Köpek CinsleriNapoliten Mastiff kategorisinde 2 ilan bulundu.

Napoliten Mastiff

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Napoliten Mastifi

Napoliten Mastifi ırkı köpekler imparatorluk tarihine dayanan eski soylarıyla sert, büyük ve iri kemikli savaş köpekleridir. Büyük ırklardan bullgod köpeklere kadar birçok köpeğin atası sayılır. Bir dünya mirası olan köpek ırkı hiçbir ülkeye mal edilemezler.

Güçlü ve iri bir görünümü olan Napoliten Mastiffi ırkı görünümünün ardında son derece yumuşak bir huy taşır. Koruma içgüdüleri çok gelişen ırk sıkıcı eğitimlerden pek hoşlanmazlar.

İyi bir aile köpeği olması erken yaşta alacağı eğitimlere bağlıdır. Uygun yaşam alanları bahçe olsa da egzersiz ihtiyaçları karşılanması halinde evde de uyumlu bir şekilde yaşayabilir.

Ev hayvanları ve diğer köpeklerle iyi anlaşabilmesi aldığı eğitim ve sosyalleştirilmesiyle alakalıdır. Kırışık derisi en belirgin özelliklerindendir.

Napoliten Mastifi Özellikleri

Napoliten Mastiffi ırkı iri kemikli, devasa boylarda, kırmızı gözaltlarıyla kendine has özellikleri olan bir köpek türüdür. Ortalama boyları 60-78 cm arası değişirken ağırlıkları 49-69 kg arasındadır. Tüm mastifi ırklarında görülen kırışık deri bu ırk içinde geçerlidir. 

Göz rengi kürküyle uyumlu halde olup kehribar ve kahverengi tonlarındadır. Kuyruğu kalın olup uca doğru incelir. Derisi kalın ve oldukça sarkıktır. En çok görülen kürk renkleri gri, siyah ve tonlarıdır. Tüylerin yapısı ise yoğun, kısa ve serttir. Fiziksel özellikleri yanı sıra Napoliten Mastiffi özellikleriarasında yer alan kişilikleri ise;

● Çok zeki ama bir o kadar inatçı bir yapıdadır.

● Sıkıcı ve tekrarlayan eğitimlerden hoşlanmaz.

● Genel itibariyle sessiz ve ciddi ola ırk bazen aşırı havlayarak problem yaratmayı sever.

● Sahibinin sesine karşı oldukça duyarlıdır.

● Yabancılara karı şüpheli yaklaşırlar.

● Üretimi zor olan ırk sıcakları sevmez ve güneş çarpma riskleri bulunur.

● Yemek yerken dağınık ve ziyankâr tavırlar sergiler.

● Asil, akıllı ve kendi gücünün farkında olan öz güvenli bir ırktır.

Tüm kişilik ve fiziksel özellikleri incelendiğinde Napoliten Mastiffi ırkı herkesin beslemesin uygun bir ırk değildir kanısı ortaya çıkar. Koruma içgüdüleri çok yüksek olan ırkın mutlak suretle yavru oldukları dönemde eğitim süreçlerinin tamamlanması önemlidir.

Napoliten Mastifi Bakımı ve Beslenmesi

Köpek ırkları sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamalarını bakım ve beslenme düzenlerine borçludurlar. Napoliten Mastiffi bakımı zor olmamakla birlikte köpeğinizin sağlığı bakımından önem taşıyan bir süreçtir. Derisinin kırışık ve sarkık olmasından kaynaklı temizleme sırasında bu bölgelerin iyi temizlenmesi önemlidir.

Tüyleri kısa ve sert olmasından haftalık ya da günlük uygun olunan zamanlarda fırçalama yapılabilir düzenli fırçalama sayesinde ölü tüyler dökülerek deri nefes alacaktır. Patilerin sağlıklı olması ve takılarak can yakmaması için mutlaka tırnakların uzamasına bağlı kesilmesi gereklidir. Bakım ve tırnak kesimlerinde köpek kuaförü ya da veterinerlerden profesyonel destek alınabilir.

Napoliten Mastiffi köpeklerin ağızlarında bakteri ve enfeksiyon oluşma riskleri bulunur. Bu riskin giderilmesi için dişlerin düzenli bir şekilde fırçalanması ve ağız içi hijyenin sağlanması gereklidir. Mikrop ve parazitlere karşı düzenli olarak aşı uygulamaları yaptırılmalıdır.

Tüm köpeklerde olduğu gibi Napoliten Mastiffi ırkı beslenmesinde kaliteli ve sağlıklı içeriklerden oluşan mamalar yer almalıdır. Yemek artıkları sindirim sistemine zarar verebilirken özellikle yüksek yağ içeren gıdalar ve pişmiş kemiklerden uzak durulmalıdır. Ödül mamaları ve kuru mamalar eğitimler sırasında verilmesi önerilir ama ölçüsünde verilmelidir. Aksi halde obeziteye yakalanma riskleri oluşabilir.

Napoliten Mastifi Fiyatları

Napoliten Mastiffi üretimi zor olmasından bakımı ve beslenmesi maliyetli bir ırktır. Genel olarak bu nedenle eğitimli ve yüksek gelirli ailelerin sahiplendiği bir köpek türü olarak bilinir. Napoliten Mastifi fiyatları 3000-4000 TL arasında farklılık gösterir. Bu değişkenlerin oluşmasında en büyük etkenler yaşı, cinsiyeti, eğitimidir.

İyi bir eğitim almış, yetişkin ve sağlıklı olan bir Napoliten Mastiffi fiyatları ise 10.000 TL civarındadır. Satış ve sahiplendirilme aşamasında Napoliten Mastiffi ilanlarıincelenerek tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınmalı ve yetişkin mi yavru mu olduğu öğrenilmelidir.

Napoliten Mastifi Yavru

Napoliten Mastifi ırkı yavru oldukları dönemde eğitim almaları gereken bir ırktır. Savaş köpeği ve yabancılara karşı tavırlarının şüpheli olmasından mutlaka Napoliten Mastifi yavru döneminden itibaren iyi bir eğitimle iyi huylar edinmelidir. Bu sayede çocuklarla, diğer hayvan ve insanlar iyi anlaşan, sevecen bir ırk olabilir.

Özel yaşam alanı oluşturularak, beslenmesine ve bakımına dikkat edilerek uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler.