Köpek CinsleriRus Finosu kategorisinde 3 ilan bulundu.

Rus Finosu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Fino Köpek

Rus Finosu tarihin gelmiş geçmiş en ses getiren köpeğidir. Dış görünüşü ile oldukça kendinden söz ettirir. Oldukça küçük yapılı köpektir. Kariyerinin zirvesine Rusya bölgesi eşlik etmiştir. Bunula birlikte kısa zamanda tüm dünyaya adını duyurmuştur. Sevimli ve cana yakın bakışları evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşmasını sağlar. Genetik özelliklerinin yanı sıra karakteristik özellikleri de farklıdır. İlk kez sahiplenerek kişiye uygun bir köpektir. 

Irkının genel özelliklerini taşır. Neredeyse hepsini bünyesine geçirmiştir.  Bu cins köpeğin tek korkusu karanlık ve yalnız kalmaktır. Sahibini oldukça düşkündür. Uzun süre yalnız kaldığında çok çeşitli ruhsal problemler ortaya çıkabilir. 

Çocuklarla çok iyi anlaşır. Tam bir aile köpeğidir. aynı zamanda bekçilik yapma konusunda da yeteneklidir. Doğa ile iç içe olmak onu rahatlatır. Dışarıdan eve gelmek istemez. Yürüyüş yapmak onu en çok neşelendiren aktivitedir. 

Tehlike anında karşı saldırıya geçerler. Saldıramayacağı büyüklükte bir canlı karşılarında olursa havlayarak korkutmaya çalışır. Aynı zamanda bu havlama sahibine imdat çağrısıdır.  Eski zamanlarda koruma görevinde yer almıştır.  Tehlike anını önceden sezebilme yetisine sahiptir. Bu sebeple birçok kötü  durumu ortadan kaldırır.

Bu cins köpeğin diğer özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

● Av köpeği olduğu için normalden daha fazla havlar. 

● Apartman hayatına uygundur. 

● Egzersiz ihtiyacı orta derecededir.

● Kendinden küçük evcil hayvanlarla oynamayı sever. 

● Parlak nesnelere ilgisi vardır. 

● Uygun eğitim ile kedilerle iyi anlaşabilir.

● Eğitim sırasında kendi bildiğini okuyabilir.

● Kendini naza çekmede çok başarılıdır.

En sevilen özelliği zor durumlara karşı dirayetli davranmasıdır. Güçlü ve pes etmeyen yani oldukça dikkat çeker. 

Rus Finosu Özellikleri 

Rus Finosu Özellikleri arasında en çok sevileni kürk renkleridir. Kürkünün tonları ve desenleri oldukça güzel durur. Bir çok kişinin hemfikri göz alıcı olduğu yönündedir. 

Kocaman zeytin gözleri genellikle koyu renklidir. Kürk rengi genellikle beyaz üzerine kızıl tonlardır.  Tüy dökme sıklığı normal şekildedir. Fakat strese bağlı tüy dökülme sorunu artabilir. 

Ortalama boyu 20 santim ila 28 santim arasında seyreder. Kilo olarak en fazla 5 kilogram alır. Bu sınırı aşan her köpek obez olma ihtimaline doğru hızla yaklaşır. 

Dışarıda yaşamaya uygun değildir. Ev hayatına daha iyi uyum sağlar. Yavru iken çok fazla havlar. Bu havlamalar genellikle inilti şeklindedir. 

Kolay kolay bir şeyden etkilenmez. En rahatsız olduğu şey kendi alanına izinsiz girilmesidir. Ayrıca yatağında başka hayvanın yattığını gördüğünde kıskanıp kızabilir. Uzun süreli küs kalmaz. Fakat küs olduğu zamanlarda çileden çıkartabilir. 

Rus Finosu Bakım Ve Beslenme 

Rus Finosu bakımı oldukça kolaydır. Tüy bakımı için yapılması gereken haftalık bir iki kez taramadır. Tüylerinin kesilmesine ihtiyacı yoktur. Ona uygun fırça ile fırçalanması çok önemlidir. 

Cildinin tahriş olması durumunda bakım ürünlerini gözden geçirmek son derece önemlidir. Banyo ürünleri icin kimyasal maddelerden uzak ürünleri seçmek daha doğru olur. Böylece tahriş sonunda ortadan kalkar. 

● Beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken ilk şey porsiyon miktarıdır.

● Günlük az iki öğün ona yeterli gelir. 

● Bazı dönemler porsiyon sayısı üçe çıkabilir.

●  Diş eti problemlerini ortadan kaldırmak için ağız oyuncakları almak gerekebilir. 

Birbirine benzer türde oyuncakların alınması zaman içinde köpeğin ilgisini kesebilir. Oyuncaklarını teker teker değiştirerek vermek ilgisini hep canlı tutar. Ayrıca oyun zamanından sonra tüm oyuncakların toplanması eğitim sürecinde  olumlu sonuç doğurur.  

Köpeğin uzun ve sağlıklı yaşaması için her kullanılan ürünün kaliteli olması gerekir. Bünyesine zarar vermeyen içeriğe sahip tüm uygun ürünler kullanılabilir. Aynı zamanda taşıma çantası ve çiğneme ürünleri gibi eşyaların boyutlarına uygun olması son derece önemlidir. 

Rus Finosu Fiyatları 

Rus Finosu fiyat bilgisine Rus Finosu İlanları ile kolayca ulaşmak mümkündür. En güncel fiyat bilgisi bu ilanlarda görüntülenir.   

Rus Finosu fiyat ortalaması 5.000 TL gibi makul rakamla başlar. Genel durumuna göre 10.000 TL gibi yüksek rakamlara ulaşabilir.  

Sahiplenme öncesi kalıtsal hastalığına ve şecereli olup olmadığına bakmak son derece önemlidir. 

Rus Finosu Yavru 

Rus Finosu yavru halleriyle oldukça hassastır. Sahibinden ilgi görememek onu oldukça yıpratır. Aç oldukları zaman genelde asabi tavırlar sergiler. Minik yumurcak olmayı her zaman başarır.  Ayrıca yüksek sesten hoşlanmaz.