Köpek İlanlarıGolden Retriever kategorisinde 516 ilan bulundu.

Golden Retriever

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Golden Yavru

Kuşkusuz Türkiye’de en sevilen köpek ırkı Golden Retriever’dır. İnsanlar arasında çok iyi bir şekilde bağlantı kurabilir. Bu özelliği de; onu insanlara çok yakın bir canlı yapmasını sağlamaktadır. Sadece yürürken dahi etrafına enerji saçabilen bu ırkla ilgili detaylar Patibul.com olarak hazırladığımız makalemizde yer alıyor. Eğer siz de Golden’ların bu arkadaş canlısı hallerinin yanı sıra diğer özelliklerini merak ediyorsanız, yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Golden Retriever ve hakkındaki tüm detaylar:

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever’ın fiziksel özellikleri, tamamen kusursuz yapıdadır. Tüyleri, vücut uzunlukları ve kafa yapılarında hiçbir sorun yoktur. 
•    Vücutlarının uzunluk değeri, yükseklik değerinden uzundur.
•    Boyun ve kafa yapısı oldukça güçlüdür. Aynı zamanda geniştir.
•    Yetişkin erkek Golden Retriever ortalama olarak 56 – 61 cm arası yüksekliğe sahiptir. Dişilerde bu ölçü 51 – 56 cm arasındadır.
•    Yetişkin erkek Golden Retriever’ın ağırlığı 30 – 35 kg’ken, dişinin 25 -30 kg’dır.
•    Tüy yapıları oldukça kalitelidir. Düz ya da dalgalı olabilir.
•    Kürklerinin alt tabakası yoğundur ve suya dayanıklıdır.
•    Renk dağılımı ise oldukça geniş yelpazede değerlendirilir. Altın ve krem renklerinin en açığından en koyusuna tüm tonları görülebilir.
•    Burun üstten bakıldığında dümdüz bir yapıya sahiptir.
•    Kuyruğu kalındır ve kaslı bir yapıya sahiptir. 

Golden Retriever Beslenmesi

Golden Retriever cinsi köpekler, sahibinden hiçbir zarar geleceğini düşünmez. Bu yüzden sahibi ne verse yiyebilir. Çünkü kemiğin ve yemek artıklarının sindirim sistemine zarar vereceği bilinci yoktur. Hal böyleyken, sizin kemik ya da türevi herhangi bir şey vermeniz ona çok büyük zarar vermeniz anlamına gelmektedir. 

Golden Retriever sindirim sistemi oldukça hassas olan bir hayvandır. Sadece kendine özel mamalar tüketmediği takdirde, her geçen gün bu zararın etkilerini çekecektir. Bu yüzden beslenmesine diğer ırklara göre 2 kat dikkat edilmesi gerekir. Premium mama tercihinde bulunmak; zengin besin içeriği sağlayacaktır. Bu zengin besin içeriği ise, köpeğin günlük vitamin ve mineral ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılayacaktır. Böylelikle sağlık açısından oldukça sağlıklı bir Golden’a sahip olacaksınızdır. Bu konuda markası belirsiz, besin içeriği belirsiz mamalardan uzak durmalı, sadece Premium markalı mamalar tercih etmelisiniz.

Golden Retriever Fiyatları 2024

Golden köpek fiyatları 2024 yılı ortalama olarak 4.000 TL ila 8.000 TL arasında değişmektedir. Safkan olup olmaması buradaki en büyük kriterdir. Bunun sonrasında şecere belgesine sahip olup olmaması gelir. Aşağıda yer alan kriterler de fiyatı etkileyen diğer durumlardır:
•    Vücut yapısı
•    Sağlığı
•    Rengi
•    Ebeveynlerinin ırkın özelliklerini taşıyıp taşımaması

Golden Retriever Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Golden Retriever hakkında merak edilen genel sorular aşağıda yer alır. Oldukça hareketli ve sevimli olan bu ırkın sahiplenme öncesinde bilinmesi gereken bilgiler başlık olarak yer alır.

1

Golden Retriever'ların Günlük Bakım İhtiyaçları Nelerdir?

Çok enerjik ve hareketli köpekler olduğundan günlük egzersizlerini yapmaları oldukça önemlidir. Düzenli olarak kaliteli mamalarla günde 2 öğün şeklinde beslemek ve gerektiğinde ödül mamaları ile bu süreci desteklemek gerekir. Tüylerinin haftada 2 ya da 3 kez taranması gerekir. Aynı şekilde kulak diş ve pati temizliğinin de yapılması son derece gereklidir.
2

Golden Retriever Köpeklerinin Tipik Karakter Özellikleri Nelerdir?

Sahibine karşı bağlı ve oldukça zeki varlıklardır. Duygusal olarak sahibine karşı hissetmiş olduğu bağ zaman zaman aşırıya kaçabilir. Özellikle yavru olduğu dönemlerde oldukça hassastırlar. Ayrıca dost canlısı uysal ve enerjik yapılı köpeklerdir.
3

Golden Retriever Sağlık Sorunlarına Karşı Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Golden Retriever yaygın olarak dirsek veya kalça displazisi geliştirir. Ayrıca diğer çeşitli eklem rahatsızlıklarını da görmesi söz konusudur. Yaş ilerledikçe bu rahatsızlığın gelişme ihtimali daha fazladır. Bu nedenle yıllık düzenli veteriner kontrolünde olması gerekir.
4

Golden Retriever Eğitimi İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Oldukça zeki ve zor komutları alabilen bir köpek olduğu için dikkatini çeken oyuncak yada daha farklı bir obje ile eğitim desteklenebilir. Evdeki kuralları özellikle oyun esnasında öğretilmesi daha uygun olur. Eğitim sürecinde sabırlı ve anlayışlı olmak köpeğin psikolojik olarak daha rahat hissetmesine yardımcı olur
5

Golden Retriever İçin İdeal Yaşam Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Orta büyüklükte bir köpek olduğu için ister evde isterse bahçedeki kulübede yaşayabilir. Yaşam alanında onun temel ihtiyaçlarını giderecek su mama gibi gereksinimlerin bulunması gerekir.
6

Golden Retriever Sahiplenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Çocuklara karşı çok düşkün olan bu köpek uzun süre yalnız kalabilen bir köpek değildir. Hemen duygusal olarak kendini boşlukta hissedebilir. Sahibinden uzun süre ayrı kaldığı zaman kendini kötü hissettiğinden bu bilinçle yoğun iş temposuna sahip kişilerin daha farklı ırklara yönelmesi tavsiye edilir.