Köpek İlanlarıCockapoo kategorisinde 34 ilan bulundu.

Cockapoo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Çok güzel

    2024-01-14 11:17:47

Cockapoo İlanları

Cockapoo karakteristik özellikleri sayesinde her geçen gün yeni bir sahip bulur. 

Sahiplerine aşırı derecede bağlı yapıları, evdeki diğer evcil hayvanlara sorun çıkarsa da uygun eğitim ile bu yönü düzeltilebilir. Sadece sizin yanınızda rahat eden cins köpek, tıpkı yeni doğmuş bir bebek edasıyla yakadan düşmez.

Yalnız kaldıklarında mızmızlanırlar, aynı durum sevmediği bir şey olduğunda da gerçekleşir. Bu özelliklerinin genlerinden geldiği söylenir.

Cockapoo 1960 yıllarında ABD yakınlarında keşfedilmiştir. Annesi ve babası minyatür kaniş ve Cocker spaniel olarak bilinir. Bazı insanlar ise ona Cockerpoo der. Komiktir ki kaza sonucu oluşan bir cinstir ve potansiyel yönlerinin kaliteli olmasından üretimine devam etmişlerdir.

Sevimli, sevecen bir yapısı olduğu için çok ilgi görür. Kendisine bu yüzden çok kişi nazar değdirir. Oyuncu kişiliği ve mevcut taklik yeteneği ile çok kişiyi kendine sevdirir.

Cockapoo Özellikleri 

Cockapoo özellikleri hem karakteristik olarak hemde fiziksel olarak diğer köpeklere oranla daha çok sahiplendirilir. Bu yüzden fiyatta o kadar yükselir. 

Bu cins köpeğin 3 farklı boyutları bulunur. Mini, minyatür, standart boyutları her birinin kendine özgü değerleri vardır. Mini ortalama 6kg ağırlığında 35cm boyunda,  minyatür 48cm boyunda 18kg ağırlığında, standart boyut ortalaması ise 63cm boyunda 37kg ağırlığındadır.

Kürk renkleri melezlendiği cinslerin renklerine benzemesi istenir. En çok ton olarak siyah beyaz, kahve ve gri renkleri sahiplendirilir.

Ayrıca bu cins köpeklerin dişileri çok doğurgan olurlar.  Ancak sağlıklı bir bebek ve gebelik süreci geçirmeleri için her  köpek gibi yaşına girmesi beklenmelidir.

Cockapoo Bakım ve Beslenme

Cockapoo bakımı için yeterli bilgi edinmek gerekir. 

Tüylerinin haftada en az 3 kez taranması gerekir. Tüylerinde boğumlanma olursa kesilip kürkten uzaklaşması gerekir Düzenli olarak patilerinin temizlenmesi, ve kulaklarında bir lezyon veya enfeksiyon varmı kontrol edilmelidir.

Diş eti hastalıkları bu cinste yoğun görülür. O yüzden ağızında şiddetli geçmeyen koku ve beraberinde ateş varsa mutlaka tedavi ettirilmelidir.

Beslenme konusunda kendi bünyesine uygun mama tercih edilmelidir. Bunun için tecrübeli kişilerden yardım alınabilir. 

Cockapoo Fiyatları

Cockapoo fiyat için genelleme yapılacak olunursa 5.000 TL civarlarında tekrar eder. Fakat yavrular için fiyat bu kadar ucuz değildir. Yaşını doldurmuş olan Cockapoo her bütçeye göre uygun görülürken, yavrusu 15.000 TL ile 35.000 TL arasında seyretmektedir.

Yavruların bu kadar fazla pahalı olmasının tek nedeni, bir anda artan yoğun ilgidir. Bu yavrular yeterince sağlıklı olmadan sahiplendirilmiyor. O yüzden fiyatlar ikiye katlanıyor.

Kimi kişilerde ücretsiz sahiplenme yoluna gidebilir. Bütçelerini düşünen insanlar için daha alternatif bir seçenek olacaktır.

Cockapoo Yavru

Cockapoo Yavru sahipleri onların gözlerine ve küçük burunlarına karşı koyamadıklarını belirtir. Hem büyük halleri hemde küçük halleri ayrı ayrı güzel gözükür. Bu sayede hep aramızda kalır ve kalmaya devam eder.

Cockapoo Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Dost canlısı, aktif ve dikkat çekmeyi seven bir ırk olan Cockapoo ırkı hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık.

1

Cockapoo Kaç TL?

Cockapoo ırkı köpeklerin fiyatları yavru ve yetişkin olarak farklılık gösterir. Yetişkin olanlarda genel olarak 5.000 TL fiyatlandırma mevcut iken yavru olanlarda 35.000 TL’ye kadar fiyatların değiştiği gözlemlenir.
2

Cocker Çok Tüy Döker mi?

Cocker ırkı köpekler orta uzunlukta tüy yapısına sahiptir. Tüy döken bir ırk olmasının yanı sıra ilkbahar ve sonbahar aylarında yoğun tüy dökme eğilimi gösterir.
3

Cockapoo Kokar mı?

Evde bakmak için ideal bir tür olmasının yanı sıra kokusu olmayan köpek cinsleri arasında yer alır.
4

Cockapoo köpekleri çocuklarla iyi anlaşır mı?

Cockapoo genellikle çocuklarla iyi anlaşan bir ırktır. Ancak, her köpek gibi erken sosyalizasyon ve eğitim önemlidir.
5

Cockapoo'nun tüy yapısı nasıldır?

Cockapoo, genellikle dalgalı veya kıvırcık tüylere sahip olabilir. Tüy yapısı, ebeveyn ırkların tüy özelliklerine bağlı olarak değişebilir.
6

Cockapoo köpekleri bakımı nasıl yapılır?

Cockapoo'nun tüy bakımı önemlidir. Düzenli tarama ve periyodik tımar, tüylerin sağlığını korumak için gereklidir. Ayrıca, düzenli veteriner kontrolleri ve sağlıklı bir diyet de önemlidir.