Köpek CinsleriGolden Retriever kategorisinde 301 ilan bulundu.

Golden Retriever

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Golden Yavru

Kuşkusuz Türkiye’de en sevilen köpek ırkı Golden Retriever’dır. İnsanlar arasında çok iyi bir şekilde bağlantı kurabilir. Bu özelliği de; onu insanlara çok yakın bir canlı yapmasını sağlamaktadır. Sadece yürürken dahi etrafına enerji saçabilen bu ırkla ilgili detaylar Patibul.com olarak hazırladığımız makalemizde yer alıyor. Eğer siz de Golden’ların bu arkadaş canlısı hallerinin yanı sıra diğer özelliklerini merak ediyorsanız, yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Golden Retriever ve hakkındaki tüm detaylar:

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever’ın fiziksel özellikleri, tamamen kusursuz yapıdadır. Tüyleri, vücut uzunlukları ve kafa yapılarında hiçbir sorun yoktur. 
•    Vücutlarının uzunluk değeri, yükseklik değerinden uzundur.
•    Boyun ve kafa yapısı oldukça güçlüdür. Aynı zamanda geniştir.
•    Yetişkin erkek Golden Retriever ortalama olarak 56 – 61 cm arası yüksekliğe sahiptir. Dişilerde bu ölçü 51 – 56 cm arasındadır.
•    Yetişkin erkek Golden Retriever’ın ağırlığı 30 – 35 kg’ken, dişinin 25 -30 kg’dır.
•    Tüy yapıları oldukça kalitelidir. Düz ya da dalgalı olabilir.
•    Kürklerinin alt tabakası yoğundur ve suya dayanıklıdır.
•    Renk dağılımı ise oldukça geniş yelpazede değerlendirilir. Altın ve krem renklerinin en açığından en koyusuna tüm tonları görülebilir.
•    Burun üstten bakıldığında dümdüz bir yapıya sahiptir.
•    Kuyruğu kalındır ve kaslı bir yapıya sahiptir. 

Golden Retriever Beslenmesi

Golden Retriever cinsi köpekler, sahibinden hiçbir zarar geleceğini düşünmez. Bu yüzden sahibi ne verse yiyebilir. Çünkü kemiğin ve yemek artıklarının sindirim sistemine zarar vereceği bilinci yoktur. Hal böyleyken, sizin kemik ya da türevi herhangi bir şey vermeniz ona çok büyük zarar vermeniz anlamına gelmektedir. 

Golden Retriever sindirim sistemi oldukça hassas olan bir hayvandır. Sadece kendine özel mamalar tüketmediği takdirde, her geçen gün bu zararın etkilerini çekecektir. Bu yüzden beslenmesine diğer ırklara göre 2 kat dikkat edilmesi gerekir. Premium mama tercihinde bulunmak; zengin besin içeriği sağlayacaktır. Bu zengin besin içeriği ise, köpeğin günlük vitamin ve mineral ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılayacaktır. Böylelikle sağlık açısından oldukça sağlıklı bir Golden’a sahip olacaksınızdır. Bu konuda markası belirsiz, besin içeriği belirsiz mamalardan uzak durmalı, sadece Premium markalı mamalar tercih etmelisiniz.

Golden Retriever Bakımı

Golden Retriever cinsi köpekler yılda 2 kez çok yoğun bir şekilde tüy dökerler. Bu döneme girildiğinde haftada 2-3 kez taranmalıdır. Bu dönemin dışında tüy dökümü orta seviyededir. Bu yüzden haftada 1 kez taranması yeterli olacaktır. Suyu oldukça seven Golden’lar banyo yapmaya bayılırlar. Bundan dolayı özellikle yoğun tüy dökme döneminde sık sık banyo yaptırabilirsiniz. Böylelikle ölü tüylerden kurtulması sağlanacaktır. 

Tararken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kurumadan tarak vurulmamasıdır. Bu yüzden taramadan önce hayvanın tamamen kuru olduğuna emin olmalısınız. Eğer tüyler kurumadan tararsanız, derisinde tahriş meydana getirebilirsiniz. 

 

Golden Köpek Fiyatları Ne Kadar?

Golden köpek fiyatları ortalama olarak 700 TL ila 5.000 TL arasında değişmektedir. Safkan olup olmaması buradaki en büyük kriterdir. Bunun sonrasında şecere belgesine sahip olup olmaması gelir. Aşağıda yer alan kriterler de fiyatı etkileyen diğer durumlardır:
•    Vücut yapısı
•    Sağlığı
•    Rengi
•    Ebeveynlerinin ırkın özelliklerini taşıyıp taşımaması

Apartmanda Golden Retriever Bakılabilir mi?

Golden Retriever apartman yaşamına uygun bir köpektir. Fakat enerji düzeyinin yüksek olması sebebiyle, gerekli egzersizlerinin yapılması gerekir. Bunun için de günlük olarak birkaç saat dışarı çıkarılması lazımdır. Koşturmak, bir şeyler atıp getirmesini sağlamak, yüzdürmek onun enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Asla evde uzun süre tutulmamalıdır. Bu psikolojisine zarar verecek ve benliğini kaybetmesine sebep olacaktır. 
 

 

Evcilmarketim
Footer
Patibultr