Köpek İlanları kategorisinde 29415 ilan bulundu.

Köpek İlanları

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Кöpek Fiγatları ve İlanları

Sevgisiyle bizlere her daim yoldaş olan ve her daim yanı başımızda bulunan süs köpeği cinsleri  mutsuz anlarımızda bizleri terk etmeyen aksine patileri ile sarıp sarmalayan can dostunu kim istemez ki!

Hayattaki yaşam enerjimizi katlayan ve dostluk eden süs köpekleri  kim sevmez ki! Hayvan besleyenler bu duyguları çok iyi bilirken satılık yavru köpek arayışında olan ve henüz sahiplenmemiş kişilerde tahmin edebilir.

Daha mutlu ve heyecanlı bir hayata bu can dostlarımız ile sahip olabilirsiniz. Hazırladığımız bu yazımız, yavru veya yetişkin köpek almak isteyenler için rehber niteliğindedir.

К

Кöpek Cinsleri ve İlanları son dönemlerin fazlasıyla ilgi gördüğü konulardır. Evcil hayvan sahiplenmek isteyen birçok kişi bu ilanlar üzerinden aklından geçmekte olan patili Кöpek Cinslerini kolayca bulabilmektedir.

Кöpek Cinsleri Nasıl Anlaşılır?

Кöpeklerde Cinsini anlamak İçin Önemli İpuçları

Кöpeklerin cinsi ya da sahip olduğu ırkı anlamak sahiplenecek kişiler için önemlidir. Bunu bilmek büyük avantaj sağlar. Bakımı ve beslenmesi konusunda doğru adımların atılmasına neden olur. Кöpek Cinsleri farklı davranışlar sergileyebilmektedir. BU sebeple ona uygun sahiplenme gerektirir.

Кöpeklerin cinsini anlamak için kullanılan yöntemler şunlardır.;

• Uzmanlaşmış bir veterinerden yardım almak en doğru yöntemdir.

• Alternatif ırk belirleme yöntemleri

Кöpek ırkları sahip olduğu özelliğe göre farklı bakım ve beslenme ihtiyaçlarına sahiptir. Fetch adı verilen yapay zekâ uygulaması ile köpeğin fiziksel özelliklerine göre cinsi kolayca anlaşılabilir. Yavruluk döneminde köpek cinslerini anlamak ise daha güçtür.

Hangi Кöpek Irkları Size Uygun?

Кöpek sahiplenmek olabildiğinde özel bir şey ancak size uygun köpeği sahiplendiğinizde. Bu sayede hayat çok daha kolay ve eğlenceli bir hal almaktadır.

Sayısız cinse sahip olan köpekler kendi arasında farklı özelliklere ayrılmaktadır, Süs Köpeği , Küçük Köpek Cinsleri gibi Büyük Köpek Cinsleri sahiplenmek için fazlasıyla ilgi bulmaktadır. Burada önemli olan etken, size en uygun köpek cinsinin hangi olduğudur.

Evcil Köpek Cinsleri ve İlanları içerisinden sizlere en uygun olan köpek ırklarını kolayca belirleyebilirsiniz. Кöpekler ve sahip olduğu tüm detaylar bu özel ilanlar üzerinde yer almaktadır. Sahiplenmek istediğiniz köpek ile ilgili tüm özellikleri eski sahibinden kolayca öğrenebilirsiniz.

 Size en uygun olan köpek ırkını belirledikten sonra ise Yavru Köpek Cinsleri arasından bir tercihte bulunmanız tavsiye edebiliriz.

 Daha yavruluk döneminden itibaren eğitilen köpekler sizlere karşın çok daha itaatkâr ve komutlara uyumlu davranışlar sergileyebilir.

Cins Кöpek Fiγatları

Yavru Köρek Fiγatları cins köρek edinmek isteyenler için en uygun alternatifleri oluşturmaktadır. Gelişimini tamamlanmış ve gerekli eğitimleri edinmiş olan cins köρekler ekonomik anlamda daha yüksek fiγatlara satılmaktadır.

Türkiye'de köρek fiγatları cinslerine ve SCR durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. 2022 Yılında ortalama köρek fiγatları 2.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Burada Köρek Sahiplendirme isteyenler ile alıcılar arasında yapılan fiγat anlaşmasına göre fiγatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Hangi Кöpek Irkı Size Uygun?

Кöpek ırk seçimi sahiplenme konusunda oldukça önemlidir.  Size en uygun köpeği bulurken “Şu köpek uygun” diyemeyiz. Кöpek ırklarının kendine has bir karakteristik özellikleri vardır. Bu sebeple aşağıdaki sorulara vereceğiniz cevaplar sizlere yol gösterecektir.

Bu cevaplar sayesinde ırk özelliklerine göz atarak hangi köpek ırkının size uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

• Кöpek sahiplenme bütçeniz nedir?

• Кöpeğiniz hareketli mi, sakin mi olmalı?

• Кöpeğin egzersiz ihtiyaçlarının fazla olması sizi etkiler mi?

• evinizde beslediğiniz diğer hayvanlar ile anlaşabilmeli mi?

• Yabancıl kişiler ile iletişimi nasıl olmalı?

• Kronik sağlık problemi olan hayvanlar size uygun olur mu?

• Tüy döküyor olması sizin için sorun olur mu?

• Koruma içgüdülü mü olmalı ya da oyun sever mi olmalı?

Yukarıdaki soruların cevaplarına göre ırk özelliklerini gözden geçirerek dilediğiniz köpeği seçebilirsiniz. Irk özelliklerini ise; her köpeğin kategorisinde birer birer görebilirsiniz.

Köpek Sahiplenmesi Yaparken Dikkat edilmesi gereken Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Ülkemizde son yıllarda hızla artış gösteren yavru köpek sahiplenme taleplerine bağlı olarak köpek sahiplenmek isteyen ve sahiplendirme yapmak isteyen kişiler tarafından yavru cins köpek sahiplenmesi yaparken dikkat etmesi gereken ve merak ettikleri soruları cevaplamak istedik

1

Yavru köpek satın almadan - sahiplenmenden nelere dikkat edilmelidir ?

Öncelikle sahiplenmeyi düşündüğümüz yavru köpeğin sağlık durumdan emin olmanız gerekmektedir, günü gelen sağlık uygulamalarının yapılıp yapılmadığını öğrenmelisiniz; bunlar iç ve dış parazit uygulamaları ile aşı uygulamalarıdır, bunun yanı sıra anne ve babasınında aşı parazit durumlarını ve sağlık problemleri olup olmadığını bilmenizde fayda olacaktır ve sağlıklı bir yavru için sağlıklı bir bakım ortamı şarttır bakıldığı yerin buna uygunluğunu öğrenmeliyiz ve nasıl beslendiklerini bilmeliyiz, kaliteli bir yaşama beslenmeye sahip anne babanın yavrularıda kuşkusuzki daha sağlıklı ve güçlü bünyeye sahip olacaktır, en önemli kriterlerden biride yavrunuzu teslim alırken viral hastalıklara dair veteriner hekiminizde sağlık testlerini yaptırmanızıdır bazı viral hastalıklar ölümle sonuçlanabilir .
2

Yavru köpek ırk seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

bu sorunun cevabı aslında tamamen sizin yaşam tarzına, şartlarınıza, standartlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır sahiplenme yapacağınız köpeği evdemi beslemek istiyorsunuz ? beklentiniz yanınızda yatacak küçük egzersiz ihtiyacı çok olmayan ufak tür bir canlımı yoksa daha büyük bir köpek ırkımı ? köpeğiniz bekçilik ve koruma köpeğimi olsun istiyorsunuz ; bu çok detaylı ve ayrıntılı bir soru aslında bunun kararını verirkende sizlerin ayrıntılı düşünüp doğru ırkı seçmeniz gerekiyor ev içinde beslemeye uygun küçük süs köpekleri ırkları yanı sıra orta ırk olarak nitelendirebileceğimiz ırklarda ev için bakıma uygun köpek türleri olabilecektir, esas sorunuz şu olsun küçük tüy dökmeyen evde beslemeye uygun köpek türlerimi, daha orta ırk ev ve bahçede beslemeye uygun köpek cinslerimi, bahçe için daha güçlü ve korumacı bir ırkmı ? burada önce beklentilerinizi belirlemeliyiz ve unutmayın verdiğiniz karar sahipleneceğiniz köpek yavrusunu ve sizi yıllarca bir yola sokacak karar olacağı için iyi