Kedi İlanlarıChinchilla kategorisinde 155 ilan bulundu.

Chinchilla

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Chinchilla Kedi

Chinchilla kedi özellik bakımından sahiplerini ve kendisi ile ilgilenenleri hayrete düşürüyor. Normal kedilerden daha insancıl hareketleriyle, taklit yetenekleri oldukça gelişmiştir. Oyun oynamayı oldukça seven türlerdendir. Avcılık konusunda çok beceriklidir.

Doğal ortamlarında fare ,kelebek ,solucan,kırkayak,kertenkele ve benzeri sürüngenleri yakalarlar. Bu durum ev ortamlarında da geçerlidir. Seçilen oyuncaklar bu hayvanlara benzer ise oyundan oldukça keyif alırlar.

Kendilerine göre sahiplenme özellikleri bulunur. Yataklarını, mama kaplarını, ve oyuncaklarını hiç bir kimseyle paylaşmak istemezler. Heleki söz konusu kendi hemcinsleri ise!

Sevmedikleri bı şey olduğunda kolayca sinirlenir. Ve sonra hiç bir şey olmamış gibi günlük aktivitelerine devam ederler. Duygusal ve empati yapma özellikleri diğer kedilere göre çok gelişmiştir. Bu sayede sahipleri tarafından çok sevilirler.

Chinchilla Kedi Özellikleri

Chinchilla Kedi Özellikleri olarak ilk bilinen melez bir cins olmasıdır. İran kedilerinden melezlendiği söylenir.

Sık yumuşak ve kabarık tüyleri sayesinden normal kilolarından daha fazla görünürler.

Tombul yanakları ve uzun bıyıkları yüz hatları ile uyumludur. Aynı zamanda renkli gözlere sahiptirler. Genelde yeşil ve ela göz renklerine sahiptirler. Kürk renkleri ise tektir. Küçükken tonları açık renklidir. Büyüdükçe daha koyu hal alırlar.

Kiloları 3-7 kg arasında değişiklik gösterir. Boyları ise diğer kediler gibi orta boyuttadır. Beslenme düzenini yeterli ölçüde olması kilo kontrolünü sağlar. Böylece kiloya bağlı sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olunur.

Chinchilla Kedi Bakım ve Beslenme

Chinchilla Kedi Bakım ve Beslenme konusunda sahiplerinin ilk dikkatini çeken şey güçlü yapılarının olması. Bu sayede bakım ve beslenme konusunda çok fazla yoğun dönemeçler yaşanmıyor. Uygun fiyatlı oyuncaklarla mutlu olabilen ve kaliteli besinlerle sağlıkla büyüyen bu cins kediler, zamanla günlük rutinlerini daha iyi adapte olurlar.

Bakım konusunda günlük tüylerinin taranması da yarar vardır. Tüy dokum zamanlarında sahiplerinin önlerine durur. Tırnak diş ve kulak bakımlarında aynı ölçüde veteriner hekim kontrolünde ilerlemelidir. Tırnakların kesimi çok dipten olmazsa onlar için daha iyi olur. Bu sayede bir yere tutunmaları gerektiğinde zorlanmayacaklardır.

Bir diğer önemli hususta kulak temizliğidir. Bu işlem veteriner hekim kontrolün de yapılmalı, aksi halde bilinçsiz bir hareket kulak lezyonlarına sebep olur.

Chinchilla Kedi Fiγatı 2023

Chinchilla Kedi Fiγat konusunda oldukça makuldur. 2023 yılında 3.000 lira ile 9.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Söz konusu bu cins kediler ise hem karakteristik özellikleri hemde dış güzellikleri ile çok konuşulur. Bu cins kediler ücretsiz bir şekilde sahiplendirilse diye düşünenler tam isabet! Bir çok Chinchilla Kedi İlanları ile ücretsiz şekilde sahiplendirilme yapılabilir. Bu ilanlar sayesinde bir çok sahipsiz sokak hayvanı sahiplendirilerek mutluluğa kavuşurlar.

Chinchilla Yavru

Yavru Chinchilla Kedi en çok gözleri ile ilgi görür. Bir çok insan tarafından sahiplenmek isterler. Bu cins kendini küçükte olsa eve almadan önce gerekli düzenlemeyi ve bilgiyi temin etmiş olmak lazım. Bu sayede eve daha rahat alışırlar.

Chinchilla Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Geçmişi Güney Amerika’ya dayanan, çinçillagiller ailesinin bir üyesi olan Chinchilla, eskiden postunun mavimsi boz renkte olmasıyla avlanmış ve neredeyse nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış. Günümüzde ise ev kedisi olarak barınan bu sevimliyi tanıyalım.

1

Chinchilla nasıl bir kedidir?

Chinchilla kedi, iri göz yapısı ve ipek gibi tüyleriyle herkesin gözdesi konumundadır. Ayrıca diğer kediler gibi yüzleri fazla basık yapıda değil.
2

Chinchilla kucak sever mi?

Sahiplerine bağlı olan bu kedi türü kucağa oturmayı çok sever. Ayrıca sahibinden ilgi görmek ister.
3

Chinchilla kedi hangi cins?

Kabar kabar olan tüyleri ve iri gözleriyle kısa zamanda popüler hale gelen kediler arasındadır. Bu kedilerin özellikleri daha çok İran kedilerine benzer.
4

Chinchilla kedi ömrü ne kadar?

Chinchilla ırkı düzenli sağlık sistemine sahip olsalar da bazen sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Bu açıdan bu kedilerin ortalama yaşam süresi 12-15 yıldır.
5

Chinchilla tüy döker mi?

Yumuşak, uzun ve sık yapıya sahip bir tüye sahiptir. Ayrıca orta seviyede tüy döker.
6

Chinchilla kedi sağlıklı mı?

Bu kedi cinsi bazen tüy yutabilir. Bunun sonucunda ise böbrek rahatsızlıklarına ve diğer hastalıklara yakalanma riskini artırır.