Kedi İlanlarıKarakulak kategorisinde 1 ilan bulundu.

Karakulak

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Kral sakaryaya gönderebilcenmi.Gönderirsen sevinirim.

    2024-04-03 13:24:33
  • Sadece 1 tanesini alabiliyormuyuz

    2024-03-25 12:12:02

Karakulak Kedisi 

Öncelikle şunu belirtmeliyizki bu ırk ülkemizde beslenmesi alınması satılması kesinlikle yasaktır ve cezası vardır bu tür koruma altına alınmıştır sitemizfde bu sayfanın açılma amacı ırk ile bilgilendirmede amaçlıdır verilen fiyat bilgileri satışı serbest olan ülkelerdeki ortalama fiyatlarıdır sitemiz kesinlikle karakulakta olmak üzere satışı beslenmesi yasak olan hiç bir türün satışını yapmamakta desteklememeke aracı olmamaktadır .

Karakulak Kedisi diğer kedilerden farklı özellikleri sayesinde ortamda kolayca fark edilir. Vahşi özellikleri ile doğaya iyi uyum sağlar. Vaşağın bir alt versiyonu gibidir. Genetik olarak aralarında bağ bulunmaz.  

Karakulak Kedisi genellikle Orta Doğu ve Asya bölgelerinde yaşamını sürdürür. Kurak iklim özelliklerine göre türemiştir. Ormanlık alanda sıkça görülür. Aynı zamanda çalılıklar ve dikenli bitkilerin arasında gizlenir. Yaşamını et yiyerek devam ettirir. Soğuk hava koşullarına uygun post yapısına sahiptir. Nemli alanlarda barınması sevmez. Ayrıca sudan pek hoşlanmaz. 

Bu cins kedi için nesli tükeniyor çağrısı kısa zamanlı yapılsa da günümüzde böyle bir tehlike yoktur. Karakulak kedisinin genel özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

● Çok asi yapılı hırçın kedidir.

● Avlanma becerileri oldukça gelişmiştir. 

● Çok hızlı koşar.

● Çene kasları oldukça kuvvetlidir. 

● Orta boyutta bir kedidir.

● Kulakları uzaktan gelen ince sesleri bile algılar. 

● Kaslı yapısı sayesinde uzun süre ayakta kalabilir. 

● Genellikle tavşan, kuş, kemirgen ile beslenir. Zaman zaman antilop avladığı da görülür.

● Oldukça hızlı koşarlar. 

● Kendinden oldukça büyük vahşi hayvanlara saldırabilir. 

● Yiyecek stoku için çalı ve ağaç kavuğunu kullanabilir.

Dış görüntüsünü mükemmel hale getiren kulaklar vücutlarına göre büyüktür. Yukarı doğru sivrilir. Uzun bıyıklara sahiptir. Bu bıyıklar denge konusunda oldukça başarılıdır. Bıyıklarından zarar görmüş Karakulak Kedisi denge sorunları yaşayabilir.

Karakulak Kedisi Özellikleri 

Karakulak Kedisi Özellikleri arasında en belirgin olanı zeki hareketleridir. Özellikle avlanma konusunda işe yarar. Avını zeka oyunları ile tedirgin hale sokar. Afallamış av kolayca yakalanır.

Karakulak Kedisi vücut ölçüleri dışı ve erkek olarak farklılık gösterir. Dişlerde boy kilo orantısı daha düşüktür. 11 kilo 109 santim değerleri kar icin en yüksek rakamlardır. Erkek Karakulak Kedisi ise genel olarak 15 kilo 117 santimdir. 

Kısa ve kalın tüyleri vardır. Kürk yapısı kuru havaya uygundur. Kürk renkleri genellikle sarı tonlardadır. Kulaklarının uçlarında siyah tüyler vardır. Bu sebeple kendisine karakulak Kedisi denir.

Kulak yapıları oldukça faklıdır. Kulak çevresinde 20 adet kas bulunur. Bu kaslar 180 derece dönerek uzaktaki sesleri ayırt eder.

Karakulak Kedisi sahiplenme konusu özel izinlere bağlıdır. Kolay şekilde evcilleştirilmez. Vahşi güdüleri tetiklendiğinde saldırma huyu açığa çıkar. Güven duygusu bu kedi için çok önemlidir. Eğitimden sorumlu kişiye güven hissetmediği taktirde hiç bir çağrısına yanıt vermez.  

Karakulak Kedisi Bakım Ve Beslenme

Karakulak Kedisi bakımı oldukça meşakkatlidir. Vahşi kedi olduğu için sahibinin hep tetikte olması gerekir. Kedinin en rahat hissettiği dönemde kişisel bakımı yapılması gerekir. Güzelliği sayesinde hep göz önünde olan Karakulak Kedisi yapısal olarak bakıma ihtiyaç duymaz. Tüm ihtiyacını kendisi karşılar. 

Kısa türleri olduğundan taranmaya gerek yoktur. Ayrıca suyu sevmediklerinden yıkanmak imkânsıza yakındır. Kaliteli mamalar kullanmak bu kedide çok önemlidir. Yüksek protein içerikli mamalar günlük enerji miktarını karşılaması gerekir. Düzenli kilo kontrolü yapılarak kişisel gelişimini tabip etmek gerekir. 

Karakulak kedileri su içmeyi çok sever. Onun icin yaz aylarında her zaman taze su bulundurmak gerekir.  Bu cins kediler beslenme saatini kendisi belirler. Ayrıca sadece kuru mama vermek doğru değildir. Tavuk ve çiğ dana eti vermek onu çok mutlu eder. Beslenme sonrası bahçe gibi geniş bir alanda koşup oynaması gerekir. Aksi halde hantallaşır. Bu da duygusal çöküntüye sebep olur. 

Bu cins kedinin içgüdülerini yok saymak tehlikelidir. Eğitim verirken sert davranmak kedinin intikam alma dürtüsünü tetikler. Eğitim sırasında ılımlı ve sakin olmak son derece önemlidir. 

Karakulak Kedisi Fiyatları

Karakulak Kedisi fiyat bilgisi için en güncel tutar yine Karakulak Kedisi İlanları ile öğrenilir. Ancak her kişinin bu cins kediye sahip olması mümkün değildir. Ayrıca oldukça pahalıdır.

Bu cins kedi 1.700 dolar ile 3.000 dolar arasında değişen fiyat listesine sahiptir.  Kedinin genel durumu fiyat durumunu oldukça etkiler. Kedinin genel tavrı ve eğitim süreci hakkında kısa bilgi almak gerekebilir. Ayrıca kalıtsal hastalığı için derin bir araştırma yapmak gerekir. 

Karakulak Kedisi Yavru

Karakulak Kedisi yavru iken oldukça sevimli gözükür. Küçük yapılı burunları her zaman iyi koku alır. İlk başta annelerine çok düşkündür. Zamanla bu bağ yerini başka uğraşlara bırakır.

 

Karakulak Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Hem dış görünüşü ile hem de karakteristik özellikleri ile pek çok kişinin merak ettiği karakulak kedisi hakkında sıklıkla sorulan sorular aşağıda cevapları ile yer alır.

1

Karakulak Kedisi Evcil Mi?

Bu cins kedinin evcil olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Fakat özel eğitimler ile evcilleştirmek mümkündür. Karakteristik özelliği ile oldukça hareketli olan bu kedinin eğitimi ilk başlarda zor olabilir
2

Karakulak Türkiye’de Var Mı?

Görünüş olarak başa benzeyen Bu cins kedinin daha çok Doğu Anadolu Doğu Karadeniz ve Trakya bölgelerinde görülmesi mümkündür.
3

Karakulak Kedisi Vahşi Mi?

Genel olarak vahşi olduğunu söylemek gerekir. Fakat özel eğitimler ile bu durumu dizginlemek mümkündür.
4

Karakulak Kedisi Neden Tıslar?

Korktuğunda ya da tehlikeli bir durum sezdiğinde kendini ya da çevresini koruma altına alabilmek için bu durumu sergiler.
5

Karakulak Türkiye'de Yasak Mı?

Anayasanın 5199 Hayvan Hakları Koruma Kanunu’na göre vahşi ırkları beslemek ve satmak doğru değildir. Aynı zamanda Bu cins kedinin avlanılması da kesinlikle yasaktır.
6

Karakulak Kaç Kilodur?

Dişisinin 7 ila 19 kilogram arasında erkeğinin ise 7 ila 19 kilogram arasında olduğunu söylemek mümkündür.