Köpek İlanlarıLabradoodle kategorisinde 92 ilan bulundu.

Labradoodle

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Labradoodle Sahiplenme İlanları

Labradoodle zeka yapıları ile çok dikkat çekerler. En çok sahiplenilme sebepleri bu yapılarından kaynaklanır. 

Karakter özellikleri sayesinde hayatın her alanında rastlayacağınız cins köpektirler. Sevimli, zeki, hayat dolu özellikleri en çok çocukları sevindirir. Ve çocuklarla çok iyi anlaştıklarından ebeveynler tarafından çokça tercih edilir.

Çocuklar için uygun olmasının bir diğer sebebi ise az tüy dökmesi veya hiç tüy dökmemesidir. çocukların boğazına tüyleri kaçmadığı için oldukça güvenlidir. 

Bu cins köpekler için en başta sadece sevdikleri vardır. Duygusal anlamda bağlı kaldıkları için sahiplerine ve sevdiklerine karşı  sadıktırlar. Aile yapısına uygun olmasının sebebi hiç hırçın ve zarar verme ihtimali olmadığındandır. 

Labradoodle Özellikleri

Labradoodle Özellikleri için kısa araştırmalar sonrasında bu cins hayvanın ne kadar yapıcı ve iyi bir evcil hayvan olabileceği görülür. 

Çok güzel kabarık tüyleri siyah zeytin gözleri ve uzun hacimli kuyrukları vardır. 

Bu cins köpekler ortalama  10-16 yıl yaşarlar. 10kg ile 35kg arasında değişen kiloları ve 33 cm ile 36cm arasında değişen boyları vücut kitle indeksine uyumlu oranlarda durmalıdır. Yoksa sağlık problemleri an meselesidir.

En çok göze çarpan kürk renkleri turuncu, açık kahve ve gridir. Bu cins köpeklerin yavru halleri daha güzeldir. 

Bu cins köpekler melezlenmiş ırktırlar Labrador ve Poodle ırkının eşleşmesi üzere dünyaya gelmiş bir dizayn türdür. Aynı zamanda 1955 zamanlarında Avusturalya civarlarında görülmüş ve oradan çoğaltılmaya başlanmıştır.

Labradoodle Bakım ve Beslenme

Labradoodle Bakımı olarak ilk işe tüylerden başlamak gerekir. Çok kabaran tüyleri olduğundan, günlük fırçalamak daha doğru olacaktır. Tüyleri uzadığı zaman kesmek gerekir. Bu işlemi tek başına yapmak biraz tehlikeli olabilir. Bu yüzden bu işlemi yaparken yardım almak en doğru fikir olacaktır.

Beslenme konusunda bünyelerine uygun, enerji miktarlarını düzenleyecek ve besleyecek yüksek kalitede mamalar tercih edilmelidir. Günlük porsiyonlar 2-3 olarak sınırlandırılmalıdır. Azar azar beslenmesi onlar için daha doğru olacaktır. Beslenmesi bittikten sonra kısa yürüyüşler yapmak veya güzel bir oyun oynamanın tam sırası!

Labradoodle cinsi köpekler için mutlaka bakım ve beslenme konusunda ev planı oluşturmakta yarar var. Her şeyin belli bir rotada olmasına alışan  bu cins köpeklerin eğitim süreci daha ılımlı ve olumlu geçecektir. 

Labradoodle Fiyatları

Labradoodle fiyat aralığı 2020 senesinde 1.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiyordu. Şuan ki güncel tutar bu fiyatların çok katı!  Genel olarak Labradoodle İlanları arasında görülen rakam 15.000 TL ile 35.000 TL arasında seyretmektedir. 

Bu cins köpeğin piyasada bu kadar artış göstermesinin nedeni  bir anda çok kişinin sahiplenmek istemesi denilebilir. Ama yine bu konu kesin değildir.

Labradoodle Yavru

Labradoodle Yavru çok hassas yapılıdırlar.  Sahiplenecek kişilerin mutlaka dikkat etmesi gerekir. Hastalıklara karşı dirençlerinin tam gelişmemesi sebebiyle hassastırlar. Özellikle küçük çocukların oyuncak gibi kucaklarında taşıması hiç doğru bir hareket değildir.  

Labradoodle Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Kaniş olan köpeklerin melezlenmesi sonucu ortaya çıkan Labradoodle köpek ırkı hakkında tüm merak edilenler yazımızda yer alıyor.

1

Labradoodle Nasıl Bir Köpek?

Labradoodle köpek ırkı tam bir hizmet ve terapi köpeğidir. Çocuklarla ve evcil hayvanlarla dost olan ırk çoğu spor dalında da oldukça başarılıdır.
2

Labradoodle Boyu Kaç CM?

Orta boy köpek ırkları arasında yer alan Labradoodle köpek ırkının erkek cinsleri dişilerden uzundur. Ortalama boyları 33-36 cm yüksekliğe sahiptir.
3

Doodle Hangi Köpek?

Doodle cinsi köpekler genel olarak Poodle ve Avustralya çoban köpeğiyle karışım bir köpektir.
4

Labradoodle Kaç Yıl Yaşar?

Labradoodle köpek ırkı doğru bir şekilde bakımları yapılması ve beslenmeleri sonucunda uzun ömürlü bir ırktır. Ortalama ömürleri 10-12 yıl kadar olan ırkın ortalama ağırlıkları 35 kg’a kadar çıkar
5

Labradoodle Tüy Döker mi?

Labradoodle köpeklerin tüy yapıları kıvırcık ve sık bir şekildedir. En az tüy döken ırklar arasında yer almasıyla birlikte düzenli bir şekilde taranmaları önem taşır.
6

Labradoodle köpeklerinin karakteristik özellikleri nelerdir?

Labradoodle, genellikle dostane, akıllı ve enerjik bir karaktere sahip bir ırktır. Bu köpekler, genellikle sosyal, çocuklarla iyi anlaşan ve eğitilebilir özelliklere sahiptir.