Köpek İlanlarıAmerikan Cocker kategorisinde 229 ilan bulundu.

Amerikan Cocker

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Kıvırcık cocker arıyorum

    2024-04-07 02:59:19
  • Kıvırcık kahverengi cockee

    2024-01-28 15:42:49

Cocker

American Cocker birçok farklı görüntüsü bulunur. Genelleme yapacak olursak sarı renkli uzun kulaklı kıvırcık uzun tüylü sevimli canlılardır. Siyah renkte olanları daha çok dikkat çeker.

Enerjik yapılarıyla sürekli oyun oynamak isterler. Aynı zamanda uykucudurlar. Uyku saatlerine çok özen gösterirler. İnsancıl özellikleri ile çok sosyal varlıklardır.

Evde kendi rutinlerini belirlemeyi çok severler. Sahiplerine bakımı ve eğitimi konusunda pek iş bırakmazlar. Bu sayede pek çok kişi tarafından tercih edilir. Uysal davranışlarıyla çocuklara karşı olumlu bir pozitiflikleri vardır. Bu sebeple aileler tarafından çok tercih edilir. Duygusal yönleri sayesinde bir çok kişi ile hatta bulundukları ortamdaki diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar.

American Cocker Spaniel

American Cocker Özellikleri ile kendini çok iyi ifade eder. Özellikle karakteristik yapısı ile tercih edilir. Renk tonları melezlendikleri ırklara göre değişiklik gösterir. Genellikle sarı beyaz ve siyah tonlara sahiptirler.

Cocker köpek Kalın kürkleri ile kimileri paspasa benzetebilir. Tabi bu komik bir yaklaşımdır. Bu cins köpekler ortalama 10-12 yıl yaşar. Tabiki bu durum çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kilo olarak 10-12 kg ağırlığında, 35- 49 cm boyutlarındadır.

Kukır Köpek

Sportif yapıları sayesinde kukır köpekler bağzı dönemler avcı kimlikleri ile boy göstermiştir. Küçük burunları ve uzun tüylü kulakları ve kocaman siyah gözleri ile her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir.

Amerikan Cocker Bakım ve Beslenmesi

American Cocker Spaniel Bakımı kimi sahibe göre yoğun tempoda, kimisine göre ise çok hafif bir yoğunlukta seyretmektedir. Eve geldiği ilk anlardan beri her şeyi belli bir rutine oturtmak uzun soluklu zamanlarda yarar sağlar. kukır köpek Özellikle yoğun tempoda çalışan insanlar için bir rutinler hayat kurtarır.

Haftada bir iki kez tüylerini iyice taramak gerekir. Mama ve su durumları veteriner hekimlerin kontrolü altında olmalıdır. Sadece size mama kaplarını temiz tutmak olacaktır. Ne kadar temiz mama kabı o kadar sağlıklı American Cocker diyebiliriz.

Veteriner kontrollerinde tüm aşılarının tam olması kendisini hastalıklarda koruyacaktır. Yeni sahiplendiğiniz köpeğinize ilk iş olarak mutlaka aşılama takvimi oluşturmak olsun.

Amerikan Cocker Fiyatları 2023

American Cocker Fiyat bilgisi 2023 yılında  4.000 lira ile 7.000 lira  arasında makul rakamlarda diyebiliriz. Bu sayede her bütçenin sahipleneceğini vurgulamak isteriz. Son zamanlarda bu fiyat biraz artış göstermiştir. Çünkü bu cins köpekler zamanla daha çok özellik kazanmışlardır.

Aynı zamanda bir çok yerde artık ücretsiz sahiplenme ile köpekleri yuvalandırmak mümkündür. Yine bunu en iyi Veteriner hekimler tarafından sağlanmaktadır. American Cocker İlanları arasında bu konuyu araştırmakta yarar vardır. 

Amerikan Cocker Yavru

Yavru American Cocker küçüklük dönemleri normalden daha aktif ve oyuncudur. Ayrıca eğitimleri daha hızlıdır. Bir yandan büyürken bir yandan istediğimiz eğitimle onların olası durumunu iyileştirebiliriz. Küçüklük halleri ile çok sevimli olduklarından daha çok aileler arasında tercih edilir.

Amerikan Cocker Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Sportif yürüyüşüyle, güçlü kafa yapısı ve yüz ifadesinin güzelliği ile tanınan Amerikan Cockeri en sık sorulan soru ve cevapları ile daha yakından tanıyalım.

1

Amerikan Cocker evde bakılır mı?

Amerikan Cockere evde rahatlıkla bakılabilir.
2

Amerikan Cocker kaç kilo olmalı?

Genel itibariyle köpeğin kilosu 13 – 14 kg arasındadır.
3

Amerikan Cocker çok tüy döker mi?

Dönemsel olarak 2 defa tüy döker. Bunun için köpeğin tüylerini düzenli aralıklarla taramak gerek.
4

Amerikan Cocker zeki mi?

Cocker; zeki ve arkadaş olmasının yanı sıra akıllı ve zeki ırktır.
5

Cocker çocuklarla anlaşır mı?

Küçüklük döneminde kaliteli eğitim alan Cocker köpeği çocuklarla arkadaş olur.
6

Cocker köpek kaç saat uyur?

Cocker köpek ortalama 12 ila 14 saat günde uyurken yavru bir Cocker günde 18 ila 20 saatleri arasında uyur.