Köpek İlanlarıBulMastif kategorisinde 2 ilan bulundu.

BulMastif

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Bull mastif

Bulmastiff, tahminlere göre 1800’lü yıllarda ortaya çıkmış bir ırktır. Kaslı yapısı ve sert bakışları son derece etkili bir görünüm sergilemelerini sağlamaktadır. Bu ırk, en korkusuz köpek ırkları arasında yer almaktadır. İngilizler tarafından geliştirildiği bilinmektedir. Mastiff ve Bulldog ırklarının birleştirilmesi sonucunda elde edilmiştir. Bekçi köpeği olarak uzun yıllar kullanılmıştır ve şuanda da sıklıkla aile köpeği olarak kullanılmaktadır. Patibul.com olarak hazırladığımız rehberle Bullmastiff ırkına dair tüm detayları sunuyoruz:

Bullmastiff Özellikleri

Çetin ve korkusuz karaktere, son derece güçlü vücuda sahip olan Bullmastiff, Bekçilik yapma ve kaçak avcıları yakalama amacıyla üretilmiştir. Bullmastif ırkının elde edilebilmesi için oldukça kapsamlı çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalarda ise Bulldog ve Mastiff ırkları kullanılmıştır. Defalarca kez başarısız deneme sonrasında, istenilen sonuç elde edilmiştir. Yurtdışında “gece köpeği” lakabıyla tanınan Bullmastiff, mükemmel bir koruma köpeğidir. Aynı zamanda aile köpeği olma noktasında da son derece başarılıdır.

•    Bullmastiff ırkının erkekleri 50 – 59 kilogram, dişileri ise 45- 54 kilogram aralığındadır. 
•    Erkeklerde boy ortalaması 64 – 68 cm arasındayken, dişilerde bu ortalama 61-66 cm olarak dikkat çekmektedir.
•    Kaplan desenli, fawn ve kırmızı renkler görülebilmektedir.
•    8 ila 10 yıl arası ortalama yaşam süresine sahiptir.
•    Gövdesi kaslı ve güçlüdür.
•    Kafa yapısı büyük ve kare şeklindedir. Yüz yapısı ise oldukça kırışıktır. 
•    Kendine has duruşu bulunmaktadır.
•    Kısa ve sert tüy yapısına sahiptir.
•    Tüm hava şartlarına karşı dayanıklıdır.

Bullmastiff Karakteri

Bullmastiff denildiğinde her şeyden önce akla gelmesi gereken şey sadakattir. Sahibiyle son derece güçlü bağlar kurabilmektedir. Aynı zamanda ailesi ve sahibini korumak adına canını ortaya koyacak yüreğe de sahiptir. Sosyalleştirme ve eğitim onlar için olmazsa olmazdır. Yavruluk döneminde bu eğitimler verilmezse, yetiştiğinde saldırgan bir köpek olabilir.

Tehlikelere karşı her daim tetiktedir ve gözü açıktır. Düzenli egzersizlerin yapılması onu mutlu eder ve sıkılmaktan uzaklaştırır. Apartman yaşamına kesinlikle uyumlu değildir.

Bahçeli bir evde beslenmesi gerekmektedir. Yabancılara karşı dikkatlidir. Fakat ailesiyle sevdiğinin yakın davrandığı yabancılara kendisi de yakın davranmaktadır. 

Bullmastiff Beslenmesi

Bullmastiff, cüssesinden dolayı her ne kadar farklı besinlerle beslenmesi gerektiğini düşündürse de bu yanlıştır. Beslenmesinde her köpek ırkında olduğu gibi; besin içeriği bakımından zengin Premium içerikli mamalar tercih edilmelidir. Bu mamalar sayesinde Bullmastiff ırkı, günlük enerji ihtiyacını karşılamayı başarır. Bu sayede de her daim güçlü kalır. Güçten düşme durumu; onu sağlığın yanı sıra psikolojik açıdan da etkileyeceği için Premium mama tüketimine önem verilmelidir.

Kemiklerden, yemek artıklarından, yağlı gıdalardan uzak tutulmaları gerekir. Aksi takdirde sindirim sisteminde geri dönüşü zor olan ve hayatını riske atacak sorunlar oluşabilir. Ara ara köpek bisküvisi ve ödül maması verilebilir. Bunların verilme sıklığı günde 1’i geçmemelidir. 

Bullmastiff Bakımı

Bullmastiff ırkı, bakımı en kolay köpek ırkları arasında yer almaktadır. Tüylerinin kısa yapıda olması tarama sıklığını azaltmaktadır. Bu ırkı 2 haftada bir fırçalayıp taramak yeterli olacaktır. Aynı zamanda çok sık banyo yaptırılması önerilmez. 2 haftada bir kez banyo yapması onun için gayet yeterlidir.

Kulak yapıları sarkıktır. Bundan dolayı kulak kirine 2 kat dikkat etmek gerekir. Eğer kulak kiri birikir ve temizlenmezse; beyne kadar uzanan enfeksiyon problemi meydana gelebilir.

Kulaklarda olduğu gibi; gözlerde de çapağa dikkat edilmelidir.

Çapak görüldüğünde bu kuruyup yerleşmeden nemli bez yardımıyla alınmalıdır. Tırnakları düzenli olarak kesilmeli ve patisine batması engellenmelidir. Meraklı bir köpek ırkı olan Bullmastiff, çöp karıştırmaktan oldukça hoşlanmaktadır. Bu da onları enfeksiyonlara karşı riskli bir hale getirmektedir. Bu yüzden çöplerin, erişemeyecekleri alanlarda olması gerekir. 

Bullmastiff Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Dünya’nın en güçlü ırkları arasında yer alan Bullmastiffle ilgili çok sayıda soru sorulmaktadır. Patibul.com olarak sizler için en sık sorulan soruları ve cevaplarını hazırladık. İşte o sorular ve cevapları:

Bullmastiff Yasak mı?

Türkiye’de bu tarz ırkların büyük bölümü yasaktır. Fakat bullmastif ırkıyla ilgili bir yasak söz konusu değildir. Sadece şecere belgesinin bulunması gerekmektedir.

Bullmastiff Kaç Yıl Yaşar?

Bullmastiff ırkı ortalama olarak 8 ila 10 yıl arasında yaşam süresine sahiplerdir. Yaşam süresini bakımlar ve beslenmesi direkt olarak doğrudan etkilemektedir.

Bullmastiff Ne Kadar Büyür?

Bullmastiff ırkı erkekler için 59 kilograma, dişiler için 54 kilograma ulaşırsa normal boyutlara sahip olur. Fakat hatalı besleme, beraberinde obezite sorunu getireceği için 90 kilograma kadar çıkarabilir. Boyut olarak da erkekler 68 cm, dişiler ise 66 cm’e kadar ulaşabilmektedir. 

Bullmastiff Saldırır mı? 

Bullmastiff, herhangi bir tehdit gördüğü anda saldırılabilir. Bunun için yavruluk döneminde eğitimlerinin eksiksiz bir şekilde verilmesi gerekmektedir.

Bulmastiff Fiyatları

Bu ırk Köpekler ülkemizde fiyat olarak orta bütçeye sahip köpeklerdir ucuz sayılmazlar, seceresizleri 5.000 lira civarında satılırken seceresi olanlar 12.000 lira bandında satılmaktadır, 2022 yılı bullmastiff fiyatları için ortalama 5.000 ile 12.000 lira arasında diyebiliriz.
 

BulMastif Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

İngiliz bekçi köpeği olarak bilinen BulMastif ırkı ile ilgili en çok merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

1

Bullmastiff Yavrusu Ne Kadar?

Bullmastiff köpek yavrularının fiyatları, 14.000 TL ile 25.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Köpeğin yaşı, cinsiyeti ve sağlık durumu ile rengi fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında yer almaktadır.
2

Bullmastiff Tüy Döker mi?

Bullmastiff köpek ırkı oldukça az tüy dökerler. Tüy dökme sorunu yaşamadıkları için, sahiplerine bakım konusunda zorluk çıkartmazlar. Mevsim geçişlerinde biraz daha yoğun tüy dökebilirler. Düzenli olarak tüylerinin fırçalanması önerilir.
3

Cane Corso Mastiff mi?

Cane Corso köpekler Mastiff melezidir. Oldukça eski bir geçmişleri olan Cane Corso köpekler İtalya kökenlidir.
4

Mastiff Yasaklı mı?

Mastiff köpek ırkının ülkemizde beslenmesi yasaklanmıştır. Agresif ve saldırgan yapıları gereği, bazı ülkelerde de BulMastif ırkının yetiştirilmesi yasaktır.
5

Bullmastiff cinsi köpeklerin genel karakteristik özellikleri nelerdir?

Bullmastiff'ler genellikle güçlü, cesur ve sadık köpeklerdir. Orta ila büyük boyutları, kuvvetli yapısı ve kısa tüyleri ile tanınırlar. Koruyucu içgüdüleri yüksek olan bu cins, aynı zamanda sevgi dolu ve aile dostudur.
6

Bullmastiff cinsi köpeklerin bakımı nasıldır?

Bullmastiff'ler, düzenli egzersiz ihtiyacına sahip olmalarına rağmen, kısa tüyleri sayesinde bakımı oldukça kolaydır. Haftada birkaç kez tarama ile tüy dökümü kontrol edilebilir. Ayrıca, bu cinsin sağlığını korumak için düzenli veteriner kontrolleri ve uygun beslenme önemlidir.