Kedi İlanlarıMunchkin Kedisi kategorisinde 10 ilan bulundu.

Munchkin Kedisi

 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
 • Ya acaba izmirde munchkin kedi varmı varsa lütfen bana ulaşın numaram 0536 520 82 76

  2024-04-04 20:51:41
 • munchkin kedi türünden iki tane almak istiyoruz bu bizim için çok önemli satılık varsa lütfen 05010827179 numarasından ulaşın :)

  2024-03-05 00:21:27
 • Munichkin kedi isyiyoruz tel 0542 325 8892

  2024-01-27 20:53:48
 • Tatlı kedilerin fiyatı

  2024-01-03 12:55:15
 • Nası alınır

  2024-01-01 20:53:31
 • Şu an elinizde Munchkin yavru cüce kedi var mı

  2023-12-28 16:53:50

Munchkin Kedi

Munchkin Kedisi diğer tüm kedilere nazaran daha kısa bacaklı ve yoğun tüylü olan bir ırktır. Kısa bacakları genetik bir mutasyon sonucu oluşmuş olup dikkat çeken özelliklerindendir. Meraklı, arkadaş canlısı ve evcil hayvanlarla iyi geçinen bir yapısı bulunur.

Oyuncu, koşmayı ve kovalamayı çok seven Munchkin kedisi çocuklar, köpekler ve diğer tüm evcil hayvanlarla çok iyi anlaşır. Yükseklere kısa bacaklarından dolayı atlayamaz ama zekâsını ve zıplama yeteneğini çok iyi kullanırlar.

İç mekânlarda yaşamaya elverişli bir bünyeleri bulunup kısa tüylü ve ortalama 12-14 yıl yaşanan bir ömürleri bulunur. Kısa tüylü olmasından dolayı orta seviyede bakıma ihtiyaçları bulunur. Anavatanları Amerika Birleşik Devletleri olarak bilinirken aslında ilk kez İngiltere’de 1940 yılında görülmüşlerdir.

Dünya üzerinde sayılarının oldukça az olmasından dolayı en pahalı kedi ırkı olarak bilinir. Fakat tüm özelliklerine rağmen bir tür olarak kabul görmemişlerdir.

Munchkin Kedisi Özellikleri

Munchkin kedisi çevik, enerjik ve oldukça oyuncu olan bir ırktır. Genetik bir mutasyon sonucu kısa olan bacakları en belirgin özellikleridir ve diğer Munchkin kedisi özellikleri;

● Ortalama ağırlıkları 4 kg olan kedilerin bacaklarından dolayı boyları minyondur.

● Tüyleri renk ve desenler bakımından farklılık gösterirken orta ve uzun tüyleri genelde sık yapılıdır.

● Zeki, meraklı ve dikkatli kedi ırkıdır.

● Sahiplerine ve bulundukları ortama bağlı olan kediler aynı zamanda sosyal hayvanlardır.

● Kilo almaya ve genetik kemik hastalıklarına karşı yatkınlıkları bulunmasından son derece dikkatli olunmalıdır.

● Göz renkleri genellikle kahverengi, yeşil, sarı ve mavidir.

● Sıklıkla görülen tüy renkleri tekir, patiska, gri ve siyahtır.

● Talepkar bir kişilikleri olup sahipleriyle güçlü bağları olur.

● Yalnız kalmaktan hoşlanmadıklarından sosyal yaşamı yoğun olan kişilerin sahiplenmesine uygun bir ırk değildir.

Munchkin Kedisi Bakım ve Beslenmesi

Munchkin kedisi düzenli beslenme ve temiz ortamlara ihtiyaç duyan bir ırktır. Bu nedenle Munchkin kedisi bakımı konusunda hassas davranılmalıdır. Tüylerinin korunması ve ölü tüylerden arındırılması için düzenli bir şekilde fırçalama yapılması önemlidir. Tüy bakımının içerisinde ılık bir banyo yaptırılması da oldukça rahatlatıcı etki sağlar.

Tırnak bakımı da Munchkin kedisi için önem taşıyan rutinlerdendir. Kedi kuaförü ya da veterinerlerden destek alınarak uzamasına bağlı bir şekilde tırnak kesimi yaptırılmalıdır. Kulaklarında enfeksiyon oluşumuna önlem amacıyla kir olması durumunda nemli bir bezle silinmesi önerilir.

Kaliteli ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için bakımlarının düzenli yapılmasının yanı sıra beslenmesine de dikkat edilmelidir. Munchkin kedi ırkı obeziteye karşı meyilli bir yapıdayken aktif bir yaşamının olması kendisi için oldukça avantaj sağlar. 

Kedilerin tüylerini kendi bakımlarını yaparken yalamalarından dolayı yutması söz konusudur. Bu nedenle beslenmelerinde kedi vitamin macunu yer almalıdır. Genel olarak ıslak mamaların verilmesi önerilen ırk için ödül mamaları, atıştırmalık olarak kuru mamalarda verilebilir. Diyabet ve sağlık sorunları söz konusu ise mutlaka bir veteriner desteği alınarak düzenli bir beslenme programı uygulanmalıdır. Günlük ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli mama içerikleriyle beslenmeleri ve düzenli bakımlarının yapılması durumunda sağlıklı bir yaşam sürebilirler.

Munchkin Kedisi Fiyatları

Munchkin kediler diğer kedi ırklarına kıyasla belirgin özellikleri nedeniyle diğer kedi ırklarından daha çok tercih edilmektedir. Munchkin kedi fiyatları yaşı, rengi ve kürkü olmak üzere birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yetişkin Munchkin kedisinin fiyatı 3000-6000 TL arasıdır. Dünyanın en pahalı kedileri arasında yer almasının nedeni ise ırkın az bulunur olmasıdır.

Önemli olan uygun yaşam alanı sunularak ihtiyaçlarının karşılanabilmesidir. Bu nedenle mutlaka fiyat öncesinde bu koşulların sağlanabileceği değerlendirilmelidir. Satın alınması yerine bazı durumlarda sahiplenilme ilanları üzerinden değerlendirme yapılması önerilir. Bu sayede hem sahiplerine hem de kedilere büyük avantajlar sağlanacaktır.

Munchkin Kedisi Yavru

Munchkin yavru kedi fiyatları 750 TL olarak başlayarak yükselmektedir. Bu durumun en önemli nedeni ise yavru iken geçerli olan bu fiyatın kedi yetişkin olana kadar yükselmesidir. Petshop, çiftlik, üretici ya da direk online olarak ilanlar üzerinden sahiplenme yapılabilir.

Kedilerin yavru oldukları dönemde zahmetsiz bir yetiştirme söz konusu iken büyüdükçe rengi, deseni, yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi etkenler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kedi sahiplenilmesi düşünüldüğünde yavru kediler hem daha ekonomik hem de bakım açısından zahmetsiz olacaktır.

Munchkin Kedisi Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Munchkin hakkında merak edilenler ve daha fazla bilgi aşağıda yer alır.

1

Munchkin Kedisi Kaç TL?

Bu cins kedinin ortalama fiyatı 15.000 TL ile 36.000 TL arasında olduğunu söylemek mümkündür.
2

Munchkin Kedi Sağlıklı Mı?

Son derece sağlıklı olan bu cins kedi atletik ve oyuncu kimlikleri ile bilinirler. Bilinen çok ciddi kalıtsal rahatsızlıkları yoktur.
3

Munchkin Tüy Döker Mi?

Orta derecede tüy dökmeleri normal karşılanır. Her kedi cinsinde olduğu gibi düzenli kürk bakımı tüy dökümünü belli bir oranda azaltır.
4

Munchkin Kedisi Kaç Yıl Yaşar?

Bu cins kedinin 12 ila 15 yıl yaşam ömrü vardır. Düzenli bakım ve sağlıklı beslenme ile daha kaliteli bir yaşam sürer. Bu da daha uzun süre sağlıklı yaşayabilmesi anlamına gelir.
5

Munchkin kedileri sağlık sorunlarına yatkın mıdır?

Munchkin kedileri genellikle sağlıklı bir ırktır, ancak kısa bacakları nedeniyle bazı omurga sorunlarına yatkın olabilirler. Bu nedenle, özellikle bu konuda dikkatli olunmalı ve düzenli veteriner kontrolü sağlanmalıdır.
6

Munchkin kedileri ne kadar yaşar?

Munchkin kedileri genellikle ortalama 12 ila 15 yıl arasında yaşarlar. Sağlıklı bir yaşam tarzı, uygun beslenme ve düzenli veteriner kontrolü bu süreyi uzatabilir.