Kedi İlanlarıHimalayan Kedisi kategorisinde 3 ilan bulundu.

Himalayan Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Himalayan Kedisi İlanları

Himalayan Kedisi Persian ve Siyam kedilerinin çiftleşmesi sonucu oluşmuştur. İlk görüldükleri yer ABD’dir. Karakteristik özellikleri ve görüntüsü ile çok beğenildiği için seri şekilde çiftleştirilme yapılarak çoğaltılmış. Bu durum tüm dünyanın onu tanımasına vesile olmuştur. Yüz yapısı sebebiyle üzgün bir görünüme sahiptirler. Bu cins kedileri uzaktan gören herkese sanki acı çekiyormuş izlenimi verir.

Bu cins kediler kıskanmakla meşhurdurlar. Sahiplerinden çok kişisel eşyalarına son derece özen gösterilmesini isterler. Bu yüzden mama kanlarında ufak bir leke gördüklerinde değiştirilmeden oradan yemek yemezler. Herkesçe en iyi bilindik tavırları, sözün gelişi çok fazla kıskanç oldukları için çocuklarla hiç anlaşamazlar. Bu sayede genellikle çocuklu aileler tercih etmezler.

Himalayan Kedisi Özellikleri

Himalayan Kedisi Özellikleri arasında en çok karakteristik özellikleri dikkat çeker . Bu cins kediler son derece evle ilgili her şeyi kolayca kavrayabildiklerinden, sahipleri onlara evcimen derler.

Bu cins kedilerin 9 ile 15 sene arasında değişiklik gösterir. En dikkat çeken yeri yüz bölgesi olup basık burnu ile küçük kulakları vardır. Genellikle sarı renkli tüyleri ile ortalıkta gezinirler. Kül rengi ve beyaz renkleri de mevcuttur. Ortalama bir boya sahiptirler. Kiloları ise 2-6 kg arasında değişiklik gösterir.

Himalayan Kedisi Bakım ve Beslenme

Himalayan Kedisi Bakım ve Beslenme konusunda son derece hassas davranılması gerekir. Bünyeleri gereğince çok narin yapıdadırlar. Veteriner hekimlerin uyarısı çok fazla kilo almamaları yönündedir. Sahiplendikten kısa bir süre sonra yapılacak ilk iş, Veteriner hekimliği anlaşmak ve aşılama takvimi oluşturmaktır. Sayede oluşabilecek tüm dış tehlikelerden ve mikroplardan korunmuş olurlar.

Çabuk kedilerin beslenme düzenleri gün içerisinde hiç bozulmadan devam etmelidir. Her kedi gibi Sık ve az yemelidirler. Bu sayede kilo kontrolü çok rahat yapılacaktır. Veteriner hekimlerin tavsiyesi üzerine yüksek proteinli ve vitaminli kuru mamalar tercih edilmelidir. Bununla beraber günlük kaybettikleri enerjiyi yerine koyabilecek ve bunu yaparken vitamin alacaklardır. Bu cins kedileri ev yemekleri kesinlikle verilmemelidir. Çok hassas bir mide yapılarına sahiptirler.

Her kedi gibi cins kedilerin de haftalık düzenli bakım rutinine ihtiyaçları vardır. Haftada bir kaç kez tüylerinin taraması ve iki haftada bir diş, tırnak bakımının yapılması gerekir. Bu bakım rutinlerine ne kadar özen gösterilirse, sağlık açısından oldukça rahat dönemler yaşanır. Yani iyi bakım sağlık getirir diyebiliriz bu kedi cinsleri için .

Himalayan Kedisi Fiyatları

Himalayan Kedisi Fiyat konusunda çok fazla cep yakmayan cinstendir. Fiyat aralığı 4.000 TL ile 8000 tl arasında değişiyor. En iyi fiyat bilgilendirmesi ise Himalaya Kedisi İlanları arasında çokça yer alıyor. son dönemlerde ülkemizde hızla yayılan bir ırktır .

Himalayan Kedisi Yavru

Himalayan Kedisi Yavru büyüdükçe daha çok tatlı görünür. Bu yüzden büyümüş haller daha çok tercih edilir. Tabi bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yavru Himalayan Kedisi çok cana yakın oyuncu sıcak kanlıdır çocuklarıda oldukça sever onlarla zaman geçirmekten hoşlanırlar .

Himalayan Kedisi Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Himalayan kedisi, mavi gözlü olup uzun boylu bir kedi türüdür. Siyam ve Persian ırklarının bir araya gelmesi sonucunda oluşan bu ırkı kısaca incelemeye ne dersiniz?

1

Himalayan Kedisi kaç TL?

Himalayan kedi almak isteyen kişiler genelde 4000 ve 8000 TL ‘yi gözden çıkarmaları gerekir. Ancak sağlık yapısı ve diğer etkenler göz önüne alınarak karar verilmeli.
2

Himalayan kedi kaç yıl yaşar?

Himalayan kedinin yaklaşık yaşam ömrü 9 ile 15 yıl arasındadır. Ancak genel koşullar sağlandığında bu kediler uzun yaşayabilir.
3

Himalaya kedisi tüy döker mi?

Sahibinin kucağından inemeyen bu kediler çok tüy dökebilir. Bunun yanında sık sık ve az öğünlerle beslenir.
4

Himalaya kedisi hangi ülkenin?

İran kedisinin vücut şeklini ve Siyam kedisinin rengini alan bu kediler Himalayan olarak adlandırılır. Aynı zamanda oyun oynamayı seven uyumlu bir kedi cinsidir.
5

Himalaya Kedisi Nedir?

Himalaya kedisi, genellikle uzun tüylü, kalın kürklü ve Siyam Kedisi ile Pers Kedisi'nin melezi olarak bilinen bir kedi ırkıdır.
6

Himalaya Kedilerinin Tüy Bakımı Nasıl Yapılır?

Himalaya kedilerinin uzun tüyleri düzenli tarama gerektirir. Haftada birkaç kez taramak, tüy dökümünü önler ve matlaşmayı engeller. Göz çevresindeki tüyleri temizlemek de önemlidir.