Köpek CinsleriAmerikan Eskimo kategorisinde 2 ilan bulundu.

Amerikan Eskimo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Amerikan Eskimo Köpeği

Amerikan Eskimo Köpeği dünya tarafından çok sevilen ve popüler olan kusursuz beyaz tüylere sahip bir ırktır. Mutlu ve enerjik bir yapıları bulunur. Koşmayı, oynamayı ve problemleri çözmeyi çok seven bir yapısı vardır. Soğuk iklimlerde yaşayan aileler için ideal bir arkadaş olup karda oymayı çok severler.

Başarılı bir bekçi köpeği olma özelliği bulunan Amerikan Eskimo köpeği çocuklarla çok iyi anlaşır. Sabırlı bir yapısı ve her daim yabancılara kuşkulu yaklaşan karakteri bulunur. Enerjik yapıya sahip olan ırk ilgi görmediği zaman agresif tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle düzenli bir şekilde ilgi ve alaka isteyen bir tür olduğu bilinmelidir.

Yeni şeyler öğrenmeye açık olmasından dolayı eğitim süreçleri başarılı ve kolay geçer. Yalnız kalmaktan hoşlanmayarak ayrılık kaygısına kapılabilirler. Ortalama ömürleri 12-15 yıl kadar olan ırk düzenli bakımları ve sağlık kontrolleri yapılarak kaliteli beslendiğinde sağlıklı bir yaşam sürebilirler.

Amerikan Eskimo Özellikleri

Başka hayvanlar ve petlerle oldukça iyi geçinen Amerikan Eskimo çocuklarla iyi anlaşmaktadır. Havlama özellikleri olmasına rağmen saldırma davranışları bulunmaz. Diğer Amerikan Eskimo Köpeği özellikleri ise;

● Apartman yaşamında beslemeye uygun bir ırktır.

● Kar beyaz tüylerinden dolayı en belirgin şekilde diğer ırklardan ayrılır.

● Kürk rengi dışında ayak tırnakları beyaz olup keskin kirpikleri de beyazdır.

● Kürk rengi olarak kabul edilen beyaz ya da krem tonlarıdır.

● Minyatür, standart ve oyuncak boy olarak görülmektedir. 10-20-30 kg olarak ağırlıkları belirlenmiştir.

● Zekâsıyla hızlı bir şekilde komutları öğrenir ve sahibini mutlu etmeyi çok sever.

● Sert eğitimler uygun olmayıp yavru oldukları dönemde eğitim almaları önerilir.

● Olgunlaşması zaman alırken 1-2 yılsonunda yetişkinlik aşamasına geçer.

● Sevgi ve ilgi görmek isterler. Aksi halde inatçı ve agresif tavırlarla karşılaşılması mümkündür.

Amerikan Eskimo Bakımı ve Beslenmesi

Amerikan Eskimo köpek ırkı uzun ve beyaz tüylere sahiptir. Bu nedenle düzenli bir şekilde bakım ihtiyaçları bulunur. Yılda bir kere banyo yaptırılması yeterli olup Amerikan Eskimo köpekleri diğer köpek ırklarında olduğu gibi yılda iki kere tüy dökerler. Normal zamanlarda gün aşırı fırçalama yapılması gerekli iken tüy dökme zamanlarında her gün fırçalama yapılmalıdır. Bu sayede hem tüy dökülmesi minimuma indirilir hem de ölü tüyler kolaylıkla giderilmiş olur.

Parlak olan tüyleri yağ ve kire oldukça dayanıklıdır. Hassas bir cilt yapısına sahip olmasından dolayı yaz aylarında direk güneş ışınlarına maruz kalmamaları önemlidir. Kulaklarının enfeksiyon ve bakterilere karşı haftada bir kere nemli bir bezle silinmesi gereklidir. Ağız içi hijyen sağlanması için de mutlaka dişler düzenli bir şekilde fırçalanmalıdır. Amerikan Eskimo köpeği bakımı düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde hem sahipleri hem de köpekler açısından avantaj sağlanır.

Amerikan Eskimo köpekleri farklı 3 boyutta yer alır. Kilosuna ve boyutlarına göre özel mamaların tercih edilmesi önemli iken hangi grupta yer almasına bakılarak beslenme planı oluşturulmalıdır. Amerikan Eskimo köpekleri diğer ırklarda da olduğu gibi vitamin, mineral ve protein bakımından zengin olan mamalarla beslenmelidir.

Amerikan Eskimo Fiyatları

Amerikan Eskimo köpekleri 3 farklı boyutta bulunan bir ırktır. Amerikan Eskimo köpeği fiyatları da bu nedenle yavru cinsine, eğitimine, sağlık durumuna ve yaşına göre farklılık gösterecektir. Satılan yere ve kişinin beklentisine göre değişen fiyat ortalama 2000-5000 TL arasındadır.

Spitz ırkından sayılan Amerikan Eskimo ilanları içeriklerine bakılarak tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınmalıdır. Ev yaşamına uyum sağlayabilen ırk için bahçeli bir alan daha fayda sağlarken ilgili, bakımlarını tam yapabilen ve eğitici bir sahiplenilme olacak mı karar verilmelidir. Satın alınması yerine merkezlerden ya da barınaklardan sahiplenilme de ekonomik yönden avantaj sağlayan bir uygulama olur.

Amerikan Eskimo Yavru

Yavru Amerikan Eskimo köpeği için geç olgunlaşan bir ırk denebilir. Doğumdan sonraki 1-2 yıl yavru köpeği andıran bir görünümü bulunur. Bu köpek ırkının mutlaka yavru oldukları dönemde eğitim almaları önemlidir. Eğitimleri iyi geçen köpeklerin sosyalleşmesi daha hızlı olup diğer ırklar ve insanlarla iyi iletişimler kurabilirler.

Yavru sahiplenilmesi yapıldığında yetişkinlere göre farklı fiyatlandırmalar olacağından öncelikle cinsi sonrasında ise yaşı sorularak bilgi alınmalıdır. Cinsin yavrularının oldukça sevimli ve öğrenmeye açık bir yapıları bulunur.