Köpek Cinsleriİngiliz Staffordshire kategorisinde 11 ilan bulundu.

İngiliz Staffordshire

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

İngiliz Staff İlanları

İngiliz Staff cinsi evcil hayvanlar, son derece uyumludurlar. Sahiplerine karşı ılımlı ve olumlu olmaları onların sevimli sevecen olduğunu gösterir.

Orta boylu bu safkan köpek İlk başlarda dönüştürülmek üzere yetiştirildi fakat bu durum ülkelerde yasaklanınca iyi huylu tüm yapısı ortaya çıktı. günümüzde kaslı yapısı ile kimilerini korkutsa da aslında tehlike olmadığında çok uysal yapılı hayvanlardır.

Pitbull cinsi köpeklerle karıştırılır. Pitbulllar bir toplu ırkı ifade edilmek için kullanılan kelimedir bir köpek cinsi değildir.

heybetli yapısı ile sanılanın aksine çocuklara karşı çok ılımlı olurlar. Ne kadar fazla tehlike alarmları çalsa da onun için, asla çocuklara karşı sert tepki göstermezler. Onları korkutmazlar! Bu yüzden aile yapısına uygun köpek kategorisine girerler.

İngiliz Staff Özellikleri

İngiliz Staff Özellikleri hakkında ilk göze çarpan detay, fiziksel özellikleridir. iri kemikli kaslı kalın deri tabakalı İngiliz Staff kaba görünümü ile koruyucu gözükür. Yani küçük bebeklerinizi onlara emanet edebilirsiniz !

Kürk renkleri açık kahve, siyah, beyaz tonlarındadır. Kürk yapısı tek renklidir. Sadece boyun altlarında bir geçiş olur. Tüy yapısı ince yapılıdır. Ve kuyrukları yoktur. 

Bu cins köpeğin kulakları ve kuyrukları kesilir. kimilerine göre doğru kimilerine göre yanlıştır. Kesilmesinin sebebi kavga esnasında darbe almamasıdır. aynı zamanda çok iyi koşacağına inanılır. Bu kulak ve kuyruk kesme davası daha uzun zamandır gündemde olacağı tahmin ediliyor.

İngiliz Staff ortalama boyu 33cm ile 42cm arasında değişiyor. Kilo olarak genellikle kas yoğunluğuna bağlı 12kg ile 17kg arasında değişiyor. 

Kaliteli yaşam ile ömürleri 12-14 senedir.

İngiliz Staff Bakım ve Beslenme

İngiliz Staff Bakımı çok kolaydır. tüylerinin kısa olması ve çok dökülmemesi ile  haftalık bir kez fırçalamak yeterli olur. yalnız tüylerinin parlak olması güzel gözükmesi için temiz tutmak son derece önemlidir. 

Bu cins köpekler kulaklarından çok fazla darbe alabilirler. bu konu veteriner hekim ile görüşülmeli, uygun bir antiseptik solüsyon ile yara tedavi edilmelidir. Diğer hususta Evde Tek başına kulak kesme operasyonu yapılmamalıdır. Her aklı başında insanın bunu düşünebileceği için bu konuyu çok uzatmaya gerek yoktur.

Bu cins köpekler için haftalık dış fırçalanması doğru olur. Hele ki ev yemeklerinden de tadıyorsa. Beslenme konusunda çok iştahlıdırlar. Ev yemeklerine karşı sınır koymak doğru bir seçimdir.

İngiliz Staff Fiyatları

İngiliz Staff Fiyat olarak ortalama bir değer verilmemektedir. Çünkü Türkiye de yasaklandığı için İngiliz Staff İlanları ortadan kaldırılmıştır. Bu durumun ihlali karşısında belli bir bedel ödenecektir.

Son derece uysal İngiliz Staff neden Türkiye de yasaklanmıştır oda tartışma konusudur.

İngiliz Staff Yavru

Yavru İngiliz Staff gerek bakımı gerek hareketli yapısı ile çok fazla bir problem teşkil etmez. Sahiplerine kendilerini her türlü sevdirmeyi başarır.