Köpek CinsleriPomeranian Boo kategorisinde 3684 ilan bulundu.

Pomeranian Boo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo Yavru

Çoğu zaman oyuncak bir köpeğe benzetilen Pomeranian Boo; kuşkusuz günümüzün en sevimli köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Küçük adımlarla yürüyüşü, masum masum bakan gözleri onu sevimli kılmak için yetmektedir. Ayrıca yaramaz çocuklar gibi oradan oraya zıplayıp oyun oynaması da sevimliliğine sevimlilik katmaktadır. Pomeranian’ı canlı görmüş her insan, her zaman bu minik canlılara sahip olmak istemiştir. Sizler için hazırladığımız Pomeranian Boo rehberi; bu canlıyla ilgili tüm detayları içermektedir.

Pomeranian Boo Özellikleri 

Pomeranian Boo’nun en dikkat çeken özelliği diye bir şey demek mümkün değildir. Çünkü bu ırkın tüm detayları dikkat çekmektedir. Genel özellikleri aşağıdadır.

•    Vücut görüntüsü yapısal olarak kareye benzemektedir.
•    Vücut oranı 1:1’dir.
•    Yetişkinler için ortalama yükseklik 18 ila 22 cm arasında değişim göstermektedir. Bu boyut 2-3 cm artıp, azalabilir.
•    Kafa yapıları vücutlarıyla muhteşem bir denge içerisindedir.
•    Gözleri oldukça koyu ve parlaktır.
•    Kulakları küçüktür ve daima dik durur.
•    Çift katmanlı kürke sahiptirler. 
•    Omuz çıkığı, açık fontanel gibi kronik rahatsızlıkları vardır. Fakat bu rahatsızlıkların görülme olasılığı oldukça düşüktür. 

Boo Köpek 

Boo diğer süs köpeği cinsleri arasında en sadık cinstir. Zaten sevecen olan bu köpek, sahibine karşı beslediği yoğun sevgiyle muhteşem bir bağ oluşturmaktadır. Herkesle oldukça iyi anlaşabilen, diğer hayvanlara karşı uzak tavır sergilemeyen Pomeranian Boo; çocukları çok sevmektedir. Fakat çocuklarla oynatırken çok dikkat edilmesi gerekir. Çünkü çocuklar bu canlıyı çoğu zaman oyuncak sanıp, olumsuz hareketlerde bulunabilirler.

Pomeranian cinsi köpeklerin bu sevecenliğinin altında yoğun bir sinir de yatmaktadır. Öyle ki; tehdit edildiklerinde ya da herhangi bir şeyi tehdit algıladıklarında hemen savunmacı bir yapıya bürünürler ve hırlamaya başlarlar. Oldukça küçük olan boyutlara rağmen son derece cesur ve korkusuz olan bu cins kendinden emindir. Genel olarak saldırı eğilimi yoktur. Sadece sinirlenir.

Pomeranian Boo Beslenmesi 

Pomeranian Boo, bünyesi sebebiyle oldukça hassas bir ırktır. Bu sebepten dolayı beslenmesine son derece dikkat edilmesi gerekir. Et, kemik tarzı tüm gıdalardan uzak tutulmalıdır. Yemesi gereken tek şey Premium markalı mamalardır. Aksi takdirde, birçok sindirim sistemi rahatsızlığıyla karşı karşıya kalabilir. Ev yemeği, süt vs. ek hiçbir gıda vermeniz önerilmez. Eğer çok zor durumda kalınırsa; tamamen pişmiş et çok küçük parçalar haline getirilerek verilebilir. (Etin yağsız olması önemlidir. Yağ bulunuyorsa verilmemelidir) Fakat bu bile, ishal tarzı sorunlar meydana getirebileceği için zararlıdır.

Pomeranian Boo Yavru Bakımı

Pomeranian Boo yavrul’lar oldukça hareketli hayvanlardır. Bu sebepten dolayı egzersiz ihtiyaçları vardır. Günde birkaç kez dışarı çıkarılmalı ve oyunlar oynanmalıdır. Dışarı çıkarıldığında kesinlikle gözünüzü üzerinden ayırmamalısınız. Boyutları sebebiyle yolda bulunan bozukluklara düşebilirler. 

Temizlik konusunda ise tüyleri oldukça yüksek öneme sahiptir. Parlak ve bakımlı tüylere sahip olabilmesi için sık bir şekilde fırçalanmalıdır (Haftada 2-3 kez). Çok sık bir şekilde banyo yaptırılması önerilmez. Haftada 1 kez yeterli olacaktır. 

Enfeksiyon meydana getirebileceği için kulak kirinin günde en az 2-3 kez kontrol edilmesi gerekir. Herhangi bir kir varsa; kulağa zarar vermeden alınmalıdır. Bu noktada kulak çöpü kullanılması önerilmez. Çünkü kulak çöpüyle kir, kulağın içerisine yerleşebilir. Pomeranian Boo’lar oldukça aktif ve hareketli köpekler olduğu için tırnakları da önemlidir. Uzun tırnaklar, yürüme ve koşma esnasında acı yaşatabilir. Bunun için düzenli aralıklarla kesilmelidir. Dişleri de düzenli bir şekilde günlük olarak fırçalanmalıdır. 

Pomeranian Boo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Bu güzel mi güzel ırk ile ilgili günümüzde birçok soru sorulmaktadır. Fiyatları, yavruları, bakım zorluğu, anlamı bu noktada en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Patibul olarak, en sık sorulan soruların cevabını sizler için hazırladık. İşte Pomeranian Boo ve hakkında sıkça sorulan sorular:

 

Pomeranian Yavru Kaç Para?

Pomeranian yavru fiyatları 10.000 TL ila 30.000 TL aralığındadır. Yine yukarıda belirttiğimiz kriterler yavru için de geçerlidir. Fiyatın 6.000 TL’den başlamaması ise; o fiyatın yetişkinlere yönelik olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün tam anlamıyla sağlıklı bir Pomeranian Yavrusu için en az 25.000 TL’nin gözden çıkarılması gerekir. Tarafımıza iletilen sorularda “Pomeranian Yavru Kaç Para?” Sorusunun oldukça sık bir şekilde gönderilmesi, bu noktada açıklama yapma gereksinimi doğurmuştur. 2023 yılında ise ortalama olarak 15.000 lira ile 33.000 lira arasında fiyatı vardır .

Ücretsiz Pomeranian Bulabilir miyim?

Ücretsiz Pomeranian bulabilir miyim? Ücretsiz Pomeranian sahiplenme ve sahiplendirme ilanları PatiBul'da az da olsa görülmektedir. Pomeranian genel olarak ücretli sahiplendirme ilanları listesinde yer aldığından, ücretsiz Pomeranian sahiplendirme ihtimali biraz düşüktür. Ancak PatiBul'da ücretsiz Pomeranian sahiplendirme daha önceki ilanlarımızda karşılaştığımız bir durumdur. Buna istinaden PatiBul'daki ilanları düzenli olarak takip etmenizi öneririz. 

Boo Köpek Bakımı Zor mu?

Her ne kadar oldukça zor bir köpekmiş gibi dursa da; bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Bilindiği üzere ülkemizde Pomeranian ile ilgili bilinen isimler oldukça fazladır. Pomerian, Pomeranian Boo, Pomerian Boo, Boo gibi isimlere sahiptir. Bu köpek cinsi eğitimleri doğru verildiği takdirde, oldukça akıllı ve kolay bir köpek olacaktır. Bakımında tüylere önem verilmesi gerektiği için, belirli bir noktadan sonra bu zor gelebilir. Fakat her gün saçımızı saatlerce taradığımızı düşünürsek, can dostumuz için bunu yapmak pek de zor olmasa gerek. 

Pomeranian Boo Ne Demek? 

Pomeranian Boo, “Pomeranyalı” demektir. İsmini Orta Avrupa’da yer alan tarihi Pomeranya Bölgesi’nden almıştır. Bu sebepten dolayı yukarıda verdiğimiz isimlerin yanında aynı zamanda Pomeranyalı lakabıyla da özellikle yurt dışında sık bir şekilde bilinmektedir.

Pomeranian Boo kaç yıl yaşar ?

Maltese Terrier ve Toy Poodle gibi oldukça popüler süs köpeklerinden biri olan Pomeranian Boo dostlarımız, bakım, beslenme ve eğitim süreçlerinde yavruluktan itibaren hassas davrandığımızda ortalama 12 - 16 yıl hayatımızın neşe kaynağı olmaya devam edebilir.

Pomeranian Boo nasıl bir köpektir ?

Adını Almanya’nın Pomeranya bölgesinden alan ve kucak köpeği olarak ün yapan Pomeranian Boo; uzun ve kabarık tüylerinin yanı sıra yaramaz bakışları ve minik patilerinin verdiği sevimlilik ve sadakati ile hayatımıza renk katan bir köpek ırkıdır.

Orijinal Pomeranian Boo nasıl anlaşılır ?

Özellikle süs köpeklerinde safkanlık durumunu anlamak her zaman kolay olmaz ve bu özellikle yavruluk döneminde neredeyse mümkün değildir. Orijinal Pomeranian Boo dostlarımızın mutlaka ırk tescillerini ve anne ve babasını gösteren şecereleri vardır. Yani Pomeranian Boo satın alırken orijinalliğinden emin olmak istiyorsanız şecere talep etmeniz gerekir.

Evcilmarketim
Footer
Patibultr