Kedi CinsleriDevon Rex kategorisinde 1 ilan bulundu.

Devon Rex

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Devon Rex Kedi

Devon Rex Kedisi  diğer kedilerden farklı özellikleri ile yaşamını sürdürmeye devam eder. Bu cins kedi sanılanın aksine tüysüz değildir. Sadece ince ve seyrek olduğu için fark edilmez.  Oldukça dikkat çeken göz merceği ile uzağı iyi görür.  Ayrıca kocaman kulakları yüz ifadesini şaşkın yapar. 

Sıcakkanlı ve sevecen hayvanlardır. İyi huylu olduğu için aile yapısına kolayca uyum sağlar. Ayrıca çocukları çok sever. Onlara en unutulmaz saatleri yaşatır. Sahiplerinde çok fazla bağlıdır. Bir dakika ayrı kalmak istemez. Sakin iş temposuna sahip kişilerin tercih ettiği kedidir. 

Zeki olduğunu gösteren bir çok becerisi vardır. Kapalı kutunun içinde olan ödül mamasını rahatlıkla çıkartır. Keyfine düşkün kedilerdir. Uyuklamayı çok severler. 

Vazgeçilmez özellikleri arasında yer alan kendinden emin tavırlar, bir çok kişinin dikkatini çeker. Neşeli ve enerjik yapıları düşük enerjili insanları harekete geçirir. Sakin iş temposuna sahip kişilerin tercih ettiği kedidir. 

İsmi türediği İngiltere Devon beldesine aittir. Ayrıca 1970 senesinde Amerika’da popüler hale gelmiştir. 

Devon Rex Özellikleri 

Devon Rex Özellikleri arasında en çok dikkat çeken şey küçük nesnelere karşı ilgisidir. Nerede küçük nesne görse hemen oyuncu kimliğine bürünür. 

Orta boylu ince yapılı kedidir. Az tüylü halı zayıf görünüm kazandırır. Oysa ki standart boy ve kilodadır. Ortalama 3 kilogram ağırlığındadır. Bazı kediler 4 kiloya kadar ulaşır. 

Kulak ve göz yapısı vücuduna göre iri yapılıdır. Güçlü bacak kasları sayesinde uzun süre ayakta kalabilir. Bu sebeple ani hareketler tam ona göredir. Oldukça atık tavırlar sergiler.   Arka patileri çok hassastır. Bu yüzden ıslak yerlere basmayı sevmez. Fakat suyu çok sever.  Banyo saatlerinde yüzmeyi denemesi normal bir davranıştır. Sıcak yaz günlerinde banyo sıklığı arttırılabilir.

Kimi Devon Rex Kedisi’nin tüyleri kıvırcıktır. Kürk renkleri açık beyaz tonlardadır. Göz renkleri ise genel olarak mavi ve sarı tonlardadır. 

Evdeki diğer canlılar ile çok kolay anlaşırlar. En iyi anlaştığı evcil hayvan köpeklerdir. Ayrıca kendi boyutlarındaki köpeklerle daha yakın temas kurarlar. Fakat kıskançlık huyları vardır. Sahiplerinden yeterli ilgi gelmediğinde diğer evcil hayvanlarla kavga edebilir. Bu durum nadir olsada yaşanır.

Bu cins kedinin sevdiği şeyler aşağıda listelenmiştir.

● Mat ve küçük nesneler dikkatini çeker.

● Ödül maması onun aşık olduğu bir yiyecektir. 

● Özellikle baş kısmının okşanması kendinden geçirir.

● Su birikintisinde oynamak onu çok mutlu eder.

● Sıcak veya ılık havada uyumak vücudunu iki kat fazla  dinlendirir.

● Sahiplerinden gelen her türlü ilgi duygusal yönünü besler.

● Soğuk havaya karşı dirençleri olmadığı için kıyafet giydirilir. Giydirilen kıyafetin rengini sevdiğinde üzerinden çıkartmak istemez.

Bu cins kedilerin ortalama ömürleri 12 senedir. Ayrıca gribal enfeksiyonları daha sık geçirirler. Büyük kulak yapısına sahip olduklarından kulak kirlenmesi ihtimali iki kat fazladır. 

Devon Rex Bakım Ve Beslenme

Devon Rex bakımı için söylenen tüm öneriler onlara uygun olmayabilir. Ayrıca her kedinin bakım ihtiyacı boy, kilo, hastalık,  gibi etkenlere bağlı değişiklik gösterir. En iyi bakım rutinini veteriner hekime danışarak oluşturmak gerekir.  

Bu cins kedinin cildi çok hassastır. Tüy tarama işlemi yapılırken nazik davranılması şarttır. Ayrıca haftalık taramaya ihtiyaç duymazlar. Banyo sonrası bir kaç dakikalık tarama ona yeterli gelir. Bir sonraki banyoya  kadar tarama işlemine gerek yoktur.

Haftalık rutinleri arasında kulak temizliği ve diş temizliği yapılır. Kulak enfeksiyonu için düzenli şekilde temizlenmesi gerekir. 

Günde iki porsiyon kuru mama yeterli gelir. Ayrıca yaş mama yemesi de bir sakınca yoktur. Protein bakımından zengin çeşitleri denemek onu mutlu eder. 

Devon Rex Fiyatları

Devon Rex fiyat bilgisi için güncel olarak DevonRex İlanları kullanılabilir. Sahiplenme sonrası Veteriner hekim tarafından kontrol edilmesi önerilir.  

Devon Rex sahibi olmak isteyen kişiler 6.000 TL‘yi gözden çıkartması gerekir. 

Devon Rex Yavru

Devon Rex Yavru halı oldukça komik gözükür. Kimilerinin çok hoşuna gider. Küçükken daha sempatik canlılardır. İçine kapanık halleri bir sorunun olduğunu gösterir. Sahiplerine daha kolay alışırlar. 

Küçükken çok daha iyi beslenmesi gerekir. Bünyeleri soğuğa karşı dayanıksızdır. Doğduğu andan yaşına girene kadar sıcak ortamda yaşaması gerekir. Ayrıca tuvalet eğitimine küçük yaşta başlamak gerekir. 

 

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //