizlenmelidir. Tırnakları ise uzadıkça kesilmelidir. Bu durum geciktirilmemeli, aksi takdirde patilerine batacak ve bu durum canını acıtacaktır. 

Alman Pinscher Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ( S.S.S )

Alman Pinscher yapısı nedeniyle birçok kişide merak uyandırmaktadır. Bu ırk hakkında çok sayıda sorular sorulmaktadır. Bakımları, özellikleri, karakterleri v.b. şekilde sorular sıkça araştırılmaktadır. Patibul olarak, bu konuda sizlere bilgi verebilmek adına çok sorulan soruları hazırladık. İşte Alman Pinscher hakkında merak edilen tüm sorular:

Alman Pinscher Bakımı Zor Mu?

Görünüş açısından bakımı zor gibi gönünse de oldukça kolaydır. Tüy yapıları kısa oldukları için fazla tüy dökmez. Kısa tüyleri çok fazla akıma ihtiyaç duymaz. Haftada bir taranmalı ve fırçalanmalıdır. Tasmasız asla dışarı çıkarılmamalıdır. Aksi takdirde etraftaki insanları kovalama durumu ile karşılaşabilirsiniz. 

Alman Pinscher Kaç Yıl Yaşar?

Bu ırk köpekler sahiplerine oldukça eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Bu durum da sahipleri arasında oldukça büyük bir bağ oluşturmaktadır. Belli bir zaman beraber vakit geçirildiğinde akla bu soru gelmektedir. Aileden biri haline geldikleri için sıkça sorulan soru haline gelmektedir. Her canlının bir ömrü olduğu gibi bu köpekler de birer ölümlüdür. Herhangi bir yaralanma ya da hastalık olmadığı sürece 15 yıl kadar yaşayabilmektedir. 

Alman Pinscher Kökeni?

Soyları Almanya’daki Terrier ırklarından üretilmiştir. Bir zamanlar fare nüfusunu kontrol altına almak için kullanılmıştır. Bu ırk köpekler fare avcısı olarak bilinmektedir. ‘Pinscher’ kelimesi ‘Terrier’ kelimesi ile aynı anlamdadır. Oldukça zeki, cesur ve çeviktirler.