Köpek CinsleriPapillon Köpek kategorisinde 3 ilan bulundu.

Papillon Köpek

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Papillon Köpeği

Papillon küçük boyutu ile son derece sevimli görünür. Küçük çocukların çok dikkatini çeker. Kahve tonlarındaki kürkü görünüşünü taçlandırır.  Continental Toy Spaniel diğer adıdır. Tarihin en eski ırklarından biridir.  Uzun saçaklı tüy yapısı kimisine göre komik görünür. Sahipleri arasında çeşitli lakaplar takılmıştır. 

Sevecen ve uysal yapısı sayesinde bir çok kişinin ilgisini çeker. Bu huyları sayesinde çok kez sahiplendirilir. Düşük ve uzun kulakları her zaman  enfeksiyon riski taşır. O sebeple temiz olması son derece önemlidir. 

Sahibinden ayrı yapamaz. Uzun süreli ayrı kalmak onu çok yıpratır. Oldukça kıskanç kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda karakterinde sert geçişleri vardır. Yetiştirirken yada bir şey öğretirken yumuşak davranılması gerekir. Aksi halde süreç en başa döner. 

İnatlaştığı bir konuda asla pes etmez. Tabiri caizse kanının son damlasına kadar dayanır. Bu inatlaşma durumu istediklerini elde etmede de kullanılabilir. 

Zeka yönünden tam bir afacandır. Yaramazlık yapmak en iyi bildiği şeydir. Sahipleri ile zıtlaşmayı sever. Durumu oyun haline getirebilir. 

Zeytin gözleri uzak nesneleri takip etmede oldukça başarılıdır. Parlak nesnelere karşı ilgisi küçük yaşlardan itibaren başlar.  Kedi gibi hareket eden oyuncakları sever.  Bunun gibi daha bir çok ilginç yönü vardır. 

Papillon Özellikleri 

Papillon Özellikleri ile en dikkat çeken köpektir. Her köpeğin kendine has özelliği ile tüm ilgileri üzerine toplar.  Erkek Papillon cinsi sahibine daha fazla itaatkar davranır. Dişi Papillon için bu durum faklıdır. Özellikle hamilelik dönemlerinde çok hırçın olur. Aynı zamanda beslenme düzeninde değişiklik görülebilir. 

Papillon boyu genel olarak 20 santim ila 28 santim arasında değişiklik gösterir. Kilo orantısı ortalama olarak 3,6 kilogram ila 4,5 kilogram arasında değişir. 

Renkleri ne olursa olsun beyaz tonlarla tamamlanır. Kürk yapısı çok değişik renkte lekeler bulunur. Bu lekeler genel olarak sırt bölgesinde görülür.  İçe doğru kıvrılan uzun tüylü kuyruğu oldukça ihtişamlıdır. Ayrıca koyu renk gözleri karanlıkta parlar. 

Karakteristik özellikleri  her köpekte farklı seyredebilir.  Bu farklılık sahibinin tavrına göre değişir.  Köpeğine çok sert davranması anlık sorun oluşturmaz. Fakat zaman içinde geri tepebilir.  Git gide daha hırçın ve hareketli olabilir. Aynı zamanda etrafa zarar verme huyu da tetiklenebilir.

Bu cins köpek yerine göre sosyalleşebilir. Bazı durumlarda ne olursa olsun kaynaşmayabilir. Özellikle çocuklarla ve kendinden daha küçük evcil hayvanlarla zıtlaşır. Eve yeni gelen hayvanlara karşı temkinli davranır.  

Sahibinin onunla daha fazla vakit geçirdiğini gördüğünde kızıp hayvana eziyet edebilir. Bu sebeple ilk karşılaşma doğal olarak ilerlemesi gerekir. Zorlayıcı etmenler ortadan kaldırılırsa süreç daha rahat ilerler. Ayrıca ev içinde iki hayvana da eşit derece yaklaşmak gerekir. Böylece kıskançlık sorunu ortadan kalkar.

Bu cins köpek oyuncaklarına ve kişisel eşyalarına düşkündür. Kendi alanında başka birisinin yattığını gördüğünde kızabilir. 

Papillon Bakım Ve Beslenme 

Papillon bakımı oldukça kolaydır. Diğer köpeklere oranla bakım işlemi daha kısa sürer. Tüylerinin uzun olmasına rağmen haftalık bir kez tarama yeterli olur. Bu cins köpeğin kürkü sadece kirlendiğinde yıkanır. Çok sık yıkama cilt bariyerini zayıflatır. Köpeğin tüylerini besleyen yağ tabakasını siler. 

Aylık rutinlerine ek olarak tırnak ve diş bakımı da son derece önemlidir. Veteriner hekimin yapması daha doğru olur. Ayrıca aşı kartının ayına göre dolması gerekir. Köpeğin genel durumuna bağlı olarak aşılama tarihi gecikebilir. 

Beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda listelenmiştir

● Taze mama ve su tüketmek onun sağlığı için gereklidir. 

● Protein ve mineral bakımından zengin mamalar tercih edilmesi gerekir.

● Mama ve su kabının temiz olması son derece önemlidir. Temizlik sırasında kullanılan ürünün köpeğin sağlını bozmaması gerekir. 

● Küçük porsiyonlar halinde vermek daha doğru olur. Doyamadığı zaman az miktarda biri ez daha verilmesi tercihen olabilir. 

● Yemek saati sonrası kısa egzersiz rutinin kilo kontrolü sağlar.

Papillon Fiyatları 

Papillon fiyat bilgisi için en güncel tutar Papillonİlanları ile öğrenilir.  Güncel tutar 1510 TL ile 4230 TL arasındadır.  Kişinin köpeği ne derece eğittiği köpeğin sağlık durumu gibi faktörler fiyat aralığını değiştirir. 

Papillon Yavru 

Papillon Yavru iken daha çok sevimlidir. Ayrıca komiktir. Sahibine çok düşkündür. Kıskançlık huyu yoktur. Evdeki diğer evcil hayvanlar ile güzel anılar biriktirir. Küçüklük dönemlerinde ev kurallarına alışmak onlar için daha iyidir. Ayrıca berrak zihinleri her şeyi kolay algılar.